Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa otwieranie klapy tylnej z pilota.


mkubol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Autko jak w temacie Audi A4 Avant B9 8W 2.0 TDI 2016r
Auto ma zainstalowaną (fabrycznie) komfortową pokrywę bagażnika (otwiera się i zamyka automatycznie)
Działa :
Otwieranie po przez naciśnięcie przycisku w klapie tylnej.
Otwieranie po przez naciśnięcie przycisku otwierania pokrywy tylnej w drzwiach kierowcy.
Zamykanie po przez naciśnięcie przycisku zamykania pokrywy tylnej.
Zamykanie po przez naciśnięcie i przytrzymanie 3 sek przycisku pokrywy tylnej w drzwiach kierowcy (włączony zapłon)
Zamykanie po przez naciśnięcie i przytrzymanie 3 sek przycisku pokrywy tylnej na pilocie.
Nie działa :
Otwieranie po przez naciśniecie i przytrzymanie 3 sek przycisku pokrywy tylnej na pilocie.

W sterowniku pokrywy tylnej żadnych błędów, sprawdziłem mikro-styki w zamku i silniku domykania - sprawne.
W trakcie otwierania krótkie naciśniecie przycisku na pilocie powoduje zatrzymanie klapy ponowne naciśniecie 3 sek powoduje dalsze otwieranie. Przycisk na pilocie nie powoduje zwolnienia zaczepu zamka, natomiast przyciski w drzwiach kierowcy i w klapie tylnej uruchamiają zwolnienie tego zaczepu.
Nie mam już pomysłu co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem krotkie klikniecie przycisku zwolnienia klapy na pilocie tez nie odryglowuje zaczepu ?. Dlugie powinno odryglowac i otworzyc albo pociagnac klape z pozycji otwartej do zamknietej i zaryglowac. Musi byc jakis blad w sterowniku. Jak sadze nie posiadasz obdeleven. Tam jest taka gotowa opcja kodowania do ustawienia czasu przytrzymania przycisku do zamkniecia klapy. Mozna dac wartosc 0 i to spowoduje otwarcie jak i zamkniecie od razu po kliknieciu przycisku na pilocie. Mysle ze to by moglo poprawic ten blad. Mozna to zakodowac recznie, problem polega na tym ze nie wiem gdzie szukac tego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie klikniecie nie powoduje otwierania klapy ani zwolnienia zaczepu. Natomiast okazało się że auto posiada otwieranie tylnej klapy po przez ruch nogą pod zderzakiem i ta funkcja działa. Nie posiadam "obdeleven" ale radze sobie VCDS-esem czy kolega Kevirek miał na myśli to:

         Opóźnienie w otwieraniu bagażnika z pilota
          Wybierz sterownik 46 (Moduł komfortu)
          Adaptacje
          Wybierz „Time for opening rear lid with remote control „
          Domyślnie: 800 ms
          Maksymalnie: 5000 ms

Jest ustawione na 800 ms.

Auto posiada hak holowniczy (montaż fabryczny) może moduł przyczepy wprowadza jakieś blokady otwierania tylnej klapy?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to byl modul przyczepy to by zaden sposob otwarcia nie dzialal. Hmmm, a probowales zmieniac ta wartosc minimalna na np 500 albo 900 tak zeby zruszyc ten system ?. Dziwna sprawa, ze krotkie klikniecie nie odryglowuje zamka. To podstawowa funkcja przycisku od bagaznika na kluczyku. Sam zamek tez jest sprawny z tego co doczytalem, kodowanie zawiera funkcje krotkiego klikniecia (ta wartosc 800), wade kluczyka tez bym wykluczyl. Mi to wyglada na blokade w opcjach. Wiesz ze system jest i dziala, ale zostal wylaczony. Wiem ze w normalnych opcjach mozna zmienic funkcje kluczyka takie jak zamykanie, czy otwieranie szyb ale co do bagaznika to nie jestem pewien. Sprobowalbym odblokowac zielone developer menu i tam sprawdzic co jest. Powinna tam byc bardziej rozbudowana opcja konfiguracji kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :

Nie mogę się zalogować do sterownika modułu komfortu (46) nie pojawia się w oknie wyboru podzespołów:

Clipboard01.jpg i 

Poprzednio sprawdzał te ustawienia kolega (opóźnienie otwierania bagażnika) nie do końca mu wierzę w to sprawdzanie. Teraz mam swój kabelek (adaco) i jak pisałem nie mogę się połączyć z modułem komfortu.

