Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje intercoolera A6 1,9 tdi AVG


misiekA80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Borykam się z problemem wibracji które bardzo mocno przechodzą na układ dolotowy, a najbardziej na intercooler.  Dostrzegłem to z dnia na dzień, jakoś tak głośno zrobiło się z przodu auta...

A więc tak, poduszki silnika i skrzyni biegów, wymienione 2 lata temu oraz przedwczoraj ta z lewej strony. Oczywiście oryginały avon stan bdb, pod skrzynią lemfa i corteco. 

W zeszłym roku wymieniona plecionka, bo były drgania przy wysokich temperaturach...

Mocowanie intercoolera całe, gumki ori, węże całe. Wiatrołap w zderzaku siedzi jak trzeba, o nic nie wadzi...

Jeśli zna ktoś dogłębnie temat 1,9 tdi, lub miał podobny przypadek proszę o sugestie...

 

Edytowane przez misiekA80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby coś było z katalizatorem nie tak? 

Przy ruszaniu szczególnie pod górkę słychać drgania, wibracje na wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale sprawdzałem, trzymałem,  szarpalem wydechem i nic. 

Na dniach jadę do tlumikarza,  rozbierzemy cały wydech i sprawdzimy....

Metodą prób i błędów wymienię też poduszki silnika na nowe ori używki.  Znalazłem 2 w igła stanie...

 

Edytowane przez misiekA80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wymiana poduszek nic nie dała, więc mam 2 szt do oddania jak by ktoś chciał. Po niedzieli szukam jakiegoś jeszcze tlumikarza żeby zaryzykować z plecionka. 

Tylko nie wiem gdzie kupić jakąś pewną, czy może na szrocie jakąś ori znaleźć w dobrym stanie...?

Bo jak widać w ciągu półtora roku wymieniłem dwie, 1 rzekomo z pewnego sklepu z tlumikami padła po 5 miesiącach, ta teraz po roku czasu najwyraźniej...

Edytowane przez misiekA80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny problem był w leonie, przy dodaniu gazu na postoju rura intercolera aż tłukła się o inne elementy auta, takie były wibracje - okazał się zapchany egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wydech, mocowania są ok. Niedawno robiłem uszczelki egr i tam czysciutko kurde. Auto nie traci mocy,  nie kopci. 

W każdym razie w czasie drgań czuć te wibracje na wydechu,  rzuca nim.

Zrobię na pałę tą plecionke,  bo nie duży koszt, tylko póki co warsztaty tlumikarskie pozamykane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnowajca była plecionka wydechu. Nie miała żadnych śladów zużycia, poza tym że po demontażu była wg mnie zbyt elastyczna...

Wymieniona na nową i wszelkie drgania ustały :banan:

Temat można zamknąć .

Edytowane przez misiekA80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...