Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli można zapytać czym się oba wyświetlacze róznią poza symbolem 8L0 i 8D0 ?[br]Dopisany: 18 Maj 2007, 13:47 _________________________________________________Już wiem czym się róznią,ale można stosować oba.Poza tym dzwoniłem do ASO w sprawie ori kostki wpinanej do tego wyświetlacza.Numer części dla zainteresowanych 443 971 980 B i cena.... 80 PLN !!!!!! Lekkie przegięcie.Pozostaje udać się do sklepu motoryzacyjnego i dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyżej wymienionej kwestji.

Zakupiłem wyświetlacz temperatury do mojej A4-ki i zamontowałem. Posiadam Climatronic więc czujnik temp. mam przy zderzaku, ale kiedy się pod niego podpiąłem na wyświetlaczu wskazuje mi wartości zaniżone conajmniej o połowę wzgędem odczytów z Climatronica.

Co muszę zrobić aby wskazania z zegarów były prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupić drugi czujnik temp. i sie podpiąc do niego. Przy podpięciu do istniejącego czujnika są przekłamania.Prawdopodobnie wynika to z tego że sygnał z czujnika idzie na dwa urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie dostałem uchwyt do trzymania kostek obok zbiorniczka na płyn do wspomagania bo okazało się ,że moja niunia ma tylko 5 wyjść a zakupiony ma 6.Ten dodatkowy uchwyt jest przystosowany na ori druga kostkę łączeniową do czujnika temp. zewnętrznej (od rocznika 1998 czyli po I lifcie).Samą kostkę (druga połówkę łączącą się z czujnikiem temp.)także nabyłem na szrocie .Wyświetlacz już zamontowany i pięknie świeci i pokazuje prawidłową temperaturę zewnętrzną.Okazuje się że bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia średnica przewodów połaczeniowych.

Pokrótce:

-czujnik temp zewn. -fabrycznie ma 0,5 mm2

-od kostki dalej idzie już przewód 0,35mm2 aż do wyświetlacza temp. zewn.

- z wyświetlacza temp. zewn.pozostałe przewody ( + i masa) także 0,35mm 2

U mnie przewód od czujnika przeciągnąłem wzdłuż prawej strony i potem do obudowy kompa i przez ścianą grodziową razem z główną wiązką).

Ważne jest włożenie przewodu w dodatkową izolację na wszelki wypadek.Mój elektryk miał takie rurki izolacyjne stosowane do instalacji audio w czarnym kolorze.

Jestem super zadowolony ,a autko zyskało nowy element wyposażenia.

Rozmawiałem z elektrykiem z ASO i wyjaśnil mi rzeczowo,że podłączenie wyświetlacza temperatury zewnętrznej do czujnika temp. zewnętrznej fabrycznego spowoduje zakłócenie sygnału do klimatronika i możliwe nieprawidłowe działanie klimy a nawet wyłączenie.

Dlatego by temp. zewn. była prawidłowo odczytywana na wyświetlaczu trzeba zaopatrzyć się w drugi (najlepiej ori) czujnik temp. zewn. i wpiąć go obok istniejącego .

Elektryk zamontował mi dodatkowo bezpiecznik na instalacji od wyświetlacza i wpiął w skrzynkę z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item210284390_wyswietlacz_temperatury_do_licznika_audi_a4_a3.html

http://moto.allegro.pl/item210283509_wyswietlacz_temperatury_do_licznika_audi_a4_a3.html

