Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oczyszczacz powietrza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam nadzieje, że ktoś z Was ma więcej doświadczenia i wiedzy związanych z oczyszczaczem powietrza. Myśle o kupnie takiego ustrojstwa. Czy ktośz Was ma takie urządzenie? Na co zwrócić uwagę? Moze ktoś cos polecić sprawdzonego? Moze ktoś miał możliwość „testów” i coś więcej powiedzieć na temat oczyszczaczy. Dzieki bardzo za opinie i pomoc. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się dowiadywałem i wszyscy zgodnie polecali Sharpa z technologią plasmacluster, to jest ten sam patent, który stosują szpitale np. w Japonii. Pytanie tylko czy potrzebujesz tak czystego powietrza, to jest polecane, głównie przy różnego rodzaju chorobach / alergiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja używam w domu Xiaomi Mi Air Purifier 2H - najlepszy stosunek ceny do jakości - https://techwish.pl/oczyszczacze-powietrza/26-xiaomi-mi-air-purifier-2h-6934177709005.html
Znajomi natomiast mają wersję 3H, która jest trochę droższa, ale ogarnia większą powierzchnię i ma wbudowany wyświetlacz - https://techwish.pl/oczyszczacze-powietrza/94-xiaomi-mi-air-purifier-3h-6934177710612.html

 

Jako rasowy alergik mogę powiedzieć, że sprzęt działa, a do tego ogólna ilość kurzu w domu się zmniejszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apple-touch-icon-144x144-precomposed2.pn
WWW.MEDIAEXPERT.PL

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC3829/10 w Media Expert! Max. powierzchnia pomieszczenia [m2] 37, Sterowanie smartfonem Tak || Cena i 29 opinii w Media Expert

Poluję właśnie na wyprzedaż , ma dobre notowania i jest dodatkowo z nawilżaczem powietrza 

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Axel1 napisał:
apple-touch-icon-144x144-precomposed2.pn
WWW.MEDIAEXPERT.PL

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC3829/10 w Media Expert! Max. powierzchnia pomieszczenia [m2] 37, Sterowanie smartfonem Tak || Cena i...

Poluje na dobrą cenę ma dobre notowania i jest dodatkowo z nawilżaczem powietrza 

To jak kupisz sobie oczyszczacz Xiaomi za 4xx zł, zostanie Ci jeszcze dużo pieniędzy na sam nawilżacz Philipsa :) I po jego zakupie nadal zostanie Ci dużo piniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jednak nie ma tam nawilżacza powietrza a poza tym są 3 filtry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Xiaomi co podałem ma obecnie najlepszy filtr dostępny na rynku typu H13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kupiłem do salonu xiaomi 3h, ten najnowszy i sie sprawdza :) 

Teraz one sa tak tanie, ze z oficjalnej dystrybucji kupisz za ok. 600 zł. np. LoveAir.pl

Hepa 13, duzo wegla aktywnego i cichy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nikt w mojej rodzinie nie jest alergikiem. Jednak Żona i syna często łapią jakies choróbska:/ dlatego chce kupić oczyszczacz do domu. Ustaliłem ze na mój metraż i rozmieszczenie pomieszane lepiej kupic 2 mniejsze niz jeden duży. Wlasnie zastanawiałem sie na tym xiomi lub vinix zero. 

Teraz tez ceny są wyższe bo jest sezon, zastanawiam się czy nie lepiej poczekać do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 09:44, Zemis napisał:

Na szczęście nikt w mojej rodzinie nie jest alergikiem. Jednak Żona i syna często łapią jakies choróbska:/ dlatego chce kupić oczyszczacz do domu. Ustaliłem ze na mój metraż i rozmieszczenie pomieszane lepiej kupic 2 mniejsze niz jeden duży. Wlasnie zastanawiałem sie na tym xiomi lub vinix zero. 

Teraz tez ceny są wyższe bo jest sezon, zastanawiam się czy nie lepiej poczekać do wiosny.

Czekaj do wiosny a żona i dzieciak niech chorują:decayed:

U mnie od września dwójka dzieci poszła do przedszkola/żłobka i non stop chorzy, chodzili po 6-10 dni w miesiącu a reszta w domu, urlopy, opieki, lekarstwa, straciłem worek pieniędzy, kupiłem 2 grudnia oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2H i zero chorowania, dosłownie zero, syf w powietrzu był niesamowity, normy przekroczone o 300%:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z Xiaomi 2h lub 2S? Zastanawiam się nad kupnem. Jakieś +/- 100zł różnicy między nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczacz Xiaomi jest dobry, lecz nie ekonomiczny. Studiowałem temat parę dni i jedynym słusznym wyborem jest Sharp.

Cykl wymiany filtra w tanich oczyszczaczach pokroju Xiaomi to od 3 do maxymalnie 6 miesięcy. Cena lepszego zespołu filtrów do Xiaomi to około 200 zł

Filtry w oczyszczaczu Sharpa mają żywotność do 10 LAT. Wystarczy je czyścić co pół roku (przypomina o tym dioda)

 

Koszty eksploatacji tych dwóch urządzeń w ciągu 10 lat:

Sharp - około 2000 pln

Xiaomi - 500 pln + 20x200 = 4500 pln 

 

Liczby nie kłamią :)

 

Ja posiadam oczyszczacz + nawilżacz Sharpa już 2 lata. Mieszkamy z żoną  w miejscu o dość czystym powietrzu, lecz częstotliwość występowania przeziębień spadła drastycznie w dół. Polecam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shocknage napisał:

Oczyszczacz Xiaomi jest dobry, lecz nie ekonomiczny. Studiowałem temat parę dni i jedynym słusznym wyborem jest Sharp.

Cykl wymiany filtra w tanich oczyszczaczach pokroju Xiaomi to od 3 do maxymalnie 6 miesięcy. Cena lepszego zespołu filtrów do Xiaomi to około 200 zł

Filtry w oczyszczaczu Sharpa mają żywotność do 10 LAT. Wystarczy je czyścić co pół roku (przypomina o tym dioda)

 

Koszty eksploatacji tych dwóch urządzeń w ciągu 10 lat:

Sharp - około 2000 pln

Xiaomi - 500 pln + 20x200 = 4500 pln 

 

Liczby nie kłamią :)

 

Ja posiadam oczyszczacz + nawilżacz Sharpa już 2 lata. Mieszkamy z żoną  w miejscu o dość czystym powietrzu, lecz częstotliwość występowania przeziębień spadła drastycznie w dół. Polecam ! 

Jaki masz konkretnie model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 13:31, shocknage napisał:

Sharp KCD50EUW

Lecz następnym razem przy 60m2 wziąłbym KCD60

Mam od 2018 i polecam, dobrze że ma nawilżacz bo przy oczyszczaniu powietrza bardzo je wysusza. Ogólnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżę temat. Ten Xiaomi 3H nie ma nawilżacza tak? Jest to opisane nie jasno. Ma niby czujnik wilgotności powietrza.  Jest coś sensownego na rynku w tych pieniądzach z nawilżaczem? Czy po prostu lepiej dokupić osobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS AC3829/10 Potwierdzam dobry sprzęt do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...