Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z parującymi szybami


elgecco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno Audi A4 B6 i jak jest teraz zimno szyby wszystkie parują jakby ktoś pomalował szyby farbą.

Wszystkie szyby umyłem płynem do szyb i wytarłem i jak dla mnie powinno być git.

Jednak idąc po pracy do samochodu wszystkie szyby zaparowane i od środka normalnie woda wisi na szybie

Może ktoś pomóc z tym uciążliwym problemem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy wymieniony ? Może klapka obiegu wewnętrznego jest zacięta i stąd to parowanie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ile masz lat? przecież to śa podstawy, poczytaj najpierw u wujka google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegą wyżej za pomoc, na pewno sprawdzę filtr kabinowy ;)

12 minut temu, tobias napisał:

kolego ile masz lat? przecież to śa podstawy, poczytaj najpierw u wujka google.

Kolego, po to zarejestrowałem się na forum żeby szukać pomocy a nie po google, no chyba od tego jest forum, prawda?

Nie każdy jest takim "kotem" żeby wiedzieć od razu, że to filtr kabinowy czy coś innego, każdy ma swoją dziedzinę więc nie rozumiem czemu najeżdżasz na nowego na forum- piękne przywitanie :)

Podejrzewam, że jak usuniesz zdjęcia lub kontakty z telefonu czy zablokujesz kontem google telefon idziesz do serwisu i nie mądrujesz się tylko grzecznie prosisz żeby Ci pomogli.. Z zakładaniem szkła jest podobnie, wujek google pokazuje jak a pewnie idziesz robić to do punktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, elgecco napisał:

Dziękuję kolegą wyżej za pomoc, na pewno sprawdzę filtr kabinowy ;)

Kolego, po to zarejestrowałem się na forum żeby szukać pomocy a nie po google, no chyba od tego jest forum, prawda?

Nie każdy jest takim "kotem" żeby wiedzieć od razu, że to filtr kabinowy czy coś innego, każdy ma swoją dziedzinę więc nie rozumiem czemu najeżdżasz na nowego na forum- piękne przywitanie :)

Podejrzewam, że jak usuniesz zdjęcia lub kontakty z telefonu czy zablokujesz kontem google telefon idziesz do serwisu i nie mądrujesz się tylko grzecznie prosisz żeby Ci pomogli.. Z zakładaniem szkła jest podobnie, wujek google pokazuje jak a pewnie idziesz robić to do punktu ;)

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku nie zadałes sobie nawet żadnego trudu poszperać w necie, tylko chcesz kawę na ławę z taka błahostką, dla mnie śmieszny jesteś zakładając temat szybki mi parują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimba nie czyta, gimba czeka aż ktoś napisze.

Dla gimby cofnięcie się z przeczytaniem 1 strony tematu wstecz jest misją niemożliwą, a co mówiąc o przeszukaniu forum.

Dla nich to kosmiczny bezkres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, elgecco napisał:

Kolego, po to zarejestrowałem się na forum żeby szukać pomocy a nie po google, no chyba od tego jest forum, prawda?

 

Nieprawda. Forum z założenia jest DYSKUSYJNE. Służy do zrzeszania ludzi zainteresowanych jakąś ideą czy zjawiskiem, zagadnieniem i tak dalej. Od naprawiania aut są... proszę o ciszę... MECHANICY. Współpracują czasem z pomocą... drogową. W żadnym wypadku forum nie jest też alternatywą w kwestii pomagania z autami dla Google, które jest mówiąc ogólnie wyszukiwarką.

Więc na forum nie ma absolutnie obowiązku pomagania, a jedynie dobra wola forumowiczów w tym kierunku. Postawa roszczeniowa to postawa głupia, wynikająca z braku podstawowej wiedzy co jest czym i jaką pełni rolę.

Wypada uszanować czyjś DOBROWOLNY wysiłek, spróbować skorzystać z już podjętego i nie przymuszać do jego ponawiania(czyli czytać co już było napisane), a w przypadku uzyskania tejże DOBROWOLNEJ i BEZPŁATNEJ pomocy uprzejmie podziękować. 

 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem temat, dobrowolnie w niego klikasz dobrowolnie czytasz więc dobrowolnie możesz pomóc, nie oczekuję tutaj, że ktoś przyjedzie mi na podwórko i powie co jest popsute i wymieni.. Z tego co widzę przyjemność sprawia Wam mądrzenie się i pisanie nie na temat i nabijanie sobie postów, postawa do pochwalenia koledzy. Jeśli nie macie nic do powiedzenia na temat to się nie wypowiadajcie a nie wchodzicie i na granicy regulaminu obrażacie drugiego użytkownika.

Ale jak widać łatwiej dobrowolnie się przyczepić do czegoś niż dobrowolnie pomóc nowemu.