Czemu jeden ma 1 pasek z wyświetlaczem a drugi 2? Cena nawet okazyjna bo 120 zł a ktoś tu podawał wcześniej, że 300 coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie jestem pewien :) ale ten co ma jeden pasek to pokazuje wskazuje temperaturę lub biegi od skrzyni automatycznej a ten drugi z dwoma paskami na pewno wskazuje jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik z jednym paskiem pasuje tylko do A3 niestety.Do naszych A4 tylko i wyłacznie termometr z pierwszego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkąd nabyłem moje audi i minął czas bezkrytycznego zachwytu autkiem, zaczęły mnie denerwować te dwie niewykorzystane linie w zegarach gdzie właśnie powinien być wyświetlacz temperatury, a zamiast niego było małe "nic" nawet razy dwa :wallbash: ,dzięki temu wątkowi wydało mi się całkiem łatwe zamontować ori wyświetlacz w mojej audi - i nie myliłem się. Tak naprawde, najważniejszą informacją jaką wykorzystałem z podpowiedzi kolegi to był opis podłaczenia pinów - za co wielkie :notworthy:. Ale również pozostałe informacje były bardzo pomocne :th:. Naprawdę najważniejsze to dostać sprawny wyświetlacz i termometr - cała reszta przy odrobinie zacięcia, cierpliwości oraz "pomyślunku" to łatwizna. Ja nawet nie miałem ori wtyki do wyświetlacza - a starałem się dostać. Zjeździłem wszystkie szroty w okolicy, sklepy, monterów a nawet byłem w aso - i bryndza. No, w aso oczywiście było do ściągnięcia (koszt wtyka + piny = +/- 40-50zł) ale dopiero za trzy do czterech tygodni (!), o zgrozo, w czasach kiedy latamy na księżyc ściągnięcie małej wtyki z niemiec zajmuje aso miesiąc ! Nie miałem tyle czasu, jak już udało mi się zdobyć wyświetlacz (120 zł allegro) oraz termometr (50 zł allegro) chciałem mieć zapełnione te przeklete paski w zegarach już i teraz, natychmiast - a tu nie ma jednej małej, piep...... wtyczki :wallbash: :wallbash:. Oki, zajechałem do sklepu z elektryką i elektroniką do samochodów, zacząłem się przyglądać, oglądać każdą podobną wtykę, każdy przewodzik z pinami prawie takimi samymi... jednak prawie robi wielka różnicę. I naraz jest, coś bardzo podobnego, maluteńkie posrebrzane pinki (mam z całej akcji fotki - ale nie wiem jak je tu wkleić :confused4:). Sprzedawane były po pięć połączone - naprawdę malutkie, całe mają 6-7 mm długości, średnica bliżej nie określona, ale malutka i pasująca idealnie na piny we wyświetlaczu. Uff, udało mi się, mam. Dokupiłem jeszcze kilka metrów przewodów elektrycznych (0,35mm gr.), kilka wsówek żeńskich i do kompletu męskich aby połączyć przewody (wtedy nie trzeba posiadać lutownicy), izolację termokurczliwą o odpowiedniej średnicy (cieńszą na przewody, grubszą na wsówki żeńskie oraz jakieś ewentualne grubsze sprawy). Oki, teraz to już miałem wszystko (biorąc pod uwagę, że w posiadaniu moim już jest: klucze nasadowe, torxy, miernik napięcia, latarka, spinki elektryczne czarne, oczka do połaczenia przewodów ze śrubami :>). Zacząłem oczywiście od namierzenia najlepszego miejsca na termometr z przodu, ostatecznie zamontowałem go zaraz obok termometru od klimy na kratce z przodu zderzaka zaraz pod tablicą rejestracyjną. Przypiołem sam termometr spinkami do kratki, kabelek również poprzypinałem do kratki prowadząc go (patrząc z przodu auta) najpierw w lewo dołem po kratkach, a później do góry i powrót w prawo ( ponieważ postanowiłem poprowadzić do środka po prawej stronie komory silnika aż do osłonki kompa). Ja miałem termometr z kabelkiem i z wtyką do połaczenia dalej (dwupinowa), należy pamiętać że termometr musi być rozłączny od dalszej instalacji żeby w razie potrzeby zdjęcia zderzaka