Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do użytkowników Vfiz


grubcio1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wydaje mi się, że to najlepsze miejsce. Jak w temacie mam pytanko. Od niedawna jestem użytkownikiem tego wynalazku. Wszystko super, ale mogę się doprosić Mario, aby mi pomógł. Jakby ktoś mógł pomóc w jaki sposób można zrobić loga. Nie mogę tego rozkminić, ani znaleźć na necie. Wiem, że przez logera, ale dokładnie gdzie? Jak wpisuje chyba Vaglogger grupę to nic się nie dzieje. Czy po zrobieniu automatycznie wysyła przez bt do telefonu, czy jakoś inaczej? Pewne rzeczy są tam dla mnie nieintuicyjne (jak np. w diagnostyce wybieranie grup). Wogóle dziwi mnie, że Mario nie zrobił jakiegoś manuala po Polsku tylko po Angielsku. Ehh. Jak może jakiś dobry człowiek podpowiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, kamil-vag napisał:

@lewiatan1989 wiem, że Ty masz fiza ?

Co nieco się człowiek pobawił i już specjalista :polew: dzięki Kamilu :) 

 

12 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Witam. Wydaje mi się, że to najlepsze miejsce. Jak w temacie mam pytanko. Od niedawna jestem użytkownikiem tego wynalazku. Wszystko super, ale mogę się doprosić Mario, aby mi pomógł. Jakby ktoś mógł pomóc w jaki sposób można zrobić loga. Nie mogę tego rozkminić, ani znaleźć na necie. Wiem, że przez logera, ale dokładnie gdzie? Jak wpisuje chyba Vaglogger grupę to nic się nie dzieje. Czy po zrobieniu automatycznie wysyła przez bt do telefonu, czy jakoś inaczej? Pewne rzeczy są tam dla mnie nieintuicyjne (jak np. w diagnostyce wybieranie grup). Wogóle dziwi mnie, że Mario nie zrobił jakiegoś manuala po Polsku tylko po Angielsku. Ehh. Jak może jakiś dobry człowiek podpowiedzieć 

A tak serio, to pierwsze pytanie czy udało Ci się połączyć z vfiz przez bt? Pin odkodowałeś? 

Jeżeli nie tu jest info jak odczytać pin: 

Nazwa bt Vfiz ma format: vfiz-xyz, gdzie yxz  to numer seryjny złożony z liter i cyfr. PIN Bluetooth jest ustalony na 4 cyfry, przy czym dwie ostatnie cyfry są równe dwóm ostatnim cyfrom numeru seryjnego (yz). Jeżeli numer seryjny składa się z samych cyfr to pin jest 0xyz - gdzie xyz to numer seryjny. Jezeli numer seryjny składa się z literki ?xy i cyfr to literka jest zastąpiona przez cyfry:

?= a=10; b=11; c=12; d=13; e=14, f=15; g=16, h=17, i=18, j=19, k=20 itd...   

 

Jeżeli się połączy to musisz mieć zainstalowaną apkę na telefonie dla androida np. Bterm lub Bluetooth module itp... Ja korzystałem z Bluetooth module - jednak po przesiadce na nowego androida nie mogłem utrzymać połączenia. Wieczorem sprawdzę czy inna apka utrzyma połączenie na nowym andrucie. 


Jeżeli już uda się połączyć i apka utworzy wirtualny port to już jest dobrze :)

Wchodzimy w loger'a - ja korzystałem z VAG loger w podmenu VAG loger edit wskazujemy jakie grupy ma logować (tak jak ma to miejsce np. w VCDS) możemy wskazać max 3 bloki. Następnie cofamy się do poprzedniego widoku, ustawiamy czas logowania w milisekundach i potem stawiamy ptaszka przy VAG loger i tyle już loguje. Plik powinien być widoczny w telefonie w utworzonym wirtualnym porcie - zapisujesz go w pamięci telefonu i gotowe :)

 

PS. Ja zdecydowanie wolę logować VCDSem. 

PS2. Robiłem to na wersji andruta 6 z hakiem i starszym modułem BT w telefonie - głównie w ramach zabawy - na nowym zerknę wieczorem :) 

Pozdrawiam, 
Darek 

 

 

 

 

Edytowane przez lewiatan1989
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdziłem. Apka Bterm działa z andrutem 10 i nową wersją BT. 

Opis jak wyżej a tu kilka fotek 

IMG_20200108_150956.jpg

IMG_20200108_151005.jpg

IMG_20200108_151013.jpg

Screenshot_20200108-151033.jpg

Edytowane przez lewiatan1989
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loggi są robione w pętli czy po naciśnięciu ptaszka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kejsi napisał:

Loggi są robione w pętli czy po naciśnięciu ptaszka? 

