Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania w A4 B9


przemex157

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem retrofit w moim Audi A4 B9 czujników parkowania z przodu. Samochód oryginalnie wyposażony był w tylne czujniki i tu wszystko teoretycznie działało prawidłowo. Teoretycznie dlatego że po aucie z 2017r oczekiwałbym że będzie chociaż pokazywał odległości na MMI. Na różnych forach wyczytałem że tak da się to zrobić i ten model to ma ale trzeba dołożyć czujniki z przodu. Tak też zrobiłem i podłączyłem zgodnie ze schematami elektrycznymi, przedni brzęczek działa, prawie wszystko hula ale coś z kodowaniem mam namieszane. Szukam wobec tego kogoś kto mógłby mi przesłać kodowanie do modułu 09 i 5F oraz Gateway tak by działały czujniki z przodu i z tyłu wraz z wizualizacją czyli tzw OPS (Optical Parking Sensor). Piszę że muszę mieć coś namieszane z kodowaniem lub adaptacją z uwagi na to że po odpowiedniej kombinacji ustawień w 5F i 09 potrafi się pojawić obraz jak w załączniku natomiast to nie działa, tylko się wyświetla i na przemian brzęczek przedni i tylny pikają. Jak widać na załączonym zdjęciu też opcja "Automatyczne przełączanie przód/tył" jest jakby wyszarzone, komputer to widzi ale nie mogę tego zaznaczyć. Z ważnych kwestii, które warto nadmienić dodam iż przycisk na desce rozdzielczej też zamontowałem i on teoretycznie jest ale nie działa. Jego naciśnięcie nie skutkuje zapaleniem się diody informującej że to się właśnie wydarzyło. Bardzo proszę kogoś kto ma A4 B9 o parametry kodowania i/lub adaptacji by to zaczęło hulać. 

 image.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B9 wszystkie BCM mające PDC z tyłu obsługują przód i tył. Jeżeli nie było tylnych czujników musisz wgrać do sterownika pakiet danych (zrobić parametryzacje. Programem VCP).

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 09:55, Muskel1 napisał:

W B9 wszystkie BCM mające PDC z tyłu obsługują przód i tył. Musisz wgrać do sterownika pakiety (zrobić parametryzacje. Programem VCP).

Czyli mając z tyłu PDC mogę śmiało dołożyć z przodu, a chcąc mieć kamerę 360° muszę zamontować moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już z tyłu to możesz bez wymiany BCM1 przód dołożyć. Kamery 360° wymagają dołożenia modułu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 09:55, Muskel1 napisał:

 

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 23:46, Andrzejx napisał:

Jaka idzie wiązka od PDC do BCM? Poda ktoś numer przewodów?

Wiązka zderzaka to 8W0 971 095 , wiązkę ze zderzaka do BCM1 musisz sam z 6 przewodów zrobić. Oryginalne kolory to: szary, zielony, fioletowo-niebieski, brązowo-biały, biało-szary, żółto-zielony.

Długość przewodów ok 3,20 m. przekrój 0,35mm² 

Potrzebujesz jeszcze:

- głośniczek 5Q0 919 279

- dwa przewody od BCM1 do głośniczka także 0,35mm² długość ok. 30 cm

- kostkę do wiązki ze zderzaka do wnętrza (do BCM1), którą sam musisz zrobić 1J0 973 714 

- kostkę głośniczka 4B0 972 623

- 8 kontaktów MQS

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Andrzejx napisał:

Ma ktoś schemat do podłączenia PDC z przodu? Jakieś instrukcje?

Kostka 8 pinowa wiązki ze zderzaka druga strona kostka 73b przy BCM1 (skrajna prawa)

Pin 1  idzie  na pin 19 w 73b (szary) 

Pin 2 idzie na pin 48 w 73b (zielony)

Pin 3 idzie na pin 22 w 73b (biało szary)

Pin 4 idzie na pin 18 w 73b (fioletowo-niebieski)

Pin 5 idzie na pin 21 w 73b (żółto zielony)

Pin 6 idzie na pin 16 w 73b (brązowo-biały)

 

 

Głośniczek:

Pin 1 kosktki przy głośniczku idzie na pin 19 w małej 54-ro pinowej kostki BCM1,

pin 2 idzie na pin pin 20 tej samej 54-ro pinowej kostki BCM1

Screenshot_20211104-101005_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Muskel1 napisał:

Wiązka zderzaka to 8W0 971 095 , wiązke ze zderzaka do BCM1 musisz sam z 6 przewodów zrobić. Długość przewodów ok 3,20 m.

Znalazłem na All....drogo. Do następnego tygodnia bedę wszystko miał i na długi weekend zabieram się za montaż. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Andrzejx napisał:

Znalazłem na All....drogo.

Którą? Tą do zderzaka czy tą ze zderzako do BCM1?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Którą? Tą do zderzaka czy tą ze zderzako do BCM1?

Od zderzaka do BCM1

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/wiazka-pdc-przod-do-audi-a4-8w-2016-4-czujniki-9770245468

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy.

ALLEGRO.PL

Czy BCM1 znajduje się z lewej strony pod t.z. stopką?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCM1 znajduje się po lewej stronie na słupku A, nad podstopnicą. Mnw. na wysokości dźwigni otwierania maski. 

Ten okrągły otwór po lewej to dźwignia otwierania maski. 

Screenshot_20211104-112108_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz też pokazane jak dobrać się do BCM1. Widać też tam na zdjęciach jak i gdzie umocowany jest głośniczek.

 

Screenshot_20211104-112939_Opera.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za Twoją pomoc. Mógłbyś zerknąć na wiązkę z All.... podaną wcześniej, jest Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Wygląda na ok. Jest 6 przewodów pod czujniki oraz druga wiązka pod głośniczek z 2 przewodami. Kolor przewodów jest tylko taki sam ale to nie problem, bo sobie sam sprawdzisz miernikiem na "przejście", który na jakim pinie osadzony i eventualnie opiszesz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...