Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko - czy wyświetlacz 8 pinowy podejdzie bez problemu do licznika po pierwszym lifcie? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko - czy wyświetlacz 8 pinowy podejdzie bez problemu do licznika po pierwszym lifcie? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź...

Tak podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kostkę B i pin 1 w klimatroniku ( brązowo żółty przewód ), postanowiłem sprawdzić omomierzem przejście do masy i trochę się zdziwiłem bo przejścia niebyło ale posłuchałem wcześniejszych porad, przylutowałem tam sygnał dla termometru i... wszystko pięknie działa. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak możecie dajcie jakieś zdjecia jak podłączyć i w którym miejscu podłączyć przewody od zasilania termometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 stronie masz opis ze zdjęciami :wink4:

Opiszę jak zrobiłem to u siebie

1. Wyciągamy licznik i montujemy posiadany wyświetlacz (mój 8 pinowy)

961f857b3e1b09a8m.jpg

01cfa8f499a9f203m.jpg

2. Podłączamy kostkę z przylutowanymi kabelkami :4 szt różne kolory

27c37fdd760b38a4m.jpg

zgodnie ze zdjęciem pablo_9 podłączamy

3RfjS.jpg

1pin - zasilanie +12 łączymy z pinem 4 wtyczki zasilania radia (ja posiadam gamma cc) http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm jest to plus pojawiający się po załączeniu stacyjki

3pin - czujnik temperatury - wtyczka B pin 1 klimatronika (przy braku klimatronika trzeba zamontować czujnik)

4pin - podświetlanie :naughty: - łączmy z pinem 6 wtyczki zasilania radia

5pin - masa łączymy z pinem 8 zasilania radia

I już gotowe mamy wyświetlacz temperaturki z regulacją podświetlania.

Licznik na full rozjaśniony:

a6490e8b22087493m.jpg

Licznik na min rozjaśniony (nie całkiem wyłączone podświetlanie licznika)

2699313a18c571d7m.jpg

Dodatkowe rady (zaczerpnięte z tego forum):

1. wszystkie połączenia lutować i izolować.

2. jako wtyczki do wyświetlacza można wykorzystać wtyk od taśmy HDD obciętej do wymaganej ilości pinów

3. wtyk B od klimatronika można rozebrać i tam się wpiąć

4. przy posiadaniu wyświetlacza 10 pinowego czujnik temperatury podłączony do 10 pinu

5. sprawdzamy wyświetlacz dopiero po podłączeniu klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego pepik25. Teraz zastanawiam sie jak to jest. Robiłem podgrzewanie lusterek wg http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=56629.60 i teraz mam tak ze mi nie działa wskazanie temp dopiero gdy włacze ogrzewanie pojawia sie temp na wyswietlaczu. I zastanawiam sie jak to moglo byc polaczone z przewodem podgrzewania lusterek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a czy ktoś wie jaki a mam problem dodam tylko że nie posiadam vaga jestem za granica i niedawno zakupiłem to auto . A więc mój problem jest taki że cały czas pokazuje mi -1 stopień i miga a dodatkowo dzisiaj jadąc do pracy nie włączyła się klima i nawiewy dopiero po czasie czy to jest powiązane z czujnikiem temp czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jadąc do pracy nie włączyła się klima i nawiewy dopiero po czasie

Wpisz w szukajkę " kody klimatronika " może coś znajdziesz w tym temacie, tylko nie pamiętam czy można się do nich dobrać w Twoim modelu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a czy ktoś wie jaki a mam problem dodam tylko że nie posiadam vaga jestem za granica i niedawno zakupiłem to auto . A więc mój problem jest taki że cały czas pokazuje mi -1 stopień i miga a dodatkowo dzisiaj jadąc do pracy nie włączyła się klima i nawiewy dopiero po czasie czy to jest powiązane z czujnikiem temp czy nie

Zasadniczo to temat o montażu termometru, ale po pierwsze czy na dworze faktycznie nie jest -1 st? Po drugie nie miga w pewnym zakresie temp aby ostrzegać o gołoledzi (u mnie np jest taka śnieżynka)? Po trzecie klima - o ile masz klimatronika - poniżej -4 (jak dobrze pamiętam) się nie włączy, zaś klimatronik nie grzeje dopóki silnik się trochę nie zagrzeje.

Aczkolwiek, jeśli te oczywiste sprawy się wyjaśniły to mimo wszystko wypadało by podpiąć kabel, ponieważ wskazanie termometru jest powiązane bezpośrednio z klimatronikiem (a konkretnie z jego panelem), więc to on może być problemem, bądź faktycznie czujnik temperatury zewnętrznej, to też wtedy wyjaśni niemożliwość włączenia klimatyzacji, ponieważ mając odczyt temperatury -1 stopień, po prostu na to nie pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zatujcie . kupiłem termometr od McBoss zrobiłem sobie kostke i nastapił problem . chciałbym zobaczyc czy działa zanim rozbiore i wyciagne licznik . no to prostownik w rece i według opisu 12V pierwszy pin minus pin 5 i nic cisza na wyswietlaczu. wie moze ktos dlaczego ? moze mam inaczej . wyswietlacz 8pin-owy numery takie jak na zdjeciu gdzie sa opisane piny. Moze dostałem rozwalony wyswietlacz ?? czy podłaczam cos nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zatujcie . kupiłem termometr od McBoss zrobiłem sobie kostke i nastapił problem . chciałbym zobaczyc czy działa zanim rozbiore i wyciagne licznik . no to prostownik w rece i według opisu 12V pierwszy pin minus pin 5 i nic cisza na wyswietlaczu. wie moze ktos dlaczego ? moze mam inaczej . wyswietlacz 8pin-owy numery takie jak na zdjeciu gdzie sa opisane piny. Moze dostałem rozwalony wyswietlacz ?? czy podłaczam cos nie tak ??

Spróbuj w samochodzie podpiąć +12. Mnie na prostowniku też często elementy z samochodu nie chcą pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest opcja ze juz go spaliłem ? no ale co to ma za sens jak w aucie z przwodu w liczniku wychodzi 12V :mysli: mozna jakos sprawdzic czy jest cały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest opcja ze juz go spaliłem ? no ale co to ma za sens jak w aucie z przwodu w liczniku wychodzi 12V :mysli: mozna jakos sprawdzic czy jest cały ?

Na Twoim miejscu to bym się zastanowił czy otrzymałeś sprawny wyświetlacz bo jak pewnie zauważyłeś "kolega" McBoss wykręcił kilka wałków na forum i szczerze to dziwie się, że wogóle dostałeś zakupiony towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...