Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz klime to czujnik masz zaraz za zderzakiem przedmin przed chłodnicą klimy a to, że masz czujnik nie musi oznaczać, że masz wyświetlacz temperatury w liczniku (pewnie go nie masz). Wyciągnij licznik to się przekonasz czy masz tylko zaślepkę czy coś nie działa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do montażu wyświetlacza temperatury, porobię foty co i jak bo te stare nie działają.

Regulację podświetlania najlepiej zapodać z którejś lampki do podświetlania licznika. (+) i (-) można również pociągnąć z licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc i ja z sukcesem zamontowałem do swojej A4ki termometr, udało mi się kupić taki z 10cio pinami, zasilanie wzięte z niebieskiej wtyczki licznika (tej z lewej strony) z pinu nr 1 (cały czarny przewód) i pojawia się tam napięcie po zapłonie. Z kolei czujnik wzięty z wtyku B pin 1 klimatronika. Wszytko ładnie działa tylko drażni mnie to, że świeci on jaśniej niż licznik przebiegu i klimatronik, tak więc czekam tez na rezultaty kombinowania z wtykiem A klimatronika, sam bym to sprawdził ale niestety nie doczytałem tematu do końca :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz już zakupiłem ale zanim zabiorę się podłączanie mam pytanko:

Czy ktoś posiada rozpiskę wszystkich pinów wskaźnika temperatury - interesuje mnie 8 pinowy. Chodzi mi o regulację podświetlania czy aby na pewno pin 4 (jakoś nigdzie nie znalazłem potwierdzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PDF-ie który już jest w tym temacie umieszczony jest rozpiska po DE, umieszczam jeszcze raz link:

http://www.auditeam-sauerland.de/FAQ/FAQ_Aussentemperaturanzeige.pdf

tylko nie wiem czemu tam podają dla 8-pinowego wyświetlacza masę na pinie 6 pod 5 jest masa, regulacja oświetlenia w 8-pinowym będzie na 4 -pinie według rozpiski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy po wpieciu się w pin 5 we wtyku A klimatronika i pin 4 termometru (w którym zasilanie wzięte jest jako +12 po zapłonie), będzie on miał intensywność podświetlenia jak reszta wyświetlaczy i będzie możliwość regulacji jego natężenia? Mam ku temu pewne wątpliwość ale może się mylę. Jak tylko będę miał możliwość postaram się to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię tak: masa, plus (po zapłonie) oraz oświetlenie wzięte z kostki od radia a sygnał z czujnika od klimatronika B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć który pin w kostce radia odpowiada za oświetlenie? Jak zrobisz daj znać jak efekty bo ja już 4rty raz nie mam siły rozbierać licznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy wam bardzo o kontrole nad podświetlaniem termometru to najłatwiej podpiąć się pod regulację pozycjonowania świateł lub np.ogrzewanie tylnej szyby(brązowy i niebieski przewód)W pinach od radia poszukaj takich kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to, że w tej chwili ten wyświetlacz jest najjaśniejszym punktem na liczniku, a chciałbym, żeby świecił podobnie jak ten od przebiegu i klimatronika (już nawet nie musi się ściemniać ani rozjaśniać bo i tak zawsze mam rozjaśnione na full).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wyglądało tak i nie podłączałem żadnych dodatkowych przewodów poza tymi trzema opisanymi w temacie, nie było jakiejś wielkiej różnicy pomiędzy wyświetlaczem kilometrów a temperatury

3c4765fb333b5ae3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak zrobiłem to u siebie

1. Wyciągamy licznik i montujemy posiadany wyświetlacz (mój 8 pinowy)

961f857b3e1b09a8m.jpg

01cfa8f499a9f203m.jpg

2. Podłączamy kostkę z przylutowanymi kabelkami :4 szt różne kolory

27c37fdd760b38a4m.jpg

zgodnie ze zdjęciem pablo_9 podłączamy

3RfjS.jpg

1pin - zasilanie +12 łączymy z pinem 4 wtyczki zasilania radia (ja posiadam gamma cc) http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm jest to plus pojawiający się po załączeniu stacyjki

3pin - czujnik temperatury - wtyczka B pin 1 klimatronika (przy braku klimatronika trzeba zamontować czujnik)

4pin - podświetlanie :naughty: - łączmy z pinem 6 wtyczki zasilania radia

5pin - masa łączymy z pinem 8 zasilania radia

I już gotowe mamy wyświetlacz temperaturki z regulacją podświetlania.

Licznik na full rozjaśniony:

a6490e8b22087493m.jpg

Licznik na min rozjaśniony (nie całkiem wyłączone podświetlanie licznika)

2699313a18c571d7m.jpg

Dodatkowe rady (zaczerpnięte z tego forum):

1. wszystkie połączenia lutować i izolować.

2. jako wtyczki do wyświetlacza można wykorzystać wtyk od taśmy HDD obciętej do wymaganej ilości pinów

3. wtyk B od klimatronika można rozebrać i tam się wpiąć

4. przy posiadaniu wyświetlacza 10 pinowego czujnik temperatury podłączony do 10 pinu

5. sprawdzamy wyświetlacz dopiero po podłączeniu klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moze ktoś z was wie czy kazdy czujnik temperatury zewnetrznej bedzie pasowal do termometru zamontowanego w liczniku??Zakupilem termometr ale niewiem czy jak kupie czujnik czy bedzie on dobrze pokazywal temperature, wrazie czego jak dobrac czujnik??dodam ze moj termometr jest 10 pinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się uporałem z termometrem, tj podpiąłem ostatni element którego mi brakowało mianowicie regulacja intensywności świecenia. W sprawie termometru to żadnej rewelacji nie odkryłem, podpinamy się pod pin nr 4, natomiast sterowanie tego pobrałem z niebieskiej wtyczki licznika pin nr 20. Jest to przewód który idzie z licznika do radia (wtyk zasilania pin 6). Z tym, że tu sprawa wygląda tak:

po włączeniu zapłonu po ok 2 sek włącza się termometr, możliwość regulacji podświetlenia termometru uzyskujemy po włączeniu świateł pozycyjnych (i przy ich włączeniu co ciekawe termometr świeci trochę jaśniej zaś radio się przyciemnia).

Można by jeszcze próbować z panelem klimatronika, aczkolwiek nie wiem czy nie ten sam przewód za to odpowiada, już nie miałem czasu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka termometr zaczyna wskazywać po ok 2s, świeci b.jasno, po włączeniu świateł dopiero jest aktywna regulacja podświetlania.

Poza tym jak już to podświetlanie powinno być podpięte pod terminal 58d czyli pin 19 (lub pin 15 przy liczniku z 32 pinami) http://obrazki.elektroda.net/42_1217452504.jpg . Ja osobiście tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...