Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED do świateł cofania


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak w temacie, denerwuje mnie słabe światło cofania. Po bardzo dokładnej informacji od @Tomnik jak to w ogóle działa wiem tyle, że wolę nie ryzykować z pierwszym lepszym zestawem z allegro żeby w najlepszym przypadku spalić sobie odbłyśnik w lampie lub w najgorszym całą instalację.

Z racji że @Tomnik nie podejmuje się tworzenia takich modułów, bo aby działało to jak reszta jego ledów to się to po prostu nie zmieści. Znalazłem więc coś innego na allegro, ale nie wiem jak to będzie działać, może ktoś już ma coś takiego?

Zarowka-LED-P21W-30W-CREE-BA15s-Wsteczny
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 51,99 zł - Żarówka LED P21W 30W CREE...

Nie wiem tylko jak to świeci. Widziałem test 28 cree i na prawdę dużo lepiej to świeci jak standardowe P21W..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę dzisiaj wrzucić zdjęcie jak Ci to świeci? Bo niektóre widziałem niby LED, niby 1800 lumenów ale światło jest tak rozproszone, że nie ma dosłownie żadnej różnicy między LED a wolframem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Panowie, jak w temacie, denerwuje mnie słabe światło cofania. Po bardzo dokładnej informacji od @Tomnik jak to w ogóle działa wiem tyle, że wolę nie ryzykować z pierwszym lepszym zestawem z allegro żeby w najlepszym przypadku spalić sobie odbłyśnik w lampie lub w najgorszym całą instalację.

Z racji że @Tomnik nie podejmuje się tworzenia takich modułów, bo aby działało to jak reszta jego ledów to się to po prostu nie zmieści. Znalazłem więc coś innego na allegro, ale nie wiem jak to będzie działać, może ktoś już ma coś takiego?

Zarowka-LED-P21W-30W-CREE-BA15s-Wsteczny
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 51,99 zł - Żarówka LED P21W...

Nie wiem tylko jak to świeci. Widziałem test 28 cree i na prawdę dużo lepiej to świeci jak standardowe P21W..

Od Xcar24 mam takie żarówki i jestem z nich bardzo zadowolony. Mam też jedną od Andrzeja właśnie (Promotor Light Devices) i nie widzę jakieś kolosalnej różnicy ale z obu stron internetowych źródeł mogę polecić. Zdjęcie z załącznika to same żarówki od Xcar24. IMG_20180116_215829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

Dasz radę dzisiaj wrzucić zdjęcie jak Ci to świeci? Bo niektóre widziałem niby LED, niby 1800 lumenów ale światło jest tak rozproszone, że nie ma dosłownie żadnej różnicy między LED a wolframem.

Wieczorem podrzucę fotkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem od Promotora właśnie i jestem ciekaw efektu, widziałem na zdjęciu od nich na Instagramie, ale nie było to z a4 a chyba z s-max'a. Niby rok gwarancji i CAN-BUS normalnie jest, także dam temu szansę. Minus to cena, 50 zł od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać różnica duża. Ja mam ten problem, że mam przyciemnione szyby z tyłu i w nocy zupełnie nic w nie widzę. Zostają lusterka ale standardowe P21W nie dają dużo światła na boki i koniec końców nie widzę nic.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ponad rok mam w swoim i sobie chwalę. Daje ostro i oświetla teren za autem. Polecam wymianę na LED.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jolley napisał:

@Langista jak te ledy od Promotor'a ? Wywalają błąd?

@pawloo7 te zarówki od Xcar24  to ledy czy zwykłe?

W B6 nie masz kontroli żarówek więc i błędu.

Do B7 niby już ma ledy wsteczne ale trzeba poczekać jeszcze aż będą w sprzedaży.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 przy MCE low nie ma kontroli żarówek od wstecznego, ale przy MCE high już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się uczepili słówka :facepalm:

U kolegów powyżej nie ma skoro działają im ledy bez błędów. Lepiej? Czy schemat z podziałem na roczniki i oznaczenia MCE jeszcze wkleić. :doh:

 

Wracając do tematu Promotora to miały być pod koniec marca już w ofercie ale wiadomo jaka sytuacja teraz panuje. Trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@afroo. Zluzuj gacie. Na drugi raz odrazu pisz konkretnie, a nie napisałeś ogółem, że e w B6 nie masz kontroli żarówek. Potem ktoś czyta, zapamięta i puszcza bajki dalej na forum...

Schematów wklejać mi nie musisz.

Druga sprawa jak ktoś pisze, że ma ledy i nie wywala błędu, to odrazu powinien dopisać jaki ma MCE. Wtedy unikniemy nieporozumień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jolley napisał:

@Langista jak te ledy od Promotor'a ? Wywalają błąd?

@pawloo7 te zarówki od Xcar24  to ledy czy zwykłe?

Ledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jolley napisał:

@Langista jak te ledy od Promotor'a ? Wywalają błąd?

@pawloo7 te zarówki od Xcar24  to ledy czy zwykłe?

Nie wywalają błędów, bo to nie są zwykle ledy a całe moduły. Tj. Układ na płytce, który imituje większy pobór prądu, aby nasz can-bus nie podejrzewał spalenia żarówki. Dlatego nie należą do najtańszych. Tak czy inaczej najlepiej z nim pogadać lub dowiedzieć się od kogoś z forum jaki moduł MCE mamy, w przypadku braku can-bus pewnie będą dużo tańsze ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 09:25, Langista napisał:

Nie wywalają błędów, bo to nie są zwykle ledy a całe moduły. Tj. Układ na płytce, który imituje większy pobór prądu, aby nasz can-bus nie podejrzewał spalenia żarówki. Dlatego nie należą do najtańszych. Tak czy inaczej najlepiej z nim pogadać lub dowiedzieć się od kogoś z forum jaki moduł MCE mamy, w przypadku braku can-bus pewnie będą dużo tańsze ledy.

Masz może fotkę jak widać przez tylną przyciemnioną szybę z tymi ledami ? Sam mam takie ledy co prawda z alli ale świecą identycznie do tych na zdjęciach lecz nie mam przyciemnianych szyb i u mnie to jest bajka z widocznością ,ciekaw jestem jak to wygląda przy ciemnej szybie czy widać cokolwiek z tymi ledami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zrobił, gdybym dostał te ledy. Kontaktowałem się z "promotor light devices" ale jak chciałem zapłacić za towar to kontakt się urwał, jakby zmienił zdanie i nie chciał mi ich sprzedać. Jak na razie jestem po wymianie szyby tylnej na nie przyciemnioną i światło z oryginalnych żarówek wystarcza.

W planach mam jednak przywrócenie folii na szybę dla większego komfortu podczas jazdy nocą, w tedy pomyślę nad czymś lepszym lub dołożę osobne światła pod zderzakiem i tym samym rozwiąże swój problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nieco odgrzeję.

Czy żarówki od "promotor light devices" są gdzieś dostępne? bo szukam i nie mogę znaleźć.

Czy ma ktoś ewentualnie inne ledowe, które nie wywalają błędów?

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...