Udało mi się zrobić zrzut  nastaw centralnego zespołu elektroniki 09:

adpmap-09-8W0-907-063-AF.CSV

oraz Elektronika informacji 5F:

adpmap-5F-8W0-035-036-R.CSV

 

Nie wiem czy brak połączenia to wina interfejsu czy brak go w aucie. Nie mam w tej chwili możliwości podłączyć

się innym interfejsem.

Co koledzy na to walnięty interfejs czy przekombinowane auto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież otwieranie pokrywy bagażnika (bynajmniej w A4 B9 z kluczykiem komfortowym) z pilota działa poprzez dwukrotne naciśniecie przycisku na pilocie, sprawdzałeś? Na pewno nie zadziała po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku jak piszesz na wstępie, wiem bo właśnie sprawdziłem u siebie, tak samo jak jedno krótkie naciśniecie nie powoduje odryglowania pokrywy bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że działa, poprzez naciśniecie i przytrzymanie przycisku na pilocie, warunek jest jeden: należy stać w pobliżu bagażnika, względy bezpieczeństwa, czyli nie zadziała zamykanie z pilota jeśli będziesz stał z dala od pojazdu. Tak samo jak nie zadziała otwieranie z pilota jeśli jest hak i wpięta wtyczkę do gniazda, np od przyczepy lub nawet bagażnika rowerowego montowanego na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opcje to sprawdzałem na początku, dwa szybkie wciśnięcia czy trzy nie działa tak samo jak przytrzymanie przycisku 3 sek  (otwierania pokrywy bagażnika na pilocie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwukrotne naciśnięcie nie działa, bynajmniej u mnie tylko przez długie naciśnięcie. Tak samo zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 22:55, scar10 napisał:

Przecież otwieranie pokrywy bagażnika (bynajmniej w A4 B9 z kluczykiem komfortowym) z pilota działa poprzez dwukrotne naciśniecie przycisku na pilocie, sprawdzałeś? Na pewno nie zadziała po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku jak piszesz na wstępie, wiem bo właśnie sprawdziłem u siebie, tak samo jak jedno krótkie naciśniecie nie powoduje odryglowania pokrywy bagażnika...

Czyli masz coś zepsute ? Działa przez długie naciśnięcie a pykać sobie można i się nie otworzy. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz i wprowadzasz w błąd.

11E31AB5-6910-4DB7-9D0B-D24FC2CC0B72.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

Czyli masz coś zepsute ?

Do tego to doszedłem zanim napisałem tego posta. Proszę o rozwiązanie a nie tekie teksty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mkubol napisał:

Do tego to doszedłem zanim napisałem tego posta. Proszę o rozwiązanie a nie tekie teksty!

To było do Scar10 bo jego otwieranie jest co najmniej dziwne. Czytaj kogo cytuję, więc tekst nie do Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 19:08, vvalery napisał:

Czyli masz coś zepsute ? Działa przez długie naciśnięcie a pykać sobie można i się nie otworzy. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz i wprowadzasz w błąd.

11E31AB5-6910-4DB7-9D0B-D24FC2CC0B72.jpeg

Zepsute??? Mógłbym to samo napisać o Tobie i nie wprowadzam nikogo kolego w błąd tylko próbowałem pomóc i jak na załączonym foto z mojej instrukcji widać najwidoczniej mam po prostu nowszą wersję od Was, która się zmieniła i tyle w temacie.

audi.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, scar10 napisał:

Zepsute??? Mógłbym to samo napisać o Tobie i nie wprowadzam nikogo kolego w błąd tylko próbowałem pomóc i jak na załączonym foto z mojej instrukcji widać najwidoczniej mam po prostu nowszą wersję od Was, która się zmieniła i tyle w temacie.

audi.jpg

To mnie zastrzeliłeś ? Wynika z tego, że w zależności od auta, może wyposażenia, są dwie różne instrukcje sposobu otwierania bagażnika. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...