Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegląd bez kata w 1.9 tdi


dzejo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Z racji ze wpadło gtb 20 wypadł kat a zamiast niego zrobiłem dp 2,75cal. Wiem ze na forum jest pełno 1.9 bez katow i powiedzcie jak wasze fury przechodzą przegląd? Zbliża mi się właśnie a słyszałem ze juz każde stacje diagnostyczne sprawdzają emisje spalin. Czy robiąc przegląd legalnie przejdzie bez kata? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dzejo napisał:

słyszałem ze juz każde stacje diagnostyczne sprawdzają emisje spalin.

Zdziwiłbyś się bo znam mnóstwo takich, które nie sprawdzają i nadal nie mają zamiaru sprawdzać. Spróbuj popytać ludzi w okolicy, którzy mają porobione fury, gdzie jeżdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa stacje ktore nie maja kamer i podbija przeglad nawet bez samochodu, wystarczy sam dowod. Malo ktora stacja sprawdza katy, ostatnio byly jakies naloty policji- sprawdzali lustrem pod autami czy jest czy nie ma, no ale.. Popytaj, porozgladaj sie w okolicy po stacjach, z dalka widac ktora podbije a ktora nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylem w kilku popytać i wszystkie sprawdzają. Dlatego się zdziwiłem i myślałem ze juz jest obowiązek sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dzejo napisał:

No bylem w kilku popytać i wszystkie sprawdzają. Dlatego się zdziwiłem i myślałem ze juz jest obowiązek sprawdzać.

Czy aby nie dziwnie to wygląda? Idziesz od stacji do stacji i pytasz czy sprawdzają katy. Pewnie sobie myślą, że kontrola i specjalnie Ci tak mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarcinL napisał:

Czy aby nie dziwnie to wygląda? Idziesz od stacji do stacji i pytasz czy sprawdzają katy. Pewnie sobie myślą, że kontrola i specjalnie Ci tak mówią.

Umarłem czytając :D ale bardzo możliwe ze tak zrobił :kox: podpytaj znajomych albo na grupach motoryzacyjnych z Twojego miasta. Z tego co sie orientuje to na starjach maja tylko możliwość objętościowego pomiaru spalin a nie szczątkowej analizy. Ogólnie jak auto zdrowe to mieści się w normach i bez kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6/B7 tak jest zabudowany silnik i osłona z dołu, że nawet nie widać, czy jest tam kat, czy nie... jak ktoś się zna, to pozna po głosie wydechu czy jest kat... jak nie ma jest przy turbo takie charakterystyczne syczenie...

Mi jeszcze ani razu nie badali spalin na stacji, zresztą nie wiem czy oni nie mają teraz takiego systemu, że jeśli wjedziesz i jest coś nie tak, to im piszczy... czyli jakiś ogólny układ pomiarowy przy kanale diagnostycznym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem gdzie wy jeździcie. Mi sprawdzają czy zaraz sworzeń się nie urwie, przewody hamulcowe czy zaraz nie pekną i kogoś nie zabije i czy w ogóle hamuje, i oświetlenie. Reszta to nosens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych w tych stacjach i ich pytałem jak to teraz jest bo przegląd mi się kończy a kata nie nam :D jakbym nikogo nie znal to bym sie nie pytal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem kiedyś u mnie na stacji to powiedział ,że ich "sprzęt" nawet nie wykryje braku DPF :facepalm: A ogólnie jak miałem diesla to przez 10 lat nigdy nie badali spalin. Teraz jak robiłem przegląd benzyny też nic nie sprawdzali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu robiłem przegląd bez kata, pojechałem na inną stację niż zwykle i się kurna zdziwiłem jak gość przeprowadził badanie zadymienia (w dieslu nie robią analizy spalin) bez kata I z padającym turbo pomiar wykazał 0.5 gdzie norma dla auta z 2005 roku to 1.4 także spokojna głowa, jak nie kopci spokojnie bez kata przejdzie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka analiza zależy od wielu rzeczy. To że nie ma kata albo dpf czy egr nie ma większego znaczenia. Jak wtryski dobre, dawka dobra nie ma jakiegoś większego apetytu na olej z silnika to badanie przejdzie. Mam znajomego diagnoste z którym na ten temat rozmawiałem dosyć dużo. Starsze auta po prostu maja większe widełki i łatwo maja przejść badania na spaliny. Wg znajomego jest tak,25letni passat tdi z milionem przebiegu taki przegląd przechodzi a 5 letnia benzyna nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zarządzenie, że mają sprawdzać czy jest kat oraz pomiar badania spalin? Czy to wewnętrzny wymysł stacji diagnostycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od SKP.

U mnie we wiosce nowa powstała i sprawdzają wszystko (kata ma to nie wiem jak by było, gdybym nie miał).

Sondę w rurę to mi nie tylko w Audi TDI wkłada, ale i w motocykle też.

Przepis przepisem, stacja stacją.

Co komu lepiej pasuje.

Ja wolę tą dokładniejszą metodę bo puszką do okupanta jeżdżę i nie chcę mieć niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz coraz to więcej stacji sprawdza bo maja kamery itp. Zobaczymy czy mój bez kata przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy przeszedł ;) U mnie w okolicy sprawdzają wszystko poza układem wydechowym. Wahacze sworznie, opony, światła itp ale ona wydech i kata nie zwracają uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzą i nie przechodzą,  zależy na kogo trafisz i zależy jak zmieni się prawo, skoro podczas kontroli spisuje liczniki to niedługo będą mierzyć spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...