Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Oto małe efekty mojej pracy czyli jak zamontować oryginalny termometr w liczniku :biggrin:

Potrzeba tylko termometr i czujnik temperatury
adf970b930275b9a.jpg
Usuwamy zaślepkę
762f63d6e1559cf5.jpg
9dec409b316dd311.jpg
i wkładamy termometr do momentu aż kliknie
96ef8cd7439b01d3.jpg
724a5ae66659d34b.jpg
Czujnik należy zamontować pod zderzakiem niestety nie ma foto gdyż prace wykonywałem w pokoju na dywanie specjalnie dla forum


Czujnik jest dwustykowy
Jeden styk podłączamy do masy a drugi aż do termometru.
Sprawa termometru wygląda tak:
00a1b420f665a7a0.jpg
Piny fabrycznie są inaczej ponumerowane więc sam sobie oznaczyłem ponieważ nie miałem schematu
ale zdjęcie i mój opis wszystko wyjaśni :biggrin:

Pin 1 - zasilanie( +12 za zapłonem)
pin 3 - sygnał z czujnika temperatury
pin 5 - masa
I to wystarczy a efekt poniżej

6b2576b2af3f20f9.jpg
Mała rzecz a cieszy :biggrin:
Mnie bardzo cieszy bo nie dość że mam zegarek z licznika w pokoju to jeszcze i termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe rozwiązanie, wiem że mam u siebie czujnik temperatury ori ale wykorzystany tylko do klimatroniku i temperatury zewnętrznej mi nie pokazuje więc się zastanawiam czy może być że jest niepodłączony do wyświetlacza czy muszę poszukac samego wyświetlacza? czy masz zdjęcie jak wygląda sama zaślepka?

Pozdro. :a4fan: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze abyś miał nie podłączony. Jak nie masz to znaczy że go tam nie ma.

Chociaż są takie przypadki że ktoś przekładał licznik i jest ale nie podłączony. Jak nie sprawdzisz nie dowiesz sie :wink:

Jestem pewien że wśród użytkowników a4 znajdą sie tacy.

Zdjęcia zaślepki załączam do wcześniejszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dwa takie czujniki:

1-szy ten który był i myślałem , że jest padnięty bo wskazywał temp. jak mu się chciało :biggrin:

2-gi który nabyłem 2 dni temu w ASO podłączyłem i jest to samo :confused:

mogę 1 odsprzedać, a przy okazji może jakieś sugestie dlaczego oba wskazują źle :question::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jedyną kostke jaką napotkałem to była ta w która wpiąłem czujnik, a na VAG-u wyskakiwał z tego co pamietam błąd o treści "zwarcie z masą, czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam błąd o treści "zwarcie z masą, czy jakoś tak...
i tu jest problem :exclaim: Sprawdz wiązkę może przetarta. Albo mam jescze jedno rozwiązanie, skoro masz drugi czujnik to podłącz go bezpośrednio do termometru i wypuść z nowa instalacją na zewnątrz. Pośmigasz tak kilka dni i będziesz wiedział czy termometr jest ok. I zabieraj sie za "kopanie" bo jak sprawdziłeś vagiem to oznacza że masz klimę(czy mam racje?) a do poprawnego funkcjonowania klimy jest niezbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam błąd o treści "zwarcie z masą, czy jakoś tak...
i tu jest problem :exclaim: Sprawdz wiązkę może przetarta. Albo mam jescze jedno rozwiązanie, skoro masz drugi czujnik to podłącz go bezpośrednio do termometru i wypuść z nowa instalacją na zewnątrz. Pośmigasz tak kilka dni i będziesz wiedział czy termometr jest ok. I zabieraj sie za "kopanie" bo jak sprawdziłeś vagiem to oznacza że masz klimę(czy mam racje?) a do poprawnego funkcjonowania klimy jest niezbędny.
Zgadza sie klima jest i dlatego właśnie wymieniałem termometr, bo zdarzało sie ,że nie mogłem załączyc klimy, bo na termotrze była ujemna temp. Orientujesz sie gdzie, którędy ta wiązka od zegarów idzie? Chociaż to i tak wiele mi nie da bo moja motorownia zajmuje cały przedział silnikowy i miejsca na "kopanie" brak :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. tam właśnie podłączałem nowy czujnik i dalej d*pa,a szukanie w głównej wiązce która nawet nie widać jak jest poprowadzona nie należy do prostych rzeczy.Jeżeli masz jeszcze jakieś sugestie to wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanko bo też chce sobie założyć taki wskaźnik.

W moim A4 jest ten czujnik przy zderzaku i do tego mam klime. Moje pytanie brzmi;

Czy jak wyjme licznik i bede chciał wcisnąć tam wskaźnik to czy bedzie tam też wtyczka żeby podłączyć ten wskaźnik czy też bedę musiał poprowadzić przewody od czujnika do wskaźnika. :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwólcie że też dokleję się do tematu podobnym pytaniem - również posiadam ten czujnik, klimę i te dwa podłużne "okienka" między zegarami na desce rozdzielczej, w którymś z postów przeczytałem ze jeśli jest czujnik - to powinna być także wyświetlana temperatura w jednym z tych okienek (drugie chyba jest do wskazań biegów w skrzyniach automatycznych), niestety u mnie temperatury nie wyświetla. Nie jest to żaden dramat :wink: jednak ciekaw jestem czy ten termometr rzeczywiście powinien tam być czy nie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamontowanego wskaźnika na desce to nie bedzie ci pokazywać temperatury tak jak jest u mnie. Te dwa puste miejsca to ładna atrapka na której sie wydaje że powinno coś być ale jeśli nie ma wskaźnika to nic nie bedzie wyświetlać. Możesz to sprawdzić tylko wyjmując deske i zobaczyć czy jest wskaźnik. Ja planuje kupić taki wskaźnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm pytanko. Mogę zakupić za niewielkie pieniadze taki wyświetlacz temperatury ale zauważyłem że obie wyglądające części noszą różne numery fabryczne:

8L0 919 272 i 8D0 919 272. Który waszym zdaniem będzie pasował do sedana 95 1.8 ADR z klimą ? Czujnik temp mam pod zderzakiem ,bo jest klima.Czy powinna być "lużna kostka" pod zegarami do wpięcia się w ten wyświetlacz?[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 18:17 _________________________________________________znalazłem w necie takie coś:

c48d1078765c7e1fm.jpg

może się komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...