Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] dziwny dźwięk z okolic paska rozrządu na rozgrzanym silniku


MagMike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Posiadam A4 B6 1.8T BEX z końcówki 2004 r. z przebiegiem (autentyczny) 197,500km.
W ostatnim czasie wymieniłem cały rozrząd (INA) z pompą wody (HEPU) wraz z kołem pasowym alternatora, rolką i paskiem wielorowkowym. Silnik zalany świeżym olejem Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech. Po tej wymianie jedynie na rozgrzanym silniku występuje takie jakby dziwne terkotanie (na filmie słychać je bardziej niż w rzeczywistości). Przed wymianą rozrządu tego dźwięku nie było. Mechanik nie stwierdził żadnych niepokojących dźwięków, ani na zimnym silniku, ani na ciepłym. Dodam, że na zimnym silniku, nie słychać żadnych niepokojących dźwięków, nie odzywa się też łańcuch rozrządu. Czy to normalna praca? Przeglądając różne tematy, dowiedziałem się, że podobno paski INA tak hałasują. Czy to prawda? Mam się czego obawiać czy można spokojnie jeździć?

Edytowane przez MagMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hałasują. W ogóle co to za pomysł, aby rozrząd INA dać? Na pro-choice masz w dobrej cenie najlepszy zestaw: https://pro-choice.pl/zestaw-rozrzadu-snr-kd45745-p-1633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Za ten dźwięk odpowiedzialny jest pasek rozrządu produkcji INA. 

Jeżdżę tak już 2 miesiące, ale zamierzam go zmienić. Także spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to pasek z tego gównianego zestawu. U mnie wytrzymał 50tys, pasek się rozciągnął i rolka napinająca się zwiesiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Raczej i tak pomyślę o wymianie tego paska, bo dźwięk jest dość denerwujący. Trochę się zgapiłem z tym zestawem INA. Ogólnie póki co raczej można z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Po 15-20tys nie będzie tego dźwięku :P

Jestem po 20 tyś km i póki co nic ciszej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R4xx napisał:

Jestem po 20 tyś km i póki co nic ciszej :whistling:

Widać jeszcze nie jego pora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiliście, ale jeżeli tak dalej będzie, to chyba pomyślę nad jego zmianą. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Widać jeszcze nie jego pora :P

Ma jeszcze 10 tyś i wyląduje tam, gdzie jego miejsce :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniliście panowie ten pasek ? poprawiło się bo na mój słuch to wyjąca pompa wody miałem tak kiedyś w silniku rovera 1.4 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, hopek03 napisał:

zmieniliście panowie ten pasek ? poprawiło się bo na mój słuch to wyjąca pompa wody miałem tak kiedyś w silniku rovera 1.4 16V

Reklamowałem rozrząd z uwagi właśnie na ten hałas. Mechanicy również typowali pompę wody, którą finalnie w ramach gwarancji wymienili. Po kilkuset metrach dźwięk powrócił a mi powiedziano, że mam urojenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hopek03 napisał:

zmieniliście panowie ten pasek ? poprawiło się bo na mój słuch to wyjąca pompa wody miałem tak kiedyś w silniku rovera 1.4 16V

Było w ciul tych przypadków i sam zakładałem 2-3lata temu temat o tym. Kilka osób z forum, których naprowadziłem, wymieniło paski i temat się rozwiązał, czyt. rozrząd przestał wyć.

Problem również rozgrzebywany poza granicami :P 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INA się popsuło. Koledze w golfie pękł pasek po 5000 km. Ja mam u siebie w Audi rozrząd Dayco i jest cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...