Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Schemat wtyków wziąłem z tego pdfa

http://www.rezacze.pl/bilu/rezanko_licznika/90-25%20Instrument%20cluster%20location%20diagram%20from%20M.Y.%202000.pdf

i właśnie wg niego terminal 58s to pin 20, podpiąłem tak ponieważ ten przewód idzie do omawianego pinu podświetlenia w radiu.

Nie mniej potwierdzam. Dziś byłem to zmienić już ostatni raz mam nadzieje :D podpięcie pod terminal 58d, dało najlepszy efekt, wyświetlacz świeci tak jak pozostałe i można regulować jego intensywność. W mojej 32 pinowej kostce był to pin 15.

Kolego dreamburn

Wystarczy, że zastosujesz odpowiedni termistor, zdaje się, żę 1,2k (dla 25st. C). Jest to koszt ok 1PLN może nawet nie.

A tutaj jeszcze efekty (odpowiednio dla zegarów rozjaśnionych i przyciemnionych, co prawda na zdjęciach niby jest różnica widoczna lecz w rzeczywistości różnica jest praktycznie nie widoczna, a i wyświetlacz nie jest pewno idealny do tego typu licznika bo czcionka jest lekko inna):

4KlZS.jpg 4KvYr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie czy termometr w liczniku wskazuje wam identyczna temperature jak na klimatroniku ? ,w liczniku pokazuje mi temp +7,5*C natomiast na klimatroniku mam 9*C, termometr podpiety pod pin B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazanie powinno być zbliżone tzn. jak na wyświetlaczu masz 7,5 to na klimatroniku powinno być 7 bo klimatronik nie wyświetla połówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale 1,5 stopnia to za duza roznica, zamontuje drugi czujnik temperatury bo moze jeden nie daje rady na dwa termometry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekłamanie może być 0,5 stopnia. Przy takiej różnicy wskazań radzę poprowadzić grubszy przewód od styku B1 do wskaźnika oraz zapewnić dobry styk na łączach to powinno rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby wstawić fotkę w który dokładnie przewód należy się wpiąć w klimie? We wetyczce B są dwa przewody żółto-brązowe. Gdy wpiąłem się w ten z brzegu - na logike nr 1 - cisza na wyświetlaczu, gdy wpiąłem się w drugi - znajduje się mniej więcej na środku kostki - pokazywał mi temp. -11'C, gdy wpiąłem się w jakiś inny to 33'C ... może mnie ktoś naprowadzić w który przewód dokładnie się wpiąć?

P.S. Czujnik temp. zew. działa i pokazuje prawidłową temp. gdy posługuję się odczytem wartości nr 59 na klimie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekłamanie może być 0,5 stopnia. Przy takiej różnicy wskazań radzę poprowadzić grubszy przewód od styku B1 do wskaźnika oraz zapewnić dobry styk na łączach to powinno rozwiązać problem

przewod jest grubszy niz w orginalnej wtyczce, polaczenia lutowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może słaba masa - ja mam wszystkie przewody 0.5mm i wszystko gra. Czujnik 1 wystarcza - oryginalnie też jest jeden[br]Dopisany: 21 Listopad 2010, 19:00_________________________________________________

Witam. Czy ktoś mógłby wstawić fotkę w który dokładnie przewód należy się wpiąć w klimie? We wetyczce B są dwa przewody żółto-brązowe. Gdy wpiąłem się w ten z brzegu - na logike nr 1 - cisza na wyświetlaczu, gdy wpiąłem się w drugi - znajduje się mniej więcej na środku kostki - pokazywał mi temp. -11'C, gdy wpiąłem się w jakiś inny to 33'C ... może mnie ktoś naprowadzić w który przewód dokładnie się wpiąć?

To powinno wyjaśnića9a515362e1d5036m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak myślałem, że może być lipa

Niżej link do strony allegro może przyda się innym

http://moto.allegro.pl/wyswietlacz-termometr-samochodowy-audi-100-a6-c4-i1345921805.html

P.S.

Coś bardzo ciężko trafić wyświetlacz do A4 model B5 :kwasny:.

Jak ktoś ma na stanie to proszę pisać [email protected]

3majcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kolego od tego użytkownika allegro kupowałem termometr, może napisz do niego czy nie ma przypadkiem, bo z jakiś miesiąc temu to miał tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to kupić licznik z anglika z termometrem - ja kupiłem za 25zł (połamane zaczepy); wyciągnąłem termometr i sprzedałem pozostałość za 32zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak (jeżeli to licznik z tymi dwoma podłużnymi okienkami po środku na dole http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ccabd4b19aec5949), ja taki kupiłem u tego użytkownika, z tym, że widzę iż nieznacznie podniósł cenę :/ warto również wziąć u niego wtyczkę (parę złotych a montaż łatwiejszy). I z tego co pamiętam miał dwa rodzaje tych termometrów na 8 albo 10 pinów, ale to nie jest problem, do obu jest tu instrukcja montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ze podnosi cene,miesiac temu byly 10zl tansze, a co do wtyczki to owszem przyslal mi wtyczke za doplata 10zl, ale wtyczka bez obudowy,pasuje co prawda ale nie ma zaczepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, choć ja wtyczkę dostałem całą, tu nie było akurat problemu, ale resztę potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako iż zdobyłem termometr mam razem z wtyczka by już nie szukać i kompinować ze wtyczkami...wiec czy ktoś wie jak wykorzystać przewody ze wtyczki ?? (termometr z 8 Pinami) wytczka ma kabelków...(czarno-czerwony),brązowy, Brązowo-zółty,Biało - niebieski ,szaro-niebieski... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 117 w tym temacie masz bardzo ładnie opisane wraz ze zdjęciami to co potrzebujesz przez użytkownika franc8 z tym, że zarówno regulację oświetlenia możesz podpiąć tak jak ja to zrobiłem pod terminal 58d oraz zasilanie we wtyku licznika, zamiast pod radio (w paru postach wstecz o tym pisałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...