Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A3 8L 2002] Problemy z radiem (szumy i SAFE)


funka_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Jestem posiadaczką Audi A3 1.8T 2002 150KM + chip.
Wmontowane mam oryginalne radio Audi Chorus, wczesniej jakies zwykle Pionnera.
Zauwazylam, ze radio bardzo slabo odbiera gdy sie siedzi w srodku, wyjde na zewnatrz albo nawet 100m od auta to radio gra normalnie, wloze tylko glowe do kabiny i juz zaklocenia, szumy. Czym to jest spowodowane i jak to moge poprawic?

Druga sprawa, po kazdym wyjeciu kluczyka ze stacyjki radio wchodzi w tryb SAFE i musze na nowo odblokowywac je kodem, why?

Pozdrawiam i licze bardzo na pomoc panow icon_wink.gif , Jagoda.

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci radia to zapewne zle podpiete lub ktos przerobił instalacje pod pionieera. Szumy mogą być spowodowane anteną lub brakiem jej zasilania. Nie wiemy kto i co tam zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kostki, inaczej nie da sie chyba ich podpiac :( jeszcze zerkne i dam znac, moze zdjecie podesle.

Tylko mowie wyjde z auta od razu odbiera czysto radio, mogl pasc wzmacniacz ten przy stopce antenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu kabla od anteny jest wzmacniacz,prawdopodobnie nie jest zasilany prawidłowo po tym pionierze,przewód anteny ma zamontowany separator?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak szukac tego wzmacniacza? Kabel idzie jakos przy podsufitowce, musze to sciagac?

Zobacze czy jest ten separator. Dziekuje za kazde podpowiedzi ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem ze po 2001r w a3 montowana była antena diversity i korzystała zarówno z anteny dachowej jak i tylnej szyby-więc sam wzmacniacz jest większy i powinien znajdować się pod podsufitką-po jej plastikowym zakończeniem przed samą klapą. Oryginalnie mogło być radio concert ponieważ chorus nie obsługuje tego systemu anten,on działa tylko z jedną anteną. Pokaż zdjęcie przyłączy do anteny jakie masz za radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to radio kupilam przez internet, facet mowil ze je sciagal z niemiec, radio mialo jeszcze powpinane kostki z tylu plus kabel antenowy chyba po to aby pokazac jak pozniej idzie ktora kostka gdzie, po prostu z obcietymi koncowkami mi je przyslal, w antenie siedzialo cos takiego jak na zdjeciu, srebrne cos ? tak mi sie wydaje przynajmninej ze to siedzialo w otworze na antene, ale teraz patrze  ze to nie chce jednak tam wejsc, myslalam ze to moze to ten separator?

ogolnie widze ze tam chyba bylo cos przerabiane pod zwykle radio, jakies kostki/zlaczki dodane nieoryginalnie izolacja, jakis przeciety widac ewidentnie kabelek czerwony,

 

u mnie to wyglada tak jak na zdjeciach,

jest czarna kostka brazowa, mala niebieska, antena, plus szare pudeleczko, wiecej nic nie wygrzebalam tam.

I to jest Audi Chorus II dedykowany do 8L polift. Przynajmniej tak bylam zepewniana.

 

20191213_085442_resized.jpg

20191213_085459_resized.jpg

20191213_085638_resized.jpg

20191213_090357_resized.jpg

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś pokombinowane w instalacji. Fabryczne radio w a3 odbiera dobrze bez anteny diversity, a fabryczny wzmacniacz antenowy jest w stopce anteny. 

Nie masz podtrzymania pamięci i stąd za każdym razem trzeba wpisywać pin. To coś podłączone pod kabel antenowy to chyba jakiś separator więc to wywal przy fabrycznym radiu. Jak masz cd to fabrycznie było radio concert do a3, chorus był na kasety. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Chorus II ma kasety niestety. Ta srebrna koncowka z tego co mi brat przez telefon powiedzial to zwykla przejsciowka antenowa z din na iso, bo ktos przerabial iso zasilajace. A separator to te szare pudeleczko, wiec separator jest. A dalej szumi jak wejde do auta. Pamieci nie trzyma bo moze to zasilanie jest przerobione?

