Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 problem z temperaturą


szymson123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że rośnie mi temperatura przy jeździe na górskim terenie czy wyprzedzaniu pod górkęIMG_20191209_094914.jpg, ale nie zawsze się tak dzieje, od ponad tygodnia nie działo się tak a dzisiaj wyskoczyła tak temperatura, co może być tego przyczyną, audi a4 b5 1.9 Tdi Ajm, z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez szymson123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to termostat do sprawdzenia/wymiany. Do Ciebie termostat firmy Wahler to koszt ok 40-50 zł.

 Chyba że problem leży w wiskozie na wiatraku. Bo u Ciebie taka chyba właśnie występuje. Musiałbyś sprawdzić czy w momencie kiedy masz taką dużą temp. dasz radę zatrzymać wiatrak. Wiem ze brzmi to całkiem hardcorowo. Sprawdź na nexie jakie są sposoby sprawdzenia wiskozy.

Jednakże odżałowałbym te 40 zł i wymienił ten termostat.

 

Jest jeszcze jedna opcja, sprawdź jaką temperaturę pokazuje na vagu lub jakimś innym programie diagnostycznym, bo może zegary błędnie wskazują.

Czasem tez podwójny czujnik temperatury umiejscowiony z tyłu na bloku po lewej strony płata figle.

Wiem że sporo tych rzeczy do sprawdzenia, ale na odległość ciężko diagnozować.

Pozdrawiam

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymieniałem, dziś podjadę do kuzyna na vag i sprawdzi może coś pokarze, bo słyszałem też że pompa wody może byś skończona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogły by być objawy, bo jest też tak że puchną górne węże robi duże ciśnienie w układzie. A dolne węże od chłodnicy powinny być zimne czy ciepłe, na rozgrzanym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...