Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb Efficiency - D zamiast E


Moskitos

Rekomendowane odpowiedzi

A4 2.0 252hp Virtual Cocpit.

1. Na włączonym silniku dajecie podczas jazdy Tryb Efficiency.

2. Na zegarach literka D, zamienia się na E.

3. Wrzucacie P, wyłączacie silnik i ponownie włączacie i na skrzyni Drive.

4. Na zegarach pokazuje się tryb EFFICIENCY ale komputer pokazuje literę D, zamiast E.

Pytanie: w jakim trybie pracuje skrzynia? efficiency czy nie? Macie tak? Reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Moskitos napisał:

A4 2.0 252hp Virtual Cocpit.

1. Na włączonym silniku dajecie podczas jazdy Tryb Efficiency.

2. Na zegarach literka D, zamienia się na E.

3. Wrzucacie P, wyłączacie silnik i ponownie włączacie i na skrzyni Drive.

4. Na zegarach pokazuje się tryb EFFICIENCY ale komputer pokazuje literę D, zamiast E.

Pytanie: w jakim trybie pracuje skrzynia? efficiency czy nie? Macie tak? Reklamować?

Jutro sprawdzę to Ci napiszę tutaj.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Masz coś skopane, bo u mnie wg twojej procedury jest E. 
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei tak samo jak u @Moskitos - po wyłączeniu silnika w trybie E wskakuje D (poniżej literki jest nadal napis EFFICIENCY)

2.0TFSI 252hp (4-cylinder SI engine 2.0 l/185 kW TFSI, hybrid electric vehicle base engine is TW6/T2H/T2G/T0I/T8Y/T3T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vvalery napisał:

Muszę Cię zmartwić. Masz coś skopane, bo u mnie wg twojej procedury jest E. 
pozdrawiam

 

Dzięki za sprawdzenie. A jaką masz wersję softu na komputerze pokładowym - centralny ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w temacie moje auto. U mnie lub Krystiana jest zdjęcie. Teraz jestem w Mołdawii więc nie luknę. Znalazłem

96F43459-F1A8-407D-8C4A-DA5FE03AA0D6.jpeg

E670BE64-4C37-4A0B-84E1-BA820344D13F.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forach angielskich bądź niemieckich, jest to powszechne w różnych modelach audi wyprodukowanych po 2016 r. m.in. Q2, Q5 itd. W modelach wyprodukowanych w 2016 r. tryb E nie jest zapominany. Niektórzy twierdzą, że związane jest to z normami emisji przy uruchamianiu silnika - auto w trybie efficiency ma niższą moc, więc inny poziom emisji. Zapytania do dealerów pozostają bez odpowiedzi bądź przyznają, że sami nie wiedzą. Chyba należy włączyć logikę applowską - it's not a bug, it;s a feature ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie kiedy włączę tryb DYNAMIC na zegarach literka D, zamienia się na S.  Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu i wrzuceniu na skrzyni Drive na zegarach pokazuje się tryb DYNAMIC, ale komputer pokazuje literę D, zamiast S.

Z tego co wnioskuję z powyższych wypowiedzi to raczej zgłaszając to u dealera nic z tym nie zrobią? Czy może jest to powszechne i normalne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 18:03, APArtur napisał:

Witam,

u mnie kiedy włączę tryb DYNAMIC na zegarach literka D, zamienia się na S.  Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu i wrzuceniu na skrzyni Drive na zegarach pokazuje się tryb DYNAMIC, ale komputer pokazuje literę D, zamiast S.

Z tego co wnioskuję z powyższych wypowiedzi to raczej zgłaszając to u dealera nic z tym nie zrobią? Czy może jest to powszechne i normalne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

obraz.png

Ale dlaczego miałoby to być nienormalne? Zauważ, że w trybie S obroty są podniesione z tego co pamiętam (chyba 1 lub 1,1 tysiąca). Domyślam się, że dla zimnego silnika lepsze będą niższe obroty z trybu D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przy zimnym silniku niższe obroty są lepsze. Ale chodziło mi o to, że po całkowitym wyłączeniu silnika i jego ponownym włączeniu tryb "S" nie uruchamia się już automatycznie nawet po rozgrzaniu silnika. Należy go ręcznie włączyć z powrotem. W miedzy czasie dowiedziałem się, że to jest normalne. Coś jak z wyłączeniem start/stop, które się automatycznie aktywuje po ponownym uruchomieniu auta.

Ale dzięki za odpowiedź.  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 18:03, APArtur napisał:

Witam,

u mnie kiedy włączę tryb DYNAMIC na zegarach literka D, zamienia się na S.  Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu i wrzuceniu na skrzyni Drive na zegarach pokazuje się tryb DYNAMIC, ale komputer pokazuje literę D, zamiast S.

Z tego co wnioskuję z powyższych wypowiedzi to raczej zgłaszając to u dealera nic z tym nie zrobią? Czy może jest to powszechne i normalne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Potwierdzam, tak to dziala - jednak pomimo ze wyswietla sie D, nadal jedziesz na trybie Dynamic, chcesz miec literke "S"? Pchnij wajche jeszcze raz na D (bedac na D) przelaczysz wtedy na S ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...