Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś wyje .. B6 3.0 Q filmik


powertrain

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowe. Może 1000km zrobione . Wykluczone . W tamta zimę miałem to samo na starej podporze. 

Edytowane przez powertrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nadzieję że to będzie koniec poszukiwań tych hałasów ..

20200324_123353.jpg

20200324_123416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer wymieniony

jest duża poprawa ale czasem przy hamowaniu miedzy 70 a 30 jest dalej ten gwizd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli "coś" musiałeś ruszyć przy tej wymianie i się przestawiło że jednak rzadziej ale dalej problem wystepuje...

zapodaj jeszcze raz filmik bo nie można już odtworzyć tych na gorze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możnaby spróbować odkręcić wał oraz półosie od skrzyni i sprawdzić czy to wycie występuje też na samej skrzyni bez obciążenia... A później przykręcić wał i odkręcić tylne półosie i sprawdzić

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, powertrain napisał:

dyfer wymieniony

jest duża poprawa ale czasem przy hamowaniu miedzy 70 a 30 jest dalej ten gwizd 

Jeszcze pozostaje sam torsen w skrzyni biegów. Może być że czopy trzymające zębatki się jakoś wytarły i dają takie dźwięki pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram informacje jak się za to zabrać.  I ciężko z tego co się zorientowałem kupić sam torsen ,raczej cała skrzynia jest bo są tam 3 walki i wybiegi łożysk zostają w skrzyni... Tak Lipnie wsadzić coś innego w miejsce starych wybiegów.....Tak mi się wydaje przynajmniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nìe blokował się Ale miał luzy na flanszach delikatne i na głównym .

Okresowo po dopuszczeniu gazu i przy przyspieszeniu było takie szarpniecie przez ten luz na głównym.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 13:45, powertrain napisał:

To by wyło raczej cały czas A ja przejade 5km i po problemie chyba że jest  plus 10 wtedy jest cisza 

dziś nabłyłem nowy używany torsen .....w pn biore sie za to... rozwala mnie to...cały czas to samo..teraz temperatura spada do 12 15 stopni rano i zaczyna się k......a piszczenie jw.

ręce opadają 

 

Edytowane przez powertrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 21:12, MemberA4 napisał:

Jeszcze możnaby spróbować odkręcić wał oraz półosie od skrzyni i sprawdzić czy to wycie występuje też na samej skrzyni bez obciążenia... A później przykręcić wał i odkręcić tylne półosie i sprawdzić

Pojedzie furmanka jak odepne wał? Na samy przodzie? Można  by tak spróbować żeby wyeliminować samą  getribe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...