Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłowniki klapy bagażnika


1nt3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem nowe siłowniki klapy bagażnika, po montażu przy otwieraniu siłowniki w ogóle jej nie podnoszą  a jedynie trzymają ją  tak,że jedynie nie opada. Nawet po delikatnym pomaganiu jej się podnieść podnosi się dopiero przy końcu, zero reakcji siłowników. Czy przynajmniej tak od połowy nie powinna już się sama podnieść? Przy pchnięciu jej mocniej od spodu leci już sama, ale chyba nie tak ma to wyglądać? Siła wyrzutu to 490 N, mało ?gdzieś widziałem, że do tych aut 500 jest wystarczające. Przesmarowałem całe zawiasy klapy i dalej nic . Odesłać ? Czy się rozruszają i zaczną działać?Dodam, że próbowałem założyć w dwie strony, nic to nie zmienia . Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem da Avavt-a, siłowniki ze sprężynami i miałem to samo, nie otwierała się sama, dopiero rygiel w bagażniku przestawiłem i pięknie się otwiera z pilota cała klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafik 47 napisał:

Ja kupiłem da Avavt-a, siłowniki ze sprężynami i miałem to samo, nie otwierała się sama, dopiero rygiel w bagażniku przestawiłem i pięknie się otwiera z pilota cała klapa.

Ale tutaj nie jest problem, że klapa się sama nie otwiera , bo to nie jest z pilota, zwykła ręcznie otwierana klapa ;) tutaj siłowniki albo nie dają rady bo są za słabe albo są po prostu jakieś za przeproszeniem hu.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 22:09, 1nt3l napisał:

Ale tutaj nie jest problem, że klapa się sama nie otwiera , bo to nie jest z pilota, zwykła ręcznie otwierana klapa ;) tutaj siłowniki albo nie dają rady bo są za słabe albo są po prostu jakieś za przeproszeniem hu.... :)

Zakupiłem siłowniki Magneti Marelli GS0197 o sile wyrzutu 470 Nm (tak jak w oryginalnym siłowniku 8D9827552F).

Polecam, działają idealnie, są w stanie podnieść klapę (w zimę!) od samego dołu i przy końcu nie ma efektu uderzenia o zawiasy/dach.

Edytowane przez Hexo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...