Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0T BPJ Jakie powinien mieć wolne obroty?


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jakie wolne obroty powinien mieć 2.0T BPJ (170KM) ?

Samochód to Audi A6 C6. U mnie te obroty oscylują w granicach 680-720 obr/min i wydaje mi się że są nieco za niskie. Sądzicie że są za niskie, czy ten motor takie powinien mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie drży, to nie powinno być problemu. Za pomocą VCDSa możesz podkręcić obroty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 720 ale podniosłem vcdsem do 760 ze względu na swap pompy oleju z 1.9 tdi. Jak miałem 720 to miałem duże drgania auta a teraz jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, borykam się z podobnym problemem jak u Ciebie - tj. drganiami na wolnych obrotach. O dziwo wydaje mi się że silnik pracuje stabilniej jak jest zimny, im cieplejszy tym bardziej zaczyna drgać. Jak będę miał więcej czasu to bardziej zainteresuję się kolektorem dolotowym i wtryskami, bo wydaje mi się że tam może leżeć problem. Wolne obroty w ostatnią sobotę też nieco podniosłem z 720 na 780. Może jest odrobinę lepiej, ale to nie to, wyraźnie silnikowi coś dolega. Mam wrażenie że pracował nieco równiej jak w zeszłym miesiącu dolałem do baku środek Liqui Moly do czyszczenia wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z drganiami prawie ustąpił. Od ok 4tys km w oleju silnikowym mam Archoil AR 9100 i od tego samego czasu do PB leję Achoil P-Max i drgania są ale na prawdę delikatne. Nie wiem czy te preparaty się do tego przyczyniły ale nic więcej nie robiłem ( poza wcześniejszym podniesieniem obrotów). Choć po podniesieniu obrotów było te drgania mocno czuć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...