Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedostępne elementy tylnego zawieszenia


robixxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zabrać się za naprawę tylnego zawieszenia w mojej A4, chciałem kupić wszystko co się tam znajduje i wymienić, niestety większość części która tam się znajduje nie jest już produkowana i nie ma zamienników :(.

Chciałem w takim wypadku zostawić wszystko czego nie da się kupić resztę włożyć nową. Po wyciągnięciu kolumny okazało się, że brakuje podkładek pod sprężynami, są niedostępne w każdym sklepie.

I tutaj pojawia się moje pytanie, czy może ktoś z Was dopasował je z innego samochodu albo ma namiary na kogoś kto te elementy posiada?

Potrzebowałbym tak naprawdę elementy nr. 17,8,12,15,22.

Adnotacja 2020-01-05 233156.jpg

Edytowane przez robixxxx
Błędy interpunkcyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że kupiłem te części "rzutem na taśmę" w 2018 roku.

Sprawdzałem akurat części do sedana a Ty chyba potrzebujesz do avanta. Część elementów kolumny pokazuje się jako dostępna w Audi Tradition. Reszta pewnie też będzie tam dostępna ale będzie trzeba trochę poczekać. No i będzie drożej.

Rzuć sobie okiem tu:

https://auto-plus.pl/make.asp

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie potrzebuję do sedana :)

Na AutoPlus znalazłem części nawet dostępne, ale jak je zamówiłem to na drugi dzień anulowali zamówienie, bo jednak ich nie mieli. :( 

Na etce przejrzałem wszystkie konstrukcje VAG'a od 2000 roku w tył i żadna nie jest do końca taka jak w A4 B5, dolna guma i metalowa podkładka sprężyny teoretycznie powinna pasować z Passata B5 4Motion. Ale też nie widziałem ich nigdzie dostępnych :kwasny: 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto plus to jest niezły sklep ale części w grupie VAG generalnie jest mnóstwo i jak się wie że coś jest trudno dostępne to najlepiej wcześniej do nich zatelefonować i się dopytać. Mają naprawdę fachową obsługę.

Ja te części kupowałem bezpośrednio w ASO i były raczej dość tanie.

Jak rozebrałem to ani blacha ani guma podporowa sprężyny nie wyglądały źle. Może powinieneś się rozejrzeć za tym na szrocie? Blachę można dać do piaskowania i malowania proszkowego.

Audi tradition to jest dział VAG zajmujący się częściami do starszych samochodów. Być może za jakiś czas te części będą tam dostępne.

PozdrawiaMM

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot jest chyba jedynym rozwiązaniem niestety :( o ile blachy faktycznie powinny być ok. (bo w sumie są wieczne o ile ich ruda nie zeżre :D) to jedynie martwią mnie te gumy.

Może uda mi się trafić jakąś A4 z w miarę świeżymi gumami :D.

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...