Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

przeglądam i nie mogę znaleźć informacji a dokładnie chodzi mi o to: czy normalne jest że wyświetlacz z temp. zew. włącza się dopiero po przekręceniu kluczykiem po 3sekundach. Mniejwięcej jak pogasną kontrolki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientuję się ktoś czy sprawa sygnału czujnika z klimatronika będzie taka sama w Audi A3 z 97 roku?

klimatronik jest chyba taki sam to może być podobnie ale nie mogę potwierdzić tego na 100%

witam wszystkich,

przeglądam i nie mogę znaleźć informacji a dokładnie chodzi mi o to: czy normalne jest że wyświetlacz z temp. zew. włącza się dopiero po przekręceniu kluczykiem po 3sekundach. Mniejwięcej jak pogasną kontrolki......

Dokładnie tak ma się załączać wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam taki licznik jak na tym zdjęciu i wyglądą jak bym miał już wmontowany wyświetlacz od temp, chyba, że to puste miejsce ? Ale wygląda jak wyświetlacz. Z tym, że się nie włącza ani nie podświetla.

Są 2 paski, zawsze zastanawiałem się do czego służą.. Jak to podłączyć w razie co ? Tak jak wy ? Musze rozbierać licznik ? Jeśli to ma znaczenie to mam starszą kierownice.

58856348991022823933.jpeg

Naturalnie zdjecie z neta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam taki licznik jak na tym zdjęciu i wyglądą jak bym miał już wmontowany wyświetlacz od temp, chyba, że to puste miejsce ? Ale wygląda jak wyświetlacz. Z tym, że się nie włącza ani nie podświetla.

Są 2 paski, zawsze zastanawiałem się do czego służą.. Jak to podłączyć w razie co ? Tak jak wy ? Musze rozbierać licznik ? Jeśli to ma znaczenie to mam starszą kierownice.

58856348991022823933.jpeg

Naturalnie zdjecie z neta:P

u ciebie jest pewnie zaślepka musisz sobie kupić taki wyświetlacz i wstawić zamiast zaślepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jestem po zabiegu wstawienia termometru wyświetlacza. Wszystko przebiegło zgodnie z informacjami jak w pierwszym poście (termometr 8 pinowy), z tym że u siebie walnąłem babola i wpiąłem się nie do tego przewodu od klimy co trzeba było. Wyświetlacz pokazywał mi -11 przy tem. ponad 20 na plusie :) Po prostu miałem dwa takie same kolory przewodu. Musiałem wyjąć całkowicie wtyczkę z osłony aby oblukać dokładnie gdzie jest 1 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam problem innej natury. Mieszkam w UK i nie wiem skąd wytrzasnąć taki termometr... Na allegro, owszem są, lecz na ebayu brytyjskim ani śladu. Może ktoś wie gdzie można to dostać? Ewentualnie może któryś z kolegów ma coś takiego na sprzedaż i wysłałby mi do UK? Płatność PayPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam problem innej natury. Mieszkam w UK i nie wiem skąd wytrzasnąć taki termometr... Na allegro, owszem są, lecz na ebayu brytyjskim ani śladu. Może ktoś wie gdzie można to dostać? Ewentualnie może któryś z kolegów ma coś takiego na sprzedaż i wysłałby mi do UK? Płatność PayPal.

a jaki ty masz licznik bo masz auto poliftowe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, zdjęcia by się przydało raz jeszcze wrzucić. Może ktoś ma "zkeszowane"...[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 20:32_________________________________________________

W klimatroniku masz oznaczone jak odłączysz klimatronik to napewno będziesz widział oznaczenie kostki musisz odnaleźć kostkę B i wpiąć się w pin 1 (przewód brązowo żółty) tylko jak odizolujesz ten kabelek sprawdź miernikiem przejście i czy na pewno to ten pin bo ja za pierwszym razem wpiąłem się w też w przewód brązowo żółty ale nie był na pinie 1 i mi nie działało później wziąłem miernik i sprawdziłem przejście i wpiąłem się w poprawny kabel.

Załączam Ci foto z oznaczenien kostek

786MA.jpg

Koledzy, czy macie może przypadkiem rozpiskę tego, co znajduje się na pinach na klimatroniku? Skoro sygnał termometru idzie z tego panelu (konkretnie B1) i trzeba go wyciągnąć, to może zasilanie "po stacyjce" też stąd pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dalej brak tych fotek :gwizdanie:

Więc wpiąłem sie plusem po stacyjce i masą z radia, sygnał z klimatronika z wtyczki b kabel 1 brązowo- żółty. na-razie działa . zaniża o 0,5 stopnia względem klimatronika , ale to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wpiełeś się w nie ten przewód od temperatury który trzeba, powinien on być koloru brązowo żółtego kostka B pin 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już mam. Zasilanie najprościej z radia, a w pin B1 najprościej jest wpiąć się nie tnąc przewód, a rozbierając czerwoną obudowę i wpiąć się bezpośrednio w wtyczce cienkim kabelkiem (ja obrałem patchcord rj45) wysuwając moduł z pinami. Poszczególne przewody nie powypadają z kostki podczas wyjmowania, każdy kabelek ma jeszcze indywidualne zabezpieczenie.

Pozostaje tylko kwestia regulacji podświetlenia, bo świeci jak psu jaja na wiosnę. Podobno jest to też w klimatroniku, jeśli dobrze kumam hiszpański, to we wtyczce A (12 sytków) jest pin "5 - Tensión de regulación de la luminosidad 58 d". Tak więc następnym razem gdy będę miał godzinę wolnego, podłączę pin 4 wyświetlacza pod A5 klimatronika i zobaczymy co spalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, prawdę mówiąc nie kombinowałem jeszcze przy tym. Może w weekend, ale wątpię. W następnym tygodniu jadę na zasłużony wypoczynek, nota bene do Hiszpanii ;), ale jak wrócę będę miał jeszcze jakiś tydzień na zabawy z autem. Wtedy na pewno coś ruszę bo już mnie ten świecący wyświetlacz denerwuje, a poranki i wieczory coraz ciemniejsze.

Ale namawiam innych "zdenerwowanych" do rozebrania konsoli, wyjęcia klimatronika, rozebrania kostki, znalezienia pinu, podłączenia domniemanej regulacji oraz testów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...