Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1. 8 T BFB po wymianie napinacza chodzi jak diesel


rajek1233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie wczoraj po wymianie kompletu napinacza z łańcuchem 2 x uszczelniacze uszczelka, komplet popychacze zaworowych i przy tym kompletny rozrząd po odpaleniu chodzi jak diesel, brzeczenie dochodzi z okolic napinacza. Pierwsze dwa odpalenia silnik wszedł na obroty i po chwili spadał jakby miał zaraz zasnąć i za chwilę znowu wchodził na obroty i tak z 3 razy aż w końcu zgasł. I tak przy 3 odpaleniu już było normalnie. Jaka może być przyczyną pracy nowego napinacza firmy SWAG? 

IMG-20191223-WA0001.jpeg

Edytowane przez rajek1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien bo na tej fotce za wiele nie widać ale czy nie jest machnięty ten łańcuszek o 1 ząb 

napinacz łańcuch ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ciśnienie oleju albo uszkodzony nowy napinacz.

Dalej pracuje jak diesel? Bo zaraz po wymianie to norma, że tak się dzieje.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej, klekotanie przy takiej operacji jak najbardziej jest prawidłowe a czas oczekiwania na normalną pracę głównie zależy od ciśnienia oleju. Oczywiście całą tą wymianę połączyłeś ze zmierzeniem ciśnienia oleju, czyszczeniem smoka, wymianą oleju wraz z filtrem i ponownym zmierzeniem ciśnienia. Ja dodatkowo zawsze przy takich operacjach zostawiam manometr na dłuższą chwilę od odpalenia aby obserwować ciśnienie. 

Mam nadzieję że wyczytałeś także o poprawnej wymianie popychaczy. 

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie bardziej z góry tak aby było widać zęby kuł zębatych wałków i znaki na wałkach bo na moje oko wałek ssący jest przesunięty o 1 ząb w stosunku do wydechowego

a na starym co się działo masz z niego foty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hopek03 napisał:

nie jestem pewien bo na tej fotce za wiele nie widać ale czy nie jest machnięty ten łańcuszek o 1 ząb 

Łańcuch jest ustawiony prawidłowo, stawiam na ciśnienie oleju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na niskim ciśnieniu oleju by nie gasł po chwili itp mi to wygląda na brak  synchronizacji wałka z wałem 

jeżeli chodzi o klepanie to przy zimnym silniku to częsty przypadek nawet na nowych łańcuchach i napinaczach ale trwa to dosłownie moment aż w układzie ciśnienie wzrośnie

ale prawda jest taka że ciśnienia morze nie być to auta które mają już swoje lata i większość jeżdżona na castrolu największym syfie

czyściłem ostatnie w takim BFB smok przebieg ori 205 tysi a smok za***any masakrycznie tak jeszcze nie widziałem na jakim jeżdżone oleju od początku , a no castrol 5w40 wymieniany co 15 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JarekST202 napisał:

Łańcuch jest ustawiony prawidłowo, stawiam na ciśnienie oleju....

przeanalizowałem raz jeszcze fotkę i powiem że po skosie troszkę myli to ale chyba nie miałem racji bo wygląda że jest ok zwracam honor:hi:

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj walczylem pół dnia z zrzuceniem miski olejowej. W misce były z 4 większe kawałki plastików i kilka małych. Troche od rurki bagnetu a trochę pewnie nalecialo teraz bo wymieniłem też rurkę od odmy bo była peknieta. Zobaczyłem właśnie dzisiaj po odkręceniu korka oleju że Góra jest sucha dlatego zrzuciłem miskę. Z tego co piszecie że przy nowym na poczatku sa takie oznaki i do tego może doszło że smok był przytkany trochę i nie dostał na czas oleju i takie mogły być tego rezultaty. Miska założona, silikon nabiera mocy także może w czwartek lub piątek zaleje świeży olej i dam znac co się dzieje dalej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smok musisz odkręcić od pompy umyć go i poświecić sobie światłem do środka rurki od strony pompy i zobaczyć ile pixeli w sitku jest nie drożnych , każdy nie drożny musisz igłom przeczyścić tak aby nagar wypadł z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest tak samo .    nikt nie wie o tym i nie pisze wprost czy składamy na wsuniętej fazie czy puszczonej 

PO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...