Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągły błąd egr


Szef9001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;) mam problem ze swoją a4 b8 2.0 tdi 143 km caha przebieg 221tysiecy

Mianowicie mam  2 problemy

1 .ciągły problem od miesiąca z egr ciągle wyskakują mi te same błędy pierwsze co mi przyszło na myśl czyszczenie egr oraz przepustnicy i wtyczek poskladalem wszysyko fajnie i nadal błąd występował no to kupilem inny regenerowany po piaskowaniu egr na alefajnie;) za 150 zl i blad nadal wyskakuj a objawia sie to tak ze raz moge zrobic 120 km i spokuj a raz co 5 km wyskakuje..wtedy samochód nie ma mocy i mruga spirala od świec żarowych..

Natomiast 2 problem to z błędem przeplywomierza.. rury mam nowe wraz z intercolerem z 3.0tdi oraz nowy czujnik map sensor a wybija błąd co jakis czas nie szczelność ukladu wszystko sprawdzone nigdzie nic nie syczy węże nowe..prosil bym o pomoc bo sily nie mam juz do tego auta...

P.s na myśl mi przyszly klapy wirowe czy może coś z nimi nie tak... jeszcze jedna sugetsia na zimnym silniku jak odpale samochud po przejsciu z sania spadną obroty do około 850 i silnik przez pare sekun chodzi normalnie ale czasem nim tak jak by szkubnie przegazuje go z 3 -4 razy i juz się to nie powtarza ( 4 wtrsyski nowe po regeneracji 7 stycznia ) 

Nastawnik z klap wirowych sprawdzałem z ciekawości dzwigienka jest wporządku nie jest wyrobiona;))pozdrawiam

20200116_123506.jpg

Edytowane przez Szef9001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie panowie ;) zrobiłam przez 2 dni samochodem 120km ;)..wymieniłem na próbę przepływomierz ponieważ posiadam na dolocie storzek K&N 2890 i okazało się bingo ;) ale egr sie pogorszyło co ciekawe na zimnym błąd nie wyskakuje jak sie rozgrzeje dobrze silnik to błąd sie pojawia co 2-5 km ...egr był wymieniany na regenerowany 2 tysiąca km temu ale coś chyba go boli widocznie...jakies pomysły;)??rozebrać to i co dalej jak by nie to;( ponieważ stary rozebralem z ciekawosci i tam były tylko 2 zembatki (zęby całe)i silniczek w srodku wsszystko czyste..a egr tez był czysczony wd 40 i zmywaczem do hamulcow ...

Edytowane przez Szef9001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...