nie trzeba było ciąć przewodu (!).Oki, dalsza część przewodu poprowadzona była tak ( a cha, prowadziłem dwa przewody jednocześnie, masowy i sygnał, ponieważ stwierdziłem że tak będzie lepiej i trwalej jeśli masę również wezmę ze środka auta - który kabelek do czego to jak pisał kolega na samym początku) - opis stojąc przed autem z przodu - zdjąłem prawą dolną krateczkę w zderzaku (w otworek który tam jest wsadziłem ampola i podważyłem), miałem już przygotowany wcześniej przewodzik ok 4m, z wtyką od kabelka termometru na jednej stronie (i to jest jedyne połaczenie instalacji na zewnatrz, warto dobrze zabezpieczyć przed wilgocią), a druga strone przeciągałem otworkami: z przestrzeni pomiędzy zderzakiem a chłodnicą przemknąłem dołem, tam gdzie przechodzi rurka do przestrzeni skąd wyjąłem atrapkę ze zderzaka, naciągnąłem rurkę termokurczliwą na przewodzik żeby zabespieczyć, z tamtąd do góry między chłodnicą a lampą docierając do gumowego przewodu od chłodnicy i po którym przepchnałem przewodzik do komory silnika, zaraz potem skręciłem na prawo wzdłuż linki od otwierania maski, potem wepchnołem sie w środek uszczelki którą poprowadziłem kabelek aż do puszki z kompem. Oki, jeden etap za nami :decayed: Teraz od środka trzeba się przygotować. Oczywiście wyjąć zegary i uchylić (wymontować) tą część kokpitu pomiędzy pedałami a kierownicą, tą co to tam są te małe schowki (jak demontować zegary i osłonę jest na forum, więc nie rozpisuje się). Przed zamontowaniem wyświetlacza w zegary, należy najpierw przyłączyć piny z kabelkami (bo jak pisałem na początku nie miałem ori wtyki, kto ją ma nie musi tego robić) kabelki (trzy) zrobiłem o dł. +/- 15 cm, na jednej stronie zacisłem maleńkie piny do wyświetlacza, na drugim wsówki, dobrze zaizolowałem obie strony żeby uniknąć jakiegokolwiek spięcia po zamontowaniu. Końce z pinami wcisnąłem w wyświetlacz a wyświetlacz w zegary (na początku tego wątku jest to ładnie pokazane, ale oczywiście nie ma żadnej potrzeby zdejmowania szkła z zegarów - poprostu łapiesz zaślepkę zdecydowanym ruchem ją wyjmujesz i w to miejsce wkładasz wyświetlacz). Oki etap drugi za nami, czyli mamy przewód od termometru przy obudowie kompa oraz przygotowane zegary do podłaczenia - teraz tylko to razem jakoś spiąć... i będzie celcjusz w zegarze :naughty:. Dobra, najpierw przewodzik do kabiny. Odkręć pokrywe obudowy kompa ( rób to ostrożnie, ja nie odłączałem klemy od bateryjki i nic się nie stało, Ty zrób jak uważasz), u mnie w obudowie kompa, z przodu jest dodatkowa gumowa zaślepka, właśnie po to żeby tam jakieś przewody powpychać :), wystarczy uciąć końcówkę piramidki gumowej wg uznania i masz wejście do obudowy, z obudowy do środka jest duży otwór w dnie po lewej stronie (jak zrobisz ciemno pod maska a dasz silne światło od środka ...... to zobaczysz światełko w tunelu :naughty:. Tym otworem do środka dawaj kabelki( ja nasunąłem na kabelek rurkę termokyrczliwą, podgrzałem na tym końcu który miałem wpychać do środka robiąc sobie w sumie pewnego rodzaju bagnet z przewodu i było bardzo łatwo go poprowadzić gdzie chciałem). Zamontuj osłonę kompa spowrotem. Sprawdź wzrokowo wszystko ostatni raz i zamknij maskę, bo tam już skończyłeś. Teraz środek, czyli odnaleść masę, prądzik za stacyjką, zarobić przewody, połączyć i już. Oki, więc pokolei. Jeśli zdjąłeś tą osłonę co pisałem wcześniej (pod kierownicą), to teraz na kolana :tongue4: hihi i do roboty. Jak sobie klękniesz przy progu, lub na nim usiadziesz i spojrzysz w plątaninę przewodów po lewej stronie, powinieneś zobaczyś na bocznej ściance dwie śruby z nakretkami oblanymi plastikiem, będzie tam