Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1. 8 T BFB Wymiana rozrządu


rajek1233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie wymiany rozrządu w a4 b7 1.8 t bfb. Czy wymiana różni się czymś od wymiany w a4 b6? Czy warto kupic do wymiany blokadę napinacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wymieniałem Rozrząd w takiej  a4 b7 1.8 t bfb  i żadnej blokady nie trzeba. Nie wiem jak jest w a4 b6 ale ja mam a4 b5 z silnikiem ADR i jest bardzo podobny do tego BFB . Wiadomo że głowica inna , osprzęt, cewki i Turbo ale sam silnik ( słupek ) prawie taki sam . Gdyby nie to że jest 5 zaworów na cylinder ( drugi wałek rozrządu napędzany łańcuszkiem ) to można by powiedzieć że te silniki od strony technicznej rozrządu wyglądają jak by były 8 zaworowe. Różnica między ADR -em a BFB jest taka że U Ciebie rozrząd napędza Pompę Wody a w ADR pompa jest po za silnikiem.

Wiesz że musisz rozebrać cały przód ? Musisz zdjąć podłogę silnika , zderzak , wypuścić płyn chłodniczy i zdemontować chłodnicę . Porem rozkręcasz wiatraki , chłodnice oleju i klimatyzacji zostawiasz !!!  , jedynie musisz je odchylić do przodu i do dołu na przewodach , osłoń je czymś żebyś nie zniszczył przypadkiem . Jak tak porozbierasz cały przód to będziesz miał dobry dostęp do rozrządu , inaczej chyba się nie da tego zrobić . Ustaw " Stary " Rozrząd przed demontażem paska lub pozaznaczaj sobie na kołach zębatych i na pasku . Sama wymiana jest łatwa najgorsze to rozbieranie i składanie tych wszystkich BEBECHÓW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie ruszam przodu. Wystarczy dojście od góry i od dołu + lusterko i dużo mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...