Gdy jest zaptaszkowane i jesteś podłączony przez terminal robi cały czas do momentu gdy nie odptaszkujesz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to ciekawie i napewno bezpieczniej niż samemu logować, dzięki za przydatne informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck ?. To chyba rzeczywiście wygodniej będzie vagiem. Pojebane. A czas w milisekundach tzn.? Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bt rozkminiłem (jakby tam złoto było). O apce nie wiedziałem. Poprostu straszna wygoda by była. Coś się wysra i w każdej chwili możesz popatrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Wybieram grupę, zaznaczam ptaszka (jakby to nie brzmiało), ruszam i......... Normalnie w vagu dajesz start, stop i tyle. Kiedy on zrobi stóp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grubcio1980 napisał:

Jeszcze jedno. Wybieram grupę, zaznaczam ptaszka (jakby to nie brzmiało), ruszam i......... Normalnie w vagu dajesz start, stop i tyle. Kiedy on zrobi stóp? 

Najpierw łączysz telefon z vfiz'em

Potem odpalasz apke Bterm w telefonie i nawiązujesz połączenie. 

Następnie w Vfiz zaznaczasz ptaszka przy Loger VAG i już na telefonie widzisz pojawiające się na bieżąco logi. 

Aby zaprzestać logowania (czyli zrobić stop) musisz odptaszkować w vfiz'ie Loger VAG. 

Mam nadzieję, że teraz jaśniej :)

Gdyby co pytaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Jutro przetestuję. Z jednej strony to duże ułatwienie, bo tel zawsze przy sobie i w każdej chwili można teraz zrobić wszytko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grubcio1980 napisał:

Dzięki bardzo. Jutro przetestuję. Z jednej strony to duże ułatwienie, bo tel zawsze przy sobie i w każdej chwili można teraz zrobić wszytko 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem bterm. Wszystko bangla. Tzn. na szybko zapodałem jakiegoś loga i zapisywał, więc chyba ok. Jeszcze jedno. Jak skończył to bterm zapisuje na "żywo", ale nie tworzy pliku. Trzeba skopiować te wszystkie ślaczki do jakiegoś pliku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 22:14, grubcio1980 napisał:

Lewiatan podpowiesz? 

Coś pomożesz... Ale na przyszłość wywołuj mnie przez cytowanie albo przez @ 

Więc jak korzystasz z Bterm to przed logowaniem klikasz log i jak skończysz, czyli odptaszkujesz w vfizie to klikasz drugi raz log. Program zapisze log w telefonie w folderze Bterm log czy jakoś tak. Plik ma rozszerzenie .log i aby go otworzyć w telefonie potrzeba apki np. log viewer. Jak prześlesz plik na kompa szukasz jakiegoś konwertera z log na np. csv i wtedy wrzucasz na stronę do vaglogów.

Nie wiem czy jakiś konwerter vaglog czyta rozszerzenie .log - do weryfikacji. 

 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 19:39, lewiatan1989 napisał:

Coś pomożesz... Ale na przyszłość wywołuj mnie przez cytowanie albo przez @ 

Więc jak korzystasz z Bterm to przed logowaniem klikasz log i jak skończysz, czyli odptaszkujesz w vfizie to klikasz drugi raz log. Program zapisze log w telefonie w folderze Bterm log czy jakoś tak. Plik ma rozszerzenie .log i aby go otworzyć w telefonie potrzeba apki np. log viewer. Jak prześlesz plik na kompa szukasz jakiegoś konwertera z log na np. csv i wtedy wrzucasz na stronę do vaglogów.

Nie wiem czy jakiś konwerter vaglog czyta rozszerzenie .log - do weryfikacji. 

 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

@lewiatan1989 Darku orientujesz się w jaki sposób można zmienić plik .log z vfiz żeby można było go swobodnie wrzucać na vaglogi.pl ?
Istnieje w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk14 napisał:

@lewiatan1989 Darku orientujesz się w jaki sposób można zmienić plik .log z vfiz żeby można było go swobodnie wrzucać na vaglogi.pl ?
Istnieje w ogóle taka możliwość?

Spróbuj wygooglować sobie jakiś konwerter z log na csv

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Spróbuj wygooglować sobie jakiś konwerter z log na csv

 

 

Szukałem i nie mogę nic sensownego znaleźć. W excelu mogę spokojnie zmienić tekst na kolumny i jest to "w miarę" wygodne do czytania ale żeby wrzucić gdzieś dalej to nie idzie w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...