Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat Safe na liczniki + migajace swiece zarowe


4rt

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzisiaj rano odpaliłem auto bez problemu ale po chwili zgasł i pojawił sie komunikat safe + migające świece żarowe. Odaplilem auto ponownie i pojechalem bez problemu tylko 10km(tylko tyle potrzebowalem). Czytalem ze moze byc to immo. Musialem uzyczyc auta w piatek i dalem dodatkowe kluczyki ktore byly uzywane przez weekend, czy moze to miec jakies powiazanie? Musze na nowo kodowac immo+klczyk nawet jak uzywam stary kluczyk? Jak mam pin to robi sie to VCDS?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gracał przy immo to mógł syfu narobić. Czy przy drugim kluczyku dzieje się to samo? Czy zauważyłeś nierówną pracę silnika zaraz po odpaleniu? Jak z samym odpalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nikt nie grzebal w aucie bo bylo w rękach narzeczonej przez 2 dni. Kluczyka który leżal w szafie 6 lat nie sprawdzałem. Nierówna praca zdarza sie moze raz na 200 odpalen wskakuje na 1000 obrotow i po sekundzie spadaja do normalnych, nie czuje wibracji lub trzesienia budą. Mialem jechac na urlop ale chyba zostane w domu, bo czytam ze niektorym odcina auto.

 

Edit.

Odpala na strzala czy to -10 czy +10 stopni, aku zmienalem 2 lata temu na Moll, po odpaleniu auta brak refektu rozjasniania swiatel. 6 lat nie wrzucilem ani zl w auto procz eksploatacji :), wiec sie zaczyna.

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w takim razie podłączyć kompa i odczytać jaki błąd wyskoczył. Może być że jak został użyty kluczyk, który bardzo długo w aucie nie był to coś pozmieniał, ale ogólnie immo nie da się tak zepsuć. Ewentualnie styki do przeczyszczenia przy immo, ale to trzeba by zobaczyć czy na drugim kluczyku to samo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odblokowanie immo jest tylko przez vcds I trzeba miec pin? Mam taka plastikowa zawieszke do kluczykow, wiec moze tam go znajde.

 

@Langista gracał co to znaczy :)?

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytać błędy w liczniku najpierw. Możliwe ze antena immo szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych modelach można było próbować dodawać kluczyki, ale mnie to nie działało (włożyć kluczyk do stacyjki trzymając przycisk do odblokowania zamka) immo trzeba było kodować za pomocą np. VCDS.

 

Na kluczyku z tego co wiem masz nr. Vin ale pewien nie jestem, może być też i pin do licznika. Jak masz VCDS to na forum jest opis jak taki pin zdobyć jeżeli się go zgubiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroce na baze i podepne VCDS dzięki na tę chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest problem z kluczykiem to tak trzeba dodawać go przez VCDS. Poprzez kombinacje wkładania kluczyka do zamka itp koduje się tylko pilot a nie immo.
Pin tak jak napisałeś znajdziesz na plastikowej zawieszce przy kluczykach.
Najpierw podłącz kompa i sprawdź błędy potem dopiero zacznij kombinować co może być przyczyna. Może być wiele możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moj stary kluczyk szwankuje to moge uzyc ten drugi co dostalem z autem i nie uzywalem go 6 lat :)? Czy musze go też kodowac ?

@pila24 antena immo  to ta pastylka w kluczyku?

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 4rt napisał:

Jezeli moj stary kluczyk szwankuje to moge uzyc ten drugi co dostalem z autem i nie uzywalem go 6 lat :)? Czy musze go też kodowac ?

@pila24 antena immo  to ta pastylka w kluczyku?

Dokładnie, immo to ta pastylka w kluczyku. Tak użyć możesz ten kluczyk bez problemu. Może Ci się ewentualnie nie otworzyć z pilota samochód ale immo zadziała na 100% jeżeli nie było przekodowywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4rt napisał:

antena immo  to ta pastylka w kluczyku?

Antena immo jest w miejscu gdzie kluczyk wkładasz. Sprawdź błędy w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mordeliuss napisał:

Pin tak jak napisałeś znajdziesz na plastikowej zawieszce przy kluczykach.

Nie znajdzie... to nie będzie PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc od 31,12 brak kontrolki, wróciłem do starego kluczyka i wszystko na ten moment ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...