dużo brązowych przewodów dołączonych - to masa. Teraz na przewodach króre wepchałeś do środka od termometru (przytnij już je na ostateczną długość), na jednym przewodzie zaciśnij oczko do śruby - to będzie masa, na drugim wsówkę (przeciwna do tej co zamontowałes przy wyświetlaczu) - to będzie sygnał. Pozostało dociąć jeszcze jeden przewód na wymiar mający na końcach oczko do śruby i wsówkę - to będzie masa do wyświetlacza żeby zamknąć obwód, oraz znaleść w końcu ten prąd za stacyjką. Ktoś pisał że jest to czarny przewód... no cóz może u niego, bo w mojej audi napewno nie :disgust:, u mnie okazał się to cały czerwony bez żadnych pasków - poprostu czerwony (a cha, nie polecam przekręcać stacyjki kiedy nie ma zegarów, pewien elektonik powiedział mi że to własnie wtedy później jakieś błędy mogą wyskakiwać, jakieś kontrolki w cały świat- ja mu uwieżyłem i odkąd odpiąłem zegary aż do ponownego podpięcia nie przekręcałem stacyjki - i po zamontowaniu zegarów wykasowało mi :shocked: ..... tylko przebieg dzienny :decayed:. ). Oki, to co, u mnie to jest czerwony, jak u was, nie wiem. Nie chciałem rozpie......nać jakichś ori kostek żeby mieć w końcu ten prąd, więc przeciąłem za kostką od radia ( radio mam inne niż ori, z cd i zestawem głośnomówiącym) no ale czerwień jak wygląda ... większość wie. No cóż, to teraz zostało tylko zarobić ostatni przewód (pamietaj o wsuwce innej niż przy wyświetlaczu :chytry:), dobrze go odizolować od reszty (cały w rurce) i teraz wszystkie przewody połączyć, sprawdzić poprawność podłączenia ostatni raz, włożyć zegary na swoje miejsce..... :shocked: przekręcić kluczyk i ... :> cieszyć się efektami swojej pracy. :decayed:. Jak już sprawdzone, pokazuje te utęsknione celcjusze, spokojnie poukładać przewodziki, pospinać schludnie, zamontować plastiki i wiedząc już jaka jest temperatura na zewnątrz odjechać gdzie oczy poniosą..... albo do domu. Oki, mam nadzieję że nie uśpiłem, zainteresowani napewno coś dla siebie tu odnajdą. Jak się dowiem jak dorzucać tu fotki, to zrobić to mogę bo mam ich dduuużżżoooo z tego montażu, i nie tylko z tego. Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś poszukuje kostki z pinami do wyświetlacza to super się nadaje do tego taśma od dysku twardego do komputera koszt 4 zł ładnie dociąć i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm serdecznie wiem ze temat troche stary ale mam nadzieje aktualny. mam A4 B5 i jak czytam o tej zaslepce to dziwna sprawa bo ja mam ten wyswietlacz w tabliczy ze wskaznikami jaki tu byl wkladany ale nie posiadam czujnika. doszy mnie sluchy ze niektore modele tak wychodzily fabrycznie.. prawda to? i u mnie majac wyswietlacz pozostaje podpiecie tego czujnika za zderzakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyscy maja to mam i ja ten bajer :> tylko u mnie zamiast ory. czujnika temperatury dałem z jakiegos innego auta czujnik........ temperatury cieczy i działa :good: zobaczymy tylko czy nie bedzie przekłamywał mam jeszcze jaden taki termometr ale juz nie chciało mi sie go podłączać czy wogóle działa jak kto by chciał to za jakieś 50pln moge oddac tylko podkreslam ze nie wiadomo czy działa bo nie chciało mi sie juz instalacji rozbebeszać zeby ten drugi sprawdzic czy tez chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja natomiast mam nieco inne pytanie,byc moze bylo one juz gdzies zadane ale ale mi jakos nie wpadlo w oczy.Czy majac czujenik temp i klime a nie mjac wyswietlacza temperatury czy istnieje mozliwosc zainstalowania takiego wyswietlacza ale np od Audi 80 B4??Czy bedzie moze jednak problem co do podlaczenia do zegarow oraz z kablami?

