Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepalająca się żarówka oświetlenia tablicy


Er6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szukałem i nie znalazłem odpowiedzi 

jaki może być powód,ze jedna żarówka w oświetleniu tablicy przepala się po tygodniu?

czy nowa lampka rozwiąże ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Led czy zwykła?

Blaszki podoginacj aby dobrze zwierały, płytki do których zwierają blaszki możesz przetrzeć papierem ściernym drobnym ewentualnie potraktować jakimś contactsprayem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewiatan1989 napisał:

Led czy zwykła?

Blaszki podoginacj aby dobrze zwierały, płytki do których zwierają blaszki możesz przetrzeć papierem ściernym drobnym ewentualnie potraktować jakimś contactsprayem. 

Wcześniej zwykła teraz z LED to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy rozumiem z "can-bus"? 

Jeżeli słabe i tanie mogą się przepalać gdyż ten cały "can-bus" to nic innego jak rezystory SMD upchane w mała powierzchnię. Dodatkowo w lampce rejestracji nie ma żadnej wentylacji więc w zamkniętej lampce robi się mega gorąco przez co się upalają :)

polecam ten wątek (jak i wiele innych z tym związanych): 

oczywiście przeczyszczenie styków nie zaszkodzi i dogięcie blaszek aby lepiej stykały. 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

Ledy rozumiem z "can-bus"? 

Jeżeli słabe i tanie mogą się przepalać gdyż ten cały "can-bus" to nic innego jak rezystory SMD upchane w mała powierzchnię. Dodatkowo w lampce rejestracji nie ma żadnej wentylacji więc w zamkniętej lampce robi się mega gorąco przez co się upalają :)

polecam ten wątek (jak i wiele innych z tym związanych): 

oczywiście przeczyszczenie styków nie zaszkodzi i dogięcie blaszek aby lepiej stykały. 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

Tak,Maja CanBus ale to nie wina zarowki tylko lampki musze tam zajrzec

Darku,jak jesteś tak obeznany w temacie to może masz pomysł dlaczego nie działaj czujniki parkowania po wymianie żarówek od wsteka na LED?

czujniki załączają się tylko za pierwszym razem gdy uruchomię samochód,później już nie 

nie mam kompletnie pomysłu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Er6 napisał:

Tak,Maja CanBus ale to nie wina zarowki tylko lampki musze tam zajrzec

Darku,jak jesteś tak obeznany w temacie to może masz pomysł dlaczego nie działaj czujniki parkowania po wymianie żarówek od wsteka na LED?

czujniki załączają się tylko za pierwszym razem gdy uruchomię samochód,później już nie 

nie mam kompletnie pomysłu..

Z tą winą żarówki to bym się spierał :) lampka jest prosta jak budowa cepa :) kable idą do blendy w blendzie do blaszek i tyle dalej blaszki stykają się z blaszkami od mocowania żarówki. 

 

Jeżeli chodzi o wsteczną to hmmm bardzo to dziwne ... i tu nie chodzi o to, że działa w momencie gdy przekręcisz zapłon na wrzuconym wstecznym, tylko jak wrzucisz wsteczny w dowolnym momencie ale tylko raz? Wkładałeś dla pewności zwykłą żarówkę aby  upewnić się, że problem nie występuje na zwykłej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Z tą winą żarówki to bym się spierał :) lampka jest prosta jak budowa cepa :) kable idą do blendy w blendzie do blaszek i tyle dalej blaszki stykają się z blaszkami od mocowania żarówki. 

 

Jeżeli chodzi o wsteczną to hmmm bardzo to dziwne ... i tu nie chodzi o to, że działa w momencie gdy przekręcisz zapłon na wrzuconym wstecznym, tylko jak wrzucisz wsteczny w dowolnym momencie ale tylko raz? Wkładałeś dla pewności zwykłą żarówkę aby  upewnić się, że problem nie występuje na zwykłej? 

Na zwykłej żarówce wszystko było okej

Jak założyłem LEDY to można powiedzieć,ze czujniki przestały działać kompletnie 

malo tego gaśnie raz lewa zarowka następnym razem prawa i tak w kółko 

o co tu chodzi,zarowki raczej dobre jakościowo 50zl za jedna,polecone przez forumowiczów z FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Er6 napisał:

Na zwykłej żarówce wszystko było okej

Jak założyłem LEDY to można powiedzieć,ze czujniki przestały działać kompletnie 

malo tego gaśnie raz lewa zarowka następnym razem prawa i tak w kółko 

o co tu chodzi,zarowki raczej dobre jakościowo 50zl za jedna,polecone przez forumowiczów z FB

No to ja obstawiam, że to wina systemu diagnozy i zastosowanych żarówek z can-bus. 

Spróbuj wsadzić zwykle żarówki dla upewnienia się, że wszystko śmiga. 

Następnie kup najtańsze ledy bez jakiegokolwiek systemu can-bus i sprawdź czy czujnik będzie działał (oczywiście z tym wiąże się błąd na desce) ewentualnie jak udowodnimy, że to tamte ledy świrują można pomyśleć o założenie rezystorów w radiatorze alu aby zrobić rozwiązanie wieczne :)

Ponieważ led sam w sobie jest wiecznym światłem a przepala się głównie przez zastosowanie rezystorów smd bardzo małych które mega się grzeją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpuściłem sobie te ledy i założyłem zwykle zarowki

dzięki wszystkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...