Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert II w B5 1999r bez CAN.


Makaveli7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. 

To mój pierwszy post. Zakupiłem jakiś czas temu ładnego polifta 1.8T AJL Q w Avancie. 

Oryginalnie siedziało tutaj radio Chorus, ale brak możliwości odtwarzania ze zmieniarki oraz irytujące pokrętło głośności zmusiło mnie do zakupu innego radia. Postawiłem na Concert II pochodzącego z A6 C5. Radyjko pasuje w konsolę igiełka, jednak wcześniej nie wiedziałem że radio potrzebuje CAN-BUS do poprawnego działania no i klasycznie... Radio działa, odtwarza pięknie ale.... Przód nie gra albo gra co któreś włączenie radia. Z tym poradziłem sobie w 5 minut, po prostu odpiąłem pin z kostki, który odpowiada za system Bose, fabrycznie oznaczony jako Gala. Wszystkie głośniki grają pięknie. 

Pozostaje problem braku reakcji na kluczyk wyłączanie się radia co ok 1h oraz brak podświetlenia klawiszy. Info na Fisie to już inna kwestia bo na tym mi strasznie jakoś nie zależy. 

Więc teraz tak. Jest opcja dokupienia adaptera CAN-BUSA z allegro za jakieś 250zl... Szkoda trochę bo radio mnie wyniosło całe 110zl z przesyłką. 

Jest może możliwość ominięcie tego wydatku? A może jednak mój samochód posiada Magistralę szerokopasmową tylko o tym nie wiem. 

Dla informacji podam, że licznik mam z analogowym zegarkiem z CYFRAMI. FIS jest pełny, nie 1/2. Z tyłu są 3 wtyczki, zielona, niebieska i środkowa mniejsza czerwona. 

Orientuje się ktoś czy może jednak być tam gdzieś wśród pinów ten CAN? 

Jeśli powieliłem temat to bardzo przepraszam ale przeszukujac Google i forum nie natrafiłem na konkretne informacje. 

Bardzo liczę na pomoc. Pozdrawiam ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym liczniku nie masz CAN - albo wymiana na zegar z elektronicznym zegarkiem albo emulator can bus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana licznika załatwi problem? Jak później z kodowaniem licznika pod immo itd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana nie jest taka prosta , immo to najmniejszy problem - jest temat wszystko opisujący co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...