 

tak wygladalo jak przyjechalo

20191206_111949_resized.jpg

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten separator i trzeba sprawdzić czy jest zasilanie w kablu antenowym o ile dalej nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego szarego pudeleczka w ogolw nie ma nic. Z nim chociaz gra jak wyjde z samochodu.

 

Przyklad na filmiku moim.

gs2yk.jpg?token=pyfblBDAUImD5YTbvc6tVQ&e
STREAMABLE.COM

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzilam przewod miedziany i wystawialam za okno oczywiscie w gniazdo anteny. A antene wypialam i gra czysciutko na zwyklym drucie miedzianym. Chyba przestanie padac i sprobuje dobrac sie do tego wzmacniacza przy stopce anteny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim drucie w mieście może i odbierać czysto ale poza miastem bez sprawnego wzmacniacza będzie lipa. Wzmacniacz będzie pod anteną albo po tylną częścią podsufitki jeżeli auto ma bardziej rozbudowany system anten(wtedy wzmacniacz jest większy i nie mieści się pod anteną).

Kostke zasilania przydało by się przywrócić do stanu jak była w oryginale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalam antene bezposrednio z kostki (separatora) do radia i byl sam szum na kostce troszke przenikaja jakies dzwieki ze stacji chociaz, tylko tego czarnego kabla (z separatora on wychodzi i idzie do kostki czarnej) nie wyciagnelambo nie wiem jak je sie wyciaga ? (efekt singielki samouka :D, nie mam faceta pod reka hehe) Powinna byc jakas zawleczka w tej czarnej kostce ale ona zostala chyba juz wyjeta przez kogos, a kable siedza w tych otworach i nie mam pojecia jak sie je wyjmuje? :P

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć wyjmaki do pinów,lub... spinacz. Ten przewód zasila separtor. Ogólnie najlepiej jakby jakis elektryk smochodowy Ci odtworzył oryginalną instalację,wtedy wpinasz kostki do radia i działa wszystko jak trzeba.

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z elektrykami ciezko teraz przed swietami, najwczesniej za tydzien, wstepnie sie zapisalam gdybym nic bez was nie wskorala ;)

nr katalogowy tej szarej puszki to, 1H0035551. To to jest potrzebne?:) z tej szarej kostki z nr 1H0035551 wychodzi czarny kabelek ktory idzie do kostki czarnej czyli tej gdzie zasilanie jest, choc nie wyjalam jej z tej kostki to szara kostke 1H0035551 odpielam od kabla antenowego i puscilam bezposrednio do radia efekt byl gorszy niz z ta kostka 1H0035551, tylko nie wyjmowalam kabla czarnego z czarnej kostki, bo nie umiem na razie ;] ale Youtube pokazuje ze da sie to sposobem wyjac np igla wiec bede majstrowac, chyba ze go odciac?

 

To raczej wsuwka do wlosow ;p takich mam sporo to tez sprobuje :d

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze 1H0035551 to właśnie wzmacniacz antenowy. Tyle że albo nie sprawny albo coś z kablem który idzie do anteny coś nie tak,może ma zwarcie do masy i zakłóca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli rozumiem ze to musi zostac? bo dlaczego on tam jest, wiem ze znalazlam takie same na allegro i to sie daje gdy chcemy podlaczyc nieoryginalne radio, jakies np JVC, wiec w sumie mi to powinno byc zbedne, tylko omijajac to i antene podczepiajac prosto do radia zamiast do tego szarego wzmacniacza nie daje zadowalajacego efektu czyli szumi gorzej jeszcze.

Edytowane przez funka_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po numerze sądzę iż to może być oryginalna cześć od tego auta,stosowane to jest w golfach,fabiach i innych vagach. Ściągnij tylną lampkę podsufitki i zobacz mocowanie anteny dachowej. Według mnie jest tam przebicie do masy auta i stąd te zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie a3 polift i nie ma, a przynajmniej nie spotkałem się, z takim wzmacniacza za radiem. Jest w stopce anteny, a w przedliftach wzmacniacz był przy stopce ale od strony dachu. Dodatkowo występowała też antena diversity, która jest w tylnej szybie. Na zwykłej antenie bez wzmaka to powinno jako tako odbierać, bo miałem tak przez pewien czas. Na pewno ktoś tam namieszał  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...