Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury - chyba uszkodzony


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie wartosci na zimnym silniku , dodam ze temperatura podczas jazdy potrafi spasc do 80 stopni , na dodatek starasznie dlugo sie nagrzewa

dodam ze beldow zadncyh nie wyswletla

chyba czujnik walniety , prosze o ocene

Nowy obraz mapy bitowej (3).jpg

Nowy obraz mapy bitowej (4).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnięty, a duża różnica międyz G2 a G62... i G62 pokazuje głupoty względem reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na 100% to czujnik , termostatu raczej odpada,

powiedz mi kamil gdzie kupie w necie ori czujnik, pytam poniewaz na allegro jest niby sporo ori czujnikow ale po 40zl 9 to chyba troszeke za malo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiegoś ASO, na allegro też sprzedają, Autorud Rzeszów też prowadzi wysyłkę i dają nawet do paczkomatu, ewentualnie w jakiejś Skodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero za dwa tygodnie bede mogl wymienic ten czujnik bo jestem aktualnie w niemczech, 

powiedz mi Kamil czy jazda z uszkodzonym czujnike bedzie zle wplywac na silnik?

 

ten bedzie dobry?

CZUJNIK-TEMPERATURY-WODY-AUDI-A4-B5-B6-B
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 42,92 zł - CZUJNIK TEMPERATURY WODY AUDI A4 B5 B6 B7 / A6 C5 (7802050424). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci czy on jest dobry, bo nie wiem, ja preferuje zakup czujników w ASO... 

Jazda z zanizajacym czujnikiem, powoduje zwiększone spalanie, bo im niższa temp płynu, tym większa dawka i bardziej cofniety zapłon... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze dlatego rano mam problem z odpalaniem jak temperatura spadnie pozniej 3 stopni, jak jest cieplo nie mam zadnych problemow , swiece profilaktycznie wymienione na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis przed odpaleniem auta sprawdzalem czujnik , dodam ze na dworze bylo 13 stopni, a przed odaleniem auta czujnik wskazywal -3.6.

mozna jednoznacznie stwierdzi ze czujnik uszkodzony jesli takie wartosci mialem przed odpalniem auta?

 

Nowy obraz mapy bitowej (2).bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty jeszcze go nie wymieniłeś od grudnia tamtego roku :facepalm: ? ? ? 

Jak nie masz żadnych błędów z niego typu przerwa lub zwarcie do plusa to uszkodzony sam czujnik, bardzo dużo przekłamuje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

To Ty jeszcze go nie wymieniłeś od grudnia tamtego roku :facepalm: ? ? ? 

Jak nie masz żadnych błędów z niego typu przerwa lub zwarcie do plusa to uszkodzony sam czujnik, bardzo dużo przekłamuje...

 

 

Kamil nie wymienilem poniewaz bedac u mechanika stwierdzil ze za nietrzymanie temoeratury odpowiedzialny jest termostat i jesgo wlasnie wymienilem na oryginalny i problem ze spadaniem temperatury ustapil. ale teraz jak jest zimniej juz na dworzu cos dlugo znow sie nagrzewa i czasam troche gorzej odpali, moze to byc spowodowane tym czujnikiem? 
 

DSC_0211.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj go, bo raz na pewno na zanizonym wskazaniu więcej dawkuje paliwa, dwa, może mieć wpływ na Twoje wibracje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo mam jeszcze problem z tym wyciekiem z okolic czujnika (musze dolac 2 setki na 1500km) ,widac na zdjeciu jak cale wejscie przy tym czujniku jest obklejone plynem i cieknie dolem z niego, uszczelke wymianilem rok temu na ori ,ale pomoglo to na chwile, zastanawiam sie czy ten czujnik moze byc jakosc uszkodzony(np pekniety) ze ucieka tamtety plyn lub czy ten aluminiowy krociec nie pekl czsami gdzies w okolicy czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ori czujnik, z ori uszczelką i podmień. Nie zostaje Ci nic innego na ten moment

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil przed chwila sprawdzalem( przed odpaleniem auta) wskazania temperatury płynu w dwoch grupach(zdjecia ponizej) 

Roznica pomedzy temperaurami wynosi 9,5 stopnia , to naprade az tak duzo zeby juz wymieniac czujnik? niby moze 5 stopni roznicy byc miedzy czujnikami.

Nowy obraz mapy bitowej (4).bmp Nowy obraz mapy bitowej (5).bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci spytam jakie sa u Ciebie wartosci przed odpaleniem( chodzi o roznice temperatur pomiedzy czujnikami) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce zakładać nowego tematu na temat czujnika tem.  pacjent to b6 1.9tdi avf , czujnik wsadzony czarny , ale musze go wymienić na nowy,  znalazłem na allegro  oferte,  czy on zastępuje czarny czujnik ? ktoś zamawiał i wszystko pasowało i pokazywało jak powinno?? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Rzeszów - Świlcza - CZUJNIK TEMPERATURY ZIELONY 059919501A ORYGINANY, na Allegro.pl, za 149 zł w kategorii {Układ elektryczny, zapłon} - {Czujniki}. Opinie i recenzje czy warto kupić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dzieki to zamawiam , bo kupiłem w sklepie stacjonarnym niby orginalny zielony to nie dość ,że był o 3mm za duży i nie chciał wejść w gniazdo to jeszcze pokazuje max 60stopni na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...