Jump to content

Problem z układem wspomagania.


badi136
 Share

Recommended Posts

Witam.

Drodzy forumowicze kolejny problemik z moim BBK.

W ostatnim czasie dużo się działo pod maską mojej skarbonki( tulejowanie cylindra, nowe pierścienie, nowe panewki, nowy rozrząd, regeneracja wariatorów, etc...)

Silnik wrócił pod maskę, wszystko ładnie pracuje tylko, że pojawił się nowy problem, z którym wcześniej nie miałem do czynienia.

Mianowicie po przejechaniu pierwszych 200km w aucie pojawiły się wycieki płynu od wspomagania - padło na sparciałe węże, może coś źle skręcone, zalany płyn czerwony a powinien być zielony itd.

Po powrocie do mechanika okazało się, że żaden wąż nie jest uszkodzony a w układzie panuje jakoś dziwnie wysokie ciśnienie na zasilaniu i powrocie pompy wspomagania gdzie wg mnie dużego ciśnienia nie powinno być.   

Dla własnego spokoju wymieniłem płyn na zielony, przejechałem z 200km po czym rozerwało wąż od powrotu płynu do zbiorniczka. Pomyśleliśmy że jednak może był sparciały, nowy zakuty wąż też wytrzymał z 200 km i spotkał go ten sam los.

Nie wiem wcale co dalej. Przed remontem silnika było wszystko ok, żadnych problemów ze wspomaganiem nie miałem, mechanik wpadł na pomysł żeby ominąć chłodnicę płynu bo jak stwierdził może ona powoduje wzrost ciśnienia, aktualnie auto jest na etapie testowania tej teorii, jednak wcześniej chłodnicę przedmuchaliśmy i nie było widać w niej jakiś nieprawidłowości a jest to normalna rurka z żebrami żadne wymyślne urządzenie. Podobno po skróceniu obiegu ciśnienie w wężu jest niższe ale raz, że  to tak "na oko" a dwa, że to też nie jest finalne rozwiązanie.

Skąd takie ciśnienie na powrocie i czy można coś źle poskładać w układzie wspomagania wyjmując i wkładając silnik? Myślałem, że może jest przytkane sitko w zbiorniczku ale na krótszym obiegu w takim razie też powinno ciśnienie być wysokie. 

Może ktoś ma jakieś pomysły z czego może wynikać problem.    

Dzięki jeżeli dotarliście do końca i za wszelkie porady:)

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po wyjęciu chłodnicy ta wygląda ok, rurki nie są pozaginane..  Czy może mieć wpływ  na taki stan rzeczy zaworek w maglownicy? I gdzie go ewentualnie znaleźć w etce??

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, badi136 napisał:

Po wyjęciu chłodnicy ta wygląda ok, rurki nie są pozaginane..  Czy może mieć wpływ  na taki stan rzeczy zaworek w maglownicy? I gdzie go ewentualnie znaleźć w etce??

na pocztaek sprawdz drożnosc wszystkich przewodów

gdzies jest opór

Link to comment
Share on other sites

węże sprawdzone przy okazji sprawdzania chłodniczki, ten od maglownicy do chłodnicy sam się sprawdził bo go rozerwało, został wymieniony i na nowo zakuty, po czym(dziś się dowiedziałem) puściło w miejscu zakucia-może wadliwe połączenie? tam powinno być aż takie wysokie ciśnienie?

ten którego rozerwało to 10 na zdjęciu

wspomaganie.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...