Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór blokowania płynu chłodzącego climatronic w A4 B9


Artur5400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich mój problem jest taki jak powyżej w tytule i kod to 03220. Zabawne jest to że w sobotę odebrałem samochód z naprawy gdzie było wymieniane sprzęgło, sensor oleju oraz ten zawór blokowania płynu. Wszystkie części są oryginalne nie są żadne zamienniki a problem nadal wystepuje więc może ktoś z was miał też taką sytuację i jak wam się udało rozwiązać ten problem. Dodam jeszcze że Klima normalnie się włącza i chłodzi oraz jak ma grzać to grzeje czyli działa wszystko lecz skąd ten błąd i jak mam sobie z tym poradzić. 

Dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam.

Screenshot_20191215-173418_OBDeleven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Artura znalazłem źródło problemu i miałem upalony styk na zaworze 4H0121671D który wywalał błąd.

Błąd jednak nadal występuje więc podejrzewam że jak poszedł prąd to oprócz wtyczki uwalone jest też wyjście na sterowniku.

Wyjąłem sterownik klimatyzacji i go rozebrałem ale nie widzę żadnych spalonych tranzystorów.

Czy ktoś ma schemat elektryczny tego układu. Błąd wywala na sterowniku klimy moduł 8 ale może po środku coś jest jeszcze uwalone.

Dzięki Panowie.

 Dobra, panel wymieniłem błędu nie ma. Także prawdopodobnie ten tranzystor sie uwalił. Kupiłem pare tranzystorow i zobacze czy jak wymienie to stary panel będzie chodził ;) 

Edytowane przez herman85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 20:01, herman85 napisał(a):

Dzięki uprzejmości Artura znalazłem źródło problemu i miałem upalony styk na zaworze 4H0121671D który wywalał błąd.

Błąd jednak nadal występuje więc podejrzewam że jak poszedł prąd to oprócz wtyczki uwalone jest też wyjście na sterowniku.

Wyjąłem sterownik klimatyzacji i go rozebrałem ale nie widzę żadnych spalonych tranzystorów.

Czy ktoś ma schemat elektryczny tego układu. Błąd wywala na sterowniku klimy moduł 8 ale może po środku coś jest jeszcze uwalone.

Dzięki Panowie.

 Dobra, panel wymieniłem błędu nie ma. Także prawdopodobnie ten tranzystor sie uwalił. Kupiłem pare tranzystorow i zobacze czy jak wymienie to stary panel będzie chodził ;) 

Wymiana tranzystorów coś pomogła?
Podobno błąd 03220 jest powiązany z uszkodzonym mosfetem 3NV04 S w jednostce sterującej.

Inked326539286_696829532098182_4771181708791530491_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 13:14, grafi007 napisał(a):

Wymiana tranzystorów coś pomogła?
Podobno błąd 03220 jest powiązany z uszkodzonym mosfetem 3NV04 S w jednostce sterującej.

Inked326539286_696829532098182_4771181708791530491_n.jpg

Wymieniłem 3NV04 S i wszystko działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...