Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maglownica czy pompa wspomagania ?


Wik198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Co może wydawać taki dźwięk ? uszkodzona maglownica czy może wystarczy wymienić samą pompę wspomagania ? czy może coś innego?

ps.problem pojawia się tylko w cieplejsze dni (tak min13-14 stopni) jak przejedzie się kilka km i auto sie nagrzeje,w zimne dni problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luki19862121 napisał:

Pompa raczej nie. Wymień Płyn na początek. 

właśnie muszę wymienić.Zastanawiam sie tylko czy samo odessanie starego i zalanie nowego wystarczy czy wypadałoby wypłukać układ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z identycznym dźwiękiem przy obrocie kierownicy pojechałem (Golf 4 ) do zaprzyjaźnionego mechanika. Spojrzał na uszczelnienia przekładni przy maksymalnie skręconych kołach i stwierdził wyciek płynu. Na pytanie co jest bezpośrednią przyczyną odgłosów, przekładnia, czy pompa,  nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Myślę w pierwszej kolejności o wymianie "maglownicy" i coś mi się wydaję, a przynajmniej mam nadzieję, że przy szczelnej przekładni opisywanych dźwięków nie usłyszę.

Sprawdź przekładnie na okoliczność wycieków płynu. 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomnik napisał:

Z identycznym dźwiękiem przy obrocie kierownicy pojechałem (Golf 4 ) do zaprzyjaźnionego mechanika. Spojrzał na uszczelnienia przekładni i stwierdził wyciek płynu. Na pytanie co jest bezpośrednią przyczyną odgłosów, przekładnie, czy pompa,  nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Myślę w pierwszej kolejności o wymianie "maglownicy" i coś mi się wydaję, a przynajmniej mam nadzieję, że przy szczelnej przekładni opisywanych dźwięków nie usłyszę.

Sprawdź przekładnie na okoliczność wycieków płynu. 

płynu ogólnie nie ubywa ze zbiorniczka,ale za to można śmiało stwierdzić,że jest prawie czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wik198 napisał:

płynu ogólnie nie ubywa ze zbiorniczka

Nie ubywa, bo jest na miarce ?  Czy może sprawdzasz stan raz na jakiś czas i dlatego napisałeś "nie ubywa" ?

W Golfie, o którym napisałem, płyn na miarce jest (jeszcze jest) ale, czy go ubyło - nie wiem. Czy mamy w zwyczaju sprawdzać jego stan tak, jak oleju ? Ja nie, a przynajmniej nie miałem do tej pory :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomnik napisał:

Nie ubywa, bo jest na miarce ?  Czy może sprawdzasz stan raz na jakiś czas i dlatego napisałeś "nie ubywa" ?

W Golfie, o którym napisałem, płyn na miarce jest (jeszcze jest) ale, czy go ubyło - nie wiem. Czy mamy w zwyczaju sprawdzać jego stan tak, jak oleju ? Ja nie, a przynajmniej nie miałem do tej pory :) 

Od kiedy pojawił się ten zgrzyt to sprawdzam średnio co drugi dzień i jest pomiędzy min a max cały czas na miarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem i nie napiszę, że wymiana płynu w przypadku Twojego auta nie przyniesie spodziewanego efektu. Napiszę tylko, co odpowiedział mi mechanik na tak postawione pytanie (wymiana płynu ?) odnośnie dźwięku przy obrotach kierownicy - "To nic nie zmieni".

Polecam Ci rzucenie okiem na okoliczność wycieków przekładni. Będziesz miał pewność.

 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomnik napisał:

Nie napisałem i nie napiszę, że wymiana płynu w przypadku Twojego auta nie przyniesie spodziewanego efektu. Napiszę tylko, co odpowiedział mi mechanik na tak postawione pytanie (wymiana płynu ?) odnośnie dźwięku przy obrotach kierownicy - "To nic nie zmieni".

Polecam Ci rzucenie okiem na okoliczność wycieków przekładni. Będziesz miał pewność.

 

  rozumiem,sprawdzę to :D Dzięki za podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie płynu na ten oryginał z ASO też zaczęło lekko wyć w cieplejsze dni, jak zimno było ok. Zalałem FEBI mineralny i jest git i nawet kierownica lżej chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...