Jump to content

Problem z centralnym zamkiem

Recommended Posts

Witam klubowiczów
Od niedługiego czasu posiadam Audi a4 b8 2.0 TDI (oznaczenie silnika CAGA).
Najbardziej <zarazem jedynym> denerwującym mnie problemem jest niesprawny zamek centralny. 

I niestety jest to totalna loteria jak zadziała:
-początkowo otwierając go z pilota otwierały się drzwi prawy przód, tylne i bagażnik, drzwi kierowcy nie
-po kilku podejściach zauważyłem że drzwi kierowcy też się czasem otworzą ale bardzo rzadko - ale niektóre z pozostałych potrafią być tym samym zamknięte
-drzwi otwierałem z kluczyka, do pewnego czasu otwierały się wszystkie, obecnie przy otwieraniu z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy, otwierając z pilota reszta wciąż zamknięta a lampy podświetlają się sygnalizując otwieranie :/ 

Po podłączeniu pod komputer błędem który się utrzymuje to błąd 02115- czytałem już przed podłączeniem do kompa o tym problemie i tutaj najczęściej polecana jest restauracja zamka drzwi aczkolwiek wydaje mi się że w tym przypadku może to być problem z kablami w prowadnicy (zdj 3(zdjęcie poglądowe)). A dodatkowo wykonując "test" z poziomu komputera wszystkie drzwi się zamykały i otwierały PRÓCZ drzwi kierowcy - te zamykały się ale nie dawały sygnału powrotnego - w tym wypadku do otwierania się - nie było nawet słychać charakterystycznego kliknięcia.
Ma ktoś może inne pomysły bądź potwierdza moją teze lub miał ten sam problem?
Nie chciał bym rozbierać boczku na darmo przy okazji coś łamiąc :D

79276733_999128337146782_7758657548898533376_n.jpg

78974283_477260846255653_328180495491792896_n.jpg

31.jpg

Chciałem się upewnić przed rozbiórką. Czytałem kilka takich tematów i raczej nikt nie wspominał o tym że pozostałe np. przy słyszalnym dzwięku otwierania są wciąż zamknięte.
No cóż skoro jest jakieś potwierdzenie to będzie trzeba działać :)

@wrclaguna 

Dzień dobry,
w najbliższych dniach planuje rozbiórkę boczku mojego audi a4b8 widziałem że wstawiałeś zdjęcia z takiego zabiegu i odnośnie tego mam pytanie
Czy miał byś może zdjęcie/możliwość oznaczenia na zdjęciu w którym miejscu odnaleźć element do wymiany/czyszczenia, przyznaje od razu że dopiero zaczynam zabawę z tego typu tematami w samochodzie stąd liczę na pomoc aby nie myśleć o tym jak już będę miał rozebrany boczek :smutas: Czy to ten sam element który wymienia osoba z filmiku ? 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za upierdliwość  :)