Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.


pako7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam telefon w samochodzie nokia 6610 z kolorowym wyświetlaczem. Podobno  oryginalny montowany do audi , podczas próby połączenia (112) :P radio ganie a w głośnikach słychać połączenie , jest też mikrofon przy światłach na podsufitce.

Pytanie moje jest takie czy można to jakoś sparować z moim telefonem żeby działało głośno mówiący w aucie??

IMG_20200112_143708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu głośnomówiącego nie uruchomisz próbując parować telefon z teleonem. Ktoś po prostu podarował Ci starą nokię. Napisz z którego roku jest auto i zrób zdjecie uchwytu po zdemontowaniu telefonu i adaptera. Jest szansa że Twoje auto ma moduł BT, możesz nawet wyszukać odbiortników BT po przekręceniu na zapłon, tylko wcześniej wyjmij z uchwytu tą nokię. 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma modułu bo zestaw jest na kablu. chyba że dokładany ale można sprawdzić po kodach wyposażenia i lub, próby łączenia z autem.
Dopiero 2 wersja tego systemu pozwałała na korzystanie BT w samochodzie. Sam zestaw był bez wiszącego kabla pod telefonem.
Są adaptery do zamocowania np. iPhone 4-5, ale wtedy służą tylko do ładowania.  Cała komunikacja odbywa się za pomocą BT.
Można pokusić się o wymianę konsoli z wer.1 na wer.2 bo nie ma chyba różnicy w okablowaniu, i dołożyć moduł BT.
Ale nie widziałem na forum aby ktoś to robił i nie wiem czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoriO masz sokole oczko, rzeczywiście uchwyt jest od pierwszej wersji i z tym nie da się zbyt wiele już zrobić. Miałem to u siebie i robiłem wymianę na BT, jest o tyle łatwiej że nie trzeba dużo kabli ciągnąć, szczególnie do mikrofonu w podsufitce.Wystarczy wymienić moduł na BT pod siedzeniem pasażera, nową kostkę do modułu, dołożyć CANy i linię K, do tego kodowanie i będzie działać. Rozpiskę pinów zamieszczałem dawno temu w wątku o dokładaniu BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podrzucić linka  z tematem dokładania bluetooth fabrycznego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że musiał bym wymienić radio na nawigację fabryczna i dopiero dokładać bluetooth? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pako7 napisał:

Widzę że musiał bym wymienić radio na nawigację fabryczna i dopiero dokładać bluetooth? 

Nie musisz,rnse lub bnse obsługują telefon i można z ich pomocą dzwonić i odbierać ale nie są konieczne. Jak masz kierownicę mf od b7 to można telefon obsługiwać przyciskami na niej,a jak nie masz nic to telefon musisz ręką obsługiwać ☺

Możesz do tego co masz dołożyć moduł bt,z czasem dołożysz dodatkowe elementy(rnse i mf ) i będzie wygodniej się obsługiwało telefon.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...