Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy po uruchomieniu


WojtasB

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu po uruchomieniu silnika dochodzą mnie dziwne odgłosy dobiegające spod auta. Do tego auto dziwnie się zachowuje podczas ruszania. Obawiam się, że może to być dwumasa, ale do końca nie jestem pewien. Będę wdzięczny za podpowiedz jak najłatwiej to zdiagnozować i czy wymiana dwumasy załatwi sprawę? Czy może szukać gdzie indziej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają

1 godzinę temu, WojtasB napisał:

dziwne odgłosy dobiegające spod auta

Co oznacza, że

 

1 godzinę temu, WojtasB napisał:

dziwnie się zachowuje podczas ruszania

 

Po takim skrupulatnym opisie, stwierdzam, że masz dziwne auto i lepiej udaj się do mechanika zamiast diagnozować problem samemu. A troszeczkę poważniej, tak, to może być dwumasa jak i prawie każda inna część w samochodzie, ale z tego opisu to wróżenie z fusów. Napisz jaki to dźwięk, kiedy występuje, czy zawsze, czy temperatura silnika ma na to wpływ, co oznacza dziwne zachowanie, czy na luzie, czy na biegu, czy po wciśnięciu biegu cichnie.

Miałem trzy przypadki w których było słychać nieregularne metaliczne stuki dwumasy z okolic skrzyni, najczęściej i najgłośniej na zimnym silniku, po nagrzaniu się cichło, sprawdź to. Wrzuć auto na podnośnik, obsłuchaj okolice skrzyni, od razu będzie słychać skąd dochodzi dźwięk, jeśli to dwumasa, a jak dwumasa to wymiana i po temacie.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z opisem nie poszalałem :) Odgłosy i drgania pochodzą spod auta. Przeważne na zimnym silniku i na biegu jałowym. Znajomy zaproponował sprawdzenie poduszek pod silnikiem - najtańsza opcja chyba. Natomiast teraz mam parę dni wolnego i chyba rzeczywiście najlepszą opcją będzie udanie się do odbrego mechana. Jeszcze przetestuję tak, że jadąc na 4 biegu i mając około 1000 obrotów wcisnę gaz gwałtownie. Jak drgania odczuje na lewarku skrzyni to podobno mur beton dwumasa. Nie wiem czy to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 11:37, WojtasB napisał:

Odgłosy i drgania pochodzą spod auta. Przeważne na zimnym silniku i na biegu jałowym.

 

Powtórzę, DWUMAS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdziło się, że to dwumasa. Za jednym zamachem wymieniłem dwumasę i sprzęgło. Nie wiem czy przepłaciłem, kupiłem takie 

WWW.SPRZEGLA24.PL

Sprzęgło z kołem dwumasowym SACHS 2290601098 do AUDI A4 AVANT (8K5, B8) 2.0 TDI 163KM/120KW - Oryginalne Sprzęgła i Koła Dwumasowe do 50% Taniej - Wysyłka Gratis w 24h - 100% Klientów poleca Sprzegla24.pl

  Podobno jedne z lepszych. Zestaw nawet szybko dotarł i mechan wymianił w kilka godzi. Teraz nie ma co porównywać. Jezdzi się aż miło. Dzięki za naprowadzenie na temat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mógłbyś trochę wiecej opisać swój problem jak to sie dokładnie objawiało bo mam tez podobny problem otóż jak odpalę rano silnik to po chwili słyszę takie nieregularne pukanie raz więcej raz mniej i dziwne jest to ze jak sie przejedzie 2km to potem jak słucham to już jest cisza i wcale to nie występuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tez tak myśle ze to dwumas tylko nie rozumie dlaczego slychac jakieś pukanie na zimnym silniku a pózniej już nic nie slychac i z tego co wiem to dwumas jak już jest padnięty to slychac go cały czas a nie tylko na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże dźwięk taki jak na załączniku zwłaszcza na zimnym silniku po rozgrzaniu mniej czy to szuranie to dwumasa? Dodam że dźwięk jest bardziej słyszalny z przodu od grilla 

 

Edytowane przez krystian1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...