Nie wyjmowalem zegarow ale czy majac ten czujnik temp sa jakos standardowo pociagniete kable i np chowaja sie gdzies tam za zegarami i wystarczy podlaczyc tylko wyswietlacz??

Dzieki wsyzstkim uzytkownikom forum za szybko odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja natomiast mam nieco inne pytanie,byc moze bylo one juz gdzies zadane ale ale mi jakos nie wpadlo w oczy.Czy majac czujenik temp i klime a nie mjac wyswietlacza temperatury czy istnieje mozliwosc zainstalowania takiego wyswietlacza ale np od Audi 80 B4??Czy bedzie moze jednak problem co do podlaczenia do zegarow oraz z kablami?

Nie wyjmowalem zegarow ale czy majac ten czujnik temp sa jakos standardowo pociagniete kable i np chowaja sie gdzies tam za zegarami i wystarczy podlaczyc tylko wyswietlacz??

Dzieki wsyzstkim uzytkownikom forum za szybko odpowiedz.

u mnie nie było musiałem sam sobie całą instalke robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest klima to czujnik G17 temperatury zewn. jest podłączony do klimy kostka A pin8 . Do wyświetlacza temp. zewn. sygnał (wzmocniony) wychodzi z klimy kostka B pin1 . Na jednym czujniku chodzi klima i wyświetlacz temp. zewn. w liczniku . Dzisiaj założyłem u siebie i działa !!! Nie trzeba dwóch czujników !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz sterownik klimy , są z tyłu wpięte cztery kostki są one oznaczone na obudowie tylnej D , A , B , C chyba kostka czarna a przewód na pewno brązowo-żółty . U mnie ten przewód był nie wykorzystany . schemat jest na 3stronie tego wątku podał go DARKMAN ja mam schemat do licznika z 26pin i też sygnał temp idzie do kostki Bpin1 w klimie!! .Dodam jeszcze że jak odepne czujnik pod zdeżakiem to klima bierze sygnał z czujnika wlotu powietrza do kabiny i wskażnik dalej działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa termometru wygląda tak:

00a1b420f665a7a0.jpg

Piny fabrycznie są inaczej ponumerowane więc sam sobie oznaczyłem ponieważ nie miałem schematu

ale zdjęcie i mój opis wszystko wyjaśni :biggrin:

Pin 1 - zasilanie( +12 za zapłonem)

pin 3 - sygnał z czujnika temperatury

pin 5 - masa

Witam,

takie pytanko, mam termometr z a4 1,8T i u mnie mimo iz nie ma wyswietlacza automatycznej skrzyni to pinow jest wiecej dokladnie to o 2 sztuki chyba.Mam pytanie czy podlaczenie pozostaje takie samo tzn. te piny podane przez Ciebie obowiazuja tez w innych wyswietlaczach temp zewnetrznej ?

dzieki za odpowiedz pzdr :hi::good::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tzn. że masz wyświetlacz z jednym paskiem tym dolnym ? Bo u mnie jest dwa paski ale świeci tylko ten dolny z temp. zew. Te piny idą na : min. ściemnianie podświetlania , sygnał prędkości pojazdu ,skrzynia aut , sygnał temp. , zasilanie , masa , reszta nie wykorzystane puste . Mam schematy moge wysłać maila , moje gg 2712460 . Jeśli chodzi o klime to piny będą takie same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tzn. że masz wyświetlacz z jednym paskiem tym dolnym ? Bo u mnie jest dwa paski ale świeci tylko ten dolny z temp. zew. Te piny idą na : min. ściemnianie podświetlania , sygnał prędkości pojazdu ,skrzynia aut , sygnał temp. , zasilanie , masa , reszta nie wykorzystane puste . Mam schematy moge wysłać maila , moje gg 2712460 . Jeśli chodzi o klime to piny będą takie same .

podeslij na maila schematy jakies :hi::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...