Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Ogromne Spalanie?


Maxior93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może zacznę od spalania, w mieście przy agresywniejszej jeździe spalanie 12-14l, przy normalnej około 10l .
Na trasie przy tempomacie 120km/h tak 7,2-7,3 L.

Spalanie średnie z ostatnich 4tys. km 9,2l nie jeżdżę w sumie więcej jak 140-160km/h może tylko dość często wyprzedzam.

Jakiś większy kontakt z pedałem gazu kończy się drastycznym wzrostem spalania a to przecież tylko 1,9.

Miałem problem z odpalanie na zimnym auto było u mechanika, wymienili uszczelki na pompo-wtryskiwaczach, pojawił się mniejszy ale jednak problem z odpalaniem na ciepłym i stwierdził że gniazda pompek są już w słabym stanie.
I teraz już nie wiem czy zostawić to wszystko i jeździć aż się coś rozsypie czy robić remont silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś kabel VAG do auta,
Także jak mi ktoś powie jaki program i mniej więcej co mam sprawdzić to to zrobię kompy dobrze ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bke też trochę pali w trasie powiedzmy z 6.5 bez wariowania, ale daje mu średnie koło 7. A w mieście też koło 10. Kiedyś udało mi się przy spokojnej jeździe, dziadkowej 4.8 chwycić, co w tym momencie jest niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szalonyharry napisał:

Mój bke też trochę pali w trasie powiedzmy z 6.5 bez wariowania, ale daje mu średnie koło 7.

Polecam zajrzeć pod pokrywę zaworów, u mnie wałek wytarty i 7 szklanek, jedna wgl ma dziurę, łożyska wałka w opłakanym stanie.

Dam znać jak będzie ze spalaniem jak odbiorę auto. 

Sam przy dziadkowej jeździe też robiłem 5.1 L na felgach R18 235/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...