Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciszenie wnętrza


dymionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poruszyć temat dodatkowego wyciszenia wnętrza. Ostatnio robiłem dość konkretnego swapa w mojej b7, w zwiazku z tym auto było rozkręcone praktycznie co do śrubki. Korzystając z okazji postanowiłem wykleić co się da matami butylowymi + pianka wygluszająca 3mm. Maty butylowe wylądowały na całej przedniej grodzi,  tunelu środkowym, pod tylną kanapą i w bagażniku wokół koła zapasowego. Dodatkowo jeszcze wykleiłem przednie drzwi. Pianka poszła na tunel, pod kanapę, do tapicerek drzwi i do koła zapasowego - nie robiłem tylko przedniej grodzi bo tam i tak przychodzi oryginalne wygłuszenie. 

Efekt jest naprawdę elegancki. Silnika i wydechu praktycznie nie słychać (3.0tdi na 3" prawie przelot), w środku jest przyjemnie, atmosfera podobna jak w kinie . Jestem nawet zadowolony z efektu ALE mam problem przy większych prędkościach. Powyżej 120km/h zaczyna być słyszalny wiatr w okolicach słupków przednich i tu mam pytanie właśnie dla was co byście na to poradzili? 

Mam w rodzinie jeszcze 2 takie same audi i w nich też przy większych prędkościach słychać ten wiatr. Nie wiem czy  wymiana uszczelek dała by tu cokolwiek bo one nie wyglądają źle, czy może dołożyć jeszcze jakąś dodatkową tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy wszystkie spasowane właściwie? Muszą być odpowiednie szczeliny by nie wiatr nie wdawał się w szczeliny,również lusterka muszą być prawidłowo ustawione na uszczelkach 

 

 

 

Screenshot_2019-12-19-08-36-16.png

Screenshot_2019-12-19-08-36-44.png

Screenshot_2019-12-19-08-36-57.png

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprawdzę te szczeliny. Tylko tak sobie cały czas myślę czy to nie jest wina poprostu tego, że to jednak nie jest samochód klasy Premium i taki lekki szum powietrza może być słyszalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...