Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba oszustwa [email protected] - nigeryjski przekręt


Rumaq

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja.. Wystawiłem swoje B8 dwa dni temu na sprzedaż i dziś pojawił się pierwszy mail od [email protected]. Mail był napisany łamanym językiem polski. Kolejny dostałem już w języku angielskim. Po wpisaniu w/w adresu e-mail w google widać, że mam styczność z oszustem, który próbuję wyłudzić trochę złotówek na tak zwany nigeryjski szwindel. Jestem bardzo ciekawy co naciągacz wymyśli i wrzucę tutaj jego korespondencję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rumaq napisał:

Taka sytuacja.. Wystawiłem swoje B8 dwa dni temu na sprzedaż i dziś pojawił się pierwszy mail od [email protected]. Mail był napisany łamanym językiem polski. Kolejny dostałem już w języku angielskim. Po wpisaniu w/w adresu e-mail w google widać, że mam styczność z oszustem, który próbuję wyłudzić trochę złotówek na tak zwany nigeryjski szwindel. Jestem bardzo ciekawy co naciągacz wymyśli i wrzucę tutaj jego korespondencję.

 

kręć barana, na wszystko sie zgadzaj i pisz to co chce przeczytac

jakis czas temu miałem podobną sytację

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest pomysł, ponieważ sytuacja nieco mnie rozbawiła. Z drugiej strony widzę, że ludzie dają się na to nabierać, więc jest to również przykre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobną sytuację.

Ale z ciekawości odpisywałem na maile.

Ja co innego, oszust o czym innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko wpłacę 4 800 PLN i dostanę większą sumę niż chciałem.. :polew::polew: Okazja życia. :grin:

Untitled 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mu ze dasz mu dwa razy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu że wpłaty dokona Twój kolega, ale żeby mógł to zrobić to najpierw oni muszą wysłać mu 1000zl żeby się upewnić że to bezpieczna transakcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejsze jest to że są ludzie którzy się na coś takiego łapią.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idiotów nie sieją, oni się rodzą i tu trzeba ukręcić łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kontakt się urwał. Okazja przeszła mi koło nosa :polew::polew:.Po informacji, iż Pan Thomas Adams musi mi pokryć koszty transferu pieniędzy na jego konto, naciągacz przestał pisać. W między czasie dostałem kilka maili z tzw. BANK OF AMERICA z zapewnieniem, że pieniądze tylko czekają na przelew ale oczywiście najpierw muszę pokryć opłatę dla przewoźnika :facepalm:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też do mnie pisał adwokat mojego dalekiego kuzyna z Afryki,odziedziczyłem po nim fortunę i aby legalnie stać się jej posiadaczem to muszę pokryć koszty prowadzonych spraw. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...