Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immo-pin-kodowanie transpondera audi b6


Łukasz 37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z racji ze jestem tu nowicjusz, proszę o wyrozumiałość. Szukałem na forum tematu,lecz bez konkretnych rezultatów. Posiadam b6 z rocznika 2003 z jednym kluczykiem... Przekopalem neta by móc swoimi siłami stworzyć 2 kluczyk. Doszedłem do tego ze mam dorobiony grot, pilot, który już sam zaprogramowalem zwykłym vdsem, lecz z największą bolączką wszystkich nie dałem rady, a dokładniej z przysłowiową pastylką od immo jak się nie mylę to megamos crypto 48  zwana magic 2.

Dlatego wracam się z ogromną próba do osób doświadczonych w temacie  kodowania transpondera pod licznik. 

Jaki program obecny na rynku użyć do odczytu pinu z licznika by nie zrobić jakiegoś errora?

Jakim programem zaprogramować transponder i czy mowa o megamos crypto 48 w mojej b6 2003r.?

Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lomax211 napisał:

VAG K+CAN COMMANDER

Lepiej tym tego nie robić rb4 są zbyt delikatne na to chińskie ustrojstwo. 

Autorze wątku masz w tym temacie opis jak wyciągnąć pin i przeczytaj post #34 poniższego tematu. Transponder to crypto id48

 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładałem kluczyk z B7 do B6 2004r. (Klucze z B7, z końcówką K i Q, działają, jak masz auto od sierpnia 2002 w górę) brałem od kolegi biggman (https://a4-klub.pl/offers/offer/14205-kluczyki-b7-pasują-do-b7-oraz-b6/
Transponder, zwykły ID48: https://allegro.pl/oferta/transponder-megamos-crypto-48-id48-vw-audi-skoda-6677558966
Kodowanie: VCDS-Lite (tu na forum gdzieś jest) + kabel (interfejs FT232RL)  https://allegro.pl/oferta/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-6613000433
Jak masz PIN to 5 min roboty z dopisaniem.

PIN wyciągałem z licznika (jak przekładałem na kolor FIS) tym kablem na FT232RL i programem VAG EEPROM PROGRAMMER 1.19g (chomikuj). Co prawda łapał za którymś razem ale poszło, więc pewnie można ogarnąć jakiś lepszy kabel. 
https://a4-klub.pl/topic/442186-wymiana-uszkodzonego-licznika/

Nie gwarantuję, że nic nie padnie, wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Mi się udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za odpowiedz, cóż coś będę musiał pokombinować. Czy dobrze rozumiem programujac pilot  .... mając nowy transponder, wkładając do pilota. Programowanie transpondera pod immo odbywa się .... wkładając do stacyjki i programowanie w vdsie, wklepujac pin?  Po ten całej operacji nowy transponder będzie zaprogramowany pod immo? 

Edytowane przez Łukasz 37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zastosować procedurę z wszystkimi pilotami jakie masz (chcesz) do auta.
PIN jest potrzebny aby wejść do funkcji programowania. 

tutaj masz procedurę.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie kluczyków do centrali mam ogarniete.  Kwestia wpisywania pinu tz kodowanie nowego transpondera pod licznik by w końcu odpalić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz 37 napisał:

Dodawanie kluczyków do centrali mam ogarniete.  Kwestia wpisywania pinu tz kodowanie nowego transpondera pod licznik by w końcu odpalić silnik.

Cytat

Przy kodowaniu immo postępujemy następująco:

-łączymy się z licznikiem

-klikamy "login" i wpisujemy pin immo 4-cyfrowy poprzedzony zerem

-przechodzimy do adaptacji , kanał 21

-w polu nowa wartość wpisujemy ilość kluczyków które programujemy (jeśli np mamy 1 kluczyk i chcemy dopisać drugi to wpisujemy 2)

-klikamy test następnie save

-wyciągamy kluczyk ze stacyjki i wkładamy następny i przekręcimy w pozycje zapłon

-przy ostatnim kluczyku kontrolka immo przestanie mrugać i procedura kodowania zostaje zakończona.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Rozumiem, że muszę mieć nowy transponder włożony w dodawany kluczyk?

Edytowane przez Łukasz 37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łukasz 37 napisał:

Dziękuję

Rozumiem, że muszę mieć nowy transponder włożony w dodawany kluczyk?

Tak,musi być umieszczony w kluczyku podczas dodawania. Jest w nim specjalne miejsce na transponder 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze Wszystkim dziękuję za pomoc, bez Was głowił bym się w dalszym ciągu. Temat uważam za wyczerpany i zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...