Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analize logów dynamicznych przepływomierza 2.0 TDI CJCA - duże spalanie, brak mocy


Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu borykam się z dość dużym spalaniem jak i brakiem mocy w niskich partiach obrotów. Po drodze wymieniłem jeden wtryskiwacz jak i pozostałe zostały sprawdzone i są ok. Ponadto wyczyszczona została chłodnica egr która była dosłownie zalepiona sadza jak i sprawdzony został zawór egr który niby działa poprawnie (tryby są całe, po uruchomieniu testu słychać ze pracuje). Ostatnio wpadł mi w ręce kabel VAG i z ciekawości zrobiłem logi dynamiczne przepływomierza (mam nadzieje ze poprawnie). Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dość zawyżony wyniki na biegu jałowym, prawie dwukrotnie. Logi dynamiczne prezentują się następująco, widać na nich ze wartość zmierzona jest dość sporo zawyżona od zadanej. Czy powinienem szykować się na wymianę przepływki czy szukać problemu w czymś innym ? o zgrozo nie mam nikogo kto by mi pożyczył przepływomierz na podmianę na testy .

Bardzo prosze o pomoc gdyż to spalanie juz mnie dobija (trasa/autostrada prędkość 120-140 km/h - spalanie 8L, miasto - 11+L)

logi.jpg

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić na podmianę nowy przepływomierz Bosha lecz niestety dalej mam zawyżone wartości zmierzone. Wie ktoś może gdzie szukać przyczyny? Nieszczelność w dolocie ?  

Zrobił bym dokładniejsze logi tylko nie wiem dokładnie których grup 

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat gdyż problem dalej nie rozwiązany. Brak widocznej nieszczelności, aktualny przepływomierz podmieniony na nowy OEM lecz ciągle ta wartość powietrza jest zawyżona. EGR przy maksymalnym obciążeniu tzn. przy przyspieszaniu jest zamknięty.

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto masz już dłuższy czas i było dobrze czy masz go od niedawna i tak się stało?

wykręć czujnik doładowania i go wyczyść albo podmien na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 16:36, Damis16 napisał:

auto masz już dłuższy czas i było dobrze czy masz go od niedawna i tak się stało?

wykręć czujnik doładowania i go wyczyść albo podmien na inny

Auto mam juz jakiś rok, od samego początku dość dużo mi paliło. Po drodze robiony był jeden wtryskiwacz tzn wymieniony na nowy. Dopiero niedawno zauwazylem ze ta dawka powietrza jest dość zawyżona. Na weekendzie oblukam ten czujnik o którym piszesz, dodam tylko ze mechanik sprawdzał ciśnienie doładowania turbo i ponoć jest wszystko ok. 

 

Ponadto zamówiłem komplet uszczelek do egr gdyż juz raz było ściągane w celu wyczyszczenia i zmontowane na starych, możliwe jest żeby gdzieś tam lewe powietrze zasysało ? 

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacz, który był wymieniany był zakodowany do sterownika? 

 

Tak, może dostawać się lewe powietrze. 

 

Wyjmij czujnik doładowania i go przemyj, 5 min roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 20:42, Damis16 napisał:

Wtryskiwacz, który był wymieniany był zakodowany do sterownika? 

 

Tak, może dostawać się lewe powietrze. 

 

Wyjmij czujnik doładowania i go przemyj, 5 min roboty. 

 

Tak wtryskiwacz poprawnie zakodowany.

Czujnik profilaktycznie przemyłem. 

Problemem zbyt dużych wskazań przepływomierza okazała się pęknięta metalowa rurka egr'a na łączeniu z kolektorem. Po zespawaniu, wartości wróciły do normy. Auto stało się znacznie bardziej dynamiczne lecz nie widzę zbytnio różnicy w spalaniu. Odcinek 250 km autostrady prędkością 120-150 km/h wyszło mi spalanie wg fis 7.5L co jest chyba dość wysokim spalaniem zestawiając je z waszymi, jeśli tak to prosze mnie wyprowadzić z błędu :) Po mieście spalanie tez oscyluje w granicach 8L chodź jeszcze nie miałem okazji dobrze sprawdzić . Koła 16 cali. Na pełnym baku jestem w stanie zrobić max 820km 

84502204_3014648418559927_8571402817435074560_n.jpg

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też w mieście wychodzi 8l, ale mam koła 245/40 r18

Na trasie 6.5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...