Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Magnetic Ride badanie amortyzatorów


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

temat dotyczy A3 ale może ktoś z A4 również ma to zawieszenie i bedzie w stanie pomóc. 

Podczas weryfikacji stanu amortyzatorów na stacji diagnostycznej na ustawieniu Comfort wyszła mi następująca wartość przyczepności:

-Przód 37%/30%

-Tył 13%/11%

Niestety nie wiem na jakim urządzeniu było to mierzone (najprawdopodobniej EUSA 3000).

Na kolejnej stacji wyspozażonej w MAHA na ustawieniu Auto wyszło:

- Przód 56%/55%

-Tył 56%/59%

Czy ktoś z użytkowników tego zawieszenia miał okazję badać je i pamięta swoje wyniki? W manualu nie znalazłem żadnej informacji o konieczności ustawienia zawieszenia w specjalny tryb do przeprowadzenia badania.

Edytowane przez ems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badałem amortyzatory w A4 B9 S-LINE z systemem select drive.

stacja nr 1

oś przednia 56% / 28%

stacja nr 2

oś przednia 28% / 23%

stacja nr 3

oś przednia 5% / 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skuteczność amorków bada się tylko podczas przeglądu powypadkowego, w każdym innym badaniu tobia5 to jako dodatek i nie istotna jest siła tłumienia wg. Urządzenia badającego a bardziej różnica prawej i lewej strony danej osi.

U mnie w A4 b6 z zawiasem 1be i wszystkim nowym łącznie z amorami (jedynie sprężyny stare) na tym badaniu wychodzi ok. 70% co nijak nie ma się do rzeczywistości. Rozmawiałem o tym z diagnostą i mówił że często nowe auta mają ten pomiar grubo poniżej 50% co nie oznacza że jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Dzisiaj skuteczność amorków bada się tylko podczas przeglądu powypadkowego, w każdym innym badaniu tobia5 to jako dodatek i nie istotna jest siła tłumienia wg. Urządzenia badającego a bardziej różnica prawej i lewej strony danej osi.

U mnie w A4 b6 z zawiasem 1be i wszystkim nowym łącznie z amorami (jedynie sprężyny stare) na tym badaniu wychodzi ok. 70% co nijak nie ma się do rzeczywistości. Rozmawiałem o tym z diagnostą i mówił że często nowe auta mają ten pomiar grubo poniżej 50% co nie oznacza że jest coś nie tak.

Niestety stan amortyzatorów przy badaniu jest kwestią uznaniową- teoretycznie w ogóle nie wlicza się w badanie, ale równie dobrze diagnosta może stwierdzić, że jest inaczej. Co do samych urządzeń to istnieją 2 rodzaje ich budowy, ale nawet ta "lepsza" może wykazać błąd na poziomie 50% przy sprawnym urządzeniu :D  Szczególnie na twardszych zawieszeniach, niższych profilach opon. Jest bardzo dużo zmiennych których trzeba dopilnować przy sprawdzaniu amortyzatorów, a nikt tego nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze pomoc jak wykodowac audi magnetic ride ze sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...