Dziękuję dwóm pierwszym osobom z tematu, które dobrowolnie napisały co może być przyczyną. - Filtr wyjęty był trochę zasyfiony, dziś sobie wymienię i zobaczę czy pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, elgecco napisał:

Filtr wyjęty był trochę zasyfiony, dziś sobie wymienię i zobaczę czy pomoże ;)

upewnij się czy dobry wyjąłeś hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tobias napisał:

upewnij się czy dobry wyjąłeś hahaha

Jeśli masz do powiedzenia cokolwiek wnoszące do tematu to się wypowiedz, jeśli masz pajacować to sobie odpuść. Wchodzisz tutaj się dowartościować czy jak bo nie rozumiem? Jak masz jakieś problemy to napisz pw, postaram się dobrowolnie pomóc.

Godzinę temu, lewmichal napisał:

Jak nie pomoże, to sprawdź, czy nie ma wody pod wykładziną podłogi.

Po wymianie sprawdzę, dziękuję za podpowiedź.  Do tej pory nie widziałem żeby gdzieś w okolicach wycieraczek była jakaś woda czy wilgoć wychodziła na wycieraczce. Ale postaram dziś pod wieczór zaobserwować 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elgecco napisał:

Zacząłem temat, dobrowolnie w niego klikasz dobrowolnie czytasz więc dobrowolnie możesz pomóc

Zabrakło dopisku "i mam w d*pie czy już było, czy ogólnie regulamin". Nie wypowiadaj się o granicach czegoś, czego nie znasz. Jak się gdzieś wchodzi po pomoc to wypada buty wytrzeć, a nie pouczać ludzi którzy na to wskazują. Bo wejdziesz, "rozdasz" połajanki i odznaczenia "mega kolo", wyjdziesz... a bałagan zostanie

Z tym właściwym filtrem dobrze ci napisał -bo wiele wskazuje, że się nie znasz(co nie jest ujmą absolutnie). Nie takie już akcje świat widział. 

Pomyśl o innych szukających odpowiedzi na pytanie podobne do twojego. Zamiast konkretnego tematu wyszukiwarka wywali im ileś tam temu podobnych. Bo komu by się chciało dopisać do już istniejącego. 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pulpecik napisał:

Zabrakło dopisku "i mam w d*pie czy już było, czy ogólnie regulamin". Nie wypowiadaj się o granicach czegoś, czego nie znasz. Jak się gdzieś wchodzi po pomoc to wypada buty wytrzeć, a nie pouczać ludzi którzy na to wskazują. Bo wejdziesz, "rozdasz" połajanki i odznaczenia "mega kolo", wyjdziesz... a bałagan zostanie

Z tym właściwym filtrem dobrze ci napisał -bo wiele wskazuje, że się nie znasz(co nie jest ujmą absolutnie). Nie takie już akcje świat widział. 

Pomyśl o innych szukających odpowiedzi na pytanie podobne do twojego. Zamiast konkretnego tematu wyszukiwarka wywali im ileś tam temu podobnych. Bo komu by się chciało dopisać do już istniejącego. 

W punkt kolego. ale są ludzie i taborety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę koledzy pulpecik i tobias doświadczeni to mogą po ''świeżaku'' jechać tylko ciekawe czy w realu też tacy wygadani :polew: Aż mi się sunie na język '' Kozak w necie pi....a w świecie''  :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty kolego co też masz jakiś problem z błahostką? i boisz się zapytać? co tam, żaróweczka przestała świecić w schowku? zagłówek nie chce się podniesć? czy też problem z szybkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastek.

A ty jak potraktowałeś przedmówcę w tym poście ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Mastek napisał:

Aż mi się sunie na język '' Kozak w necie pi....a w świecie''  :wink:

 

Szacunek za dystans do siebie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 10:01, elgecco napisał:

 Filtr wyjęty był trochę zasyfiony, dziś sobie wymienię i zobaczę czy pomoże ;)

Filtry widuję całkowicie zatkane, czasem kilka lat nie wymieniane i okna nie są zaparowane.

Po wyjęciu filtra można trochę przejeździć nie montując go aby kanały obeschły, można zrobić ozonowanie lub inne zabiegi czyszcząco-dezynfekcyjne.

Podejrzewam, że problemem może być wilgoć w środku, wtedy osuszacz lub  żwirek dla kotów.

Jak masz umyte szyby można na nie /z pominięciem jednej szyby/ od środka  nałożyć jakiś produkt antypara lub kremem do golenia aby nie było pary na szybach jest potrzebna na nich warstewka gliceryny.

Jak już ustalisz co było przyczyną to napisz aby inni mieli z tej całej pisaniny korzyść.

A prześmiewcami i tymi "mądrymi" za nad to się nie przejmuj na każdym forum są tacy i inni.

Czasem i mnie drażni, że błahe pytania ale dla jednego to normalna sprawa a dla innego niemal odkrycie, uczymy się i łykamy wiedzę a mądrzy ludzie się nią dzielą.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...