Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe oświetlenie Nowe lampy Depo


Sztoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje poprzednie lampy świeciły tragicznie słabo. Kupiłem nowe Depo założone mowę żarówki h7 świeciły trochę lepiej ale dalej słabo, ostatnio zmieniłem h7 led i jest tak samo słabo. Co mam robić?

bezpieczenstwo dla mnie jest najważniejsze ale już brakuje sił do tego auta 

audi a4 b6 sedan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim są samochodzie (A3 8L) miałem dokładnie ten sam problem. Wymieniłem instalację elektryczną w tej "cudownej" lampie DEPO na miedzianą i kupiłem porządne żarówki Osram Cool Blue. Było lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było swoje tanim kosztem zreanimowac i kilka lat świeciły by znów ładnie. Depo się nadają... na śmietnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję rozbierać lampę Depo, każdy tak chwalił ten zamiennik. Ale po otworzeniu... Kurde to naprawdę wyglądało słabo... Widać gołym okiem różnice między Valeo a Depo... Najlepiej zregenerować swoje odblysniki i wymienić, to najlepsze efekty przy najmniejszym nakładzie pieniędzy i pracy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystawiłem na sprzedaż całe projektory z ładnymi odbłysnikami h7 za cenę 1/3 co regeneracja to chętnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja wymieniałem swoje zużyte lampy na depo black mam wersję na h7 nowe żarówki świeciło słabo ale dobre ustawienie lamp u diagnosty i jest liga 100 razy lepiej niż na starych lampach plus ladny czarny wygląd lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 43W LED + lampy Black Depo i świeci naprawde spoko, na zdjęciu była lekka mgła i wilgotno.

-ISgSuucWFe4J7atkTPllQYXh_GaihXHbRiqqlXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale żarówki led w Polsce nie mają homologacji przy kontroli policji żegnamy się z dowodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają to gdzieś.

Ważne że im się trawa pali na poboczu a inni niech po rowach jeżdżą.

Strach się z takimi mijać po nocy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fido napisał:

Oni mają to gdzieś.

Ważne że im się trawa pali na poboczu a inni niech po rowach jeżdżą.

Strach się z takimi mijać po nocy.

Nie ma żadnego problemu bo światła są ustawione na stacji kontroli pojazdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem bo te lampy nie są przystosowane do żarówek ledowych dwa większość żarówek led z allegro itp to badziewie nie spełniających żadnych standardów potem miajac sie z takim jest się oślepianym vo to świeci w każdą stronę jak chce i snob i siła światła nie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie może i tak, gorzej dla tych z przeciwka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ivanek napisał:

@piotrekZch one świecą lepiej niż oryginalne Valeo

Często sprawiają wrażenie (może za sprawą wyższej barwy światła)  iż świecą lepiej itd,a jak się zmierzy ilość światła jaka wychodzi z h7 a leda to się okazuje iż h7 emituje 2x więcej luxów. Szczególnie to widać gdy jedziemy po ciemku i pada deszcz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Często sprawiają wrażenie (może za sprawą wyższej barwy światła)  iż świecą lepiej itd,a jak się zmierzy ilość światła jaka wychodzi z h7 a leda to się okazuje iż h7 emituje 2x więcej luxów. Szczególnie to widać gdy jedziemy po ciemku i pada deszcz.

O właśnie, to powinno być napisane wielkimi literami wszędzie gdzie ktoś chce wcisnąć ledy zamiast żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaTeo85 napisał:

O właśnie, to powinno być napisane wielkimi literami wszędzie gdzie ktoś chce wcisnąć ledy zamiast żarówek.

2 miesiące temu zrobiłem test drogowych w bixie z żarówką h7 led, na ścianie z 5 metrów prezentowało się to nieźle-barwa około 5000K a wyemitowała około 1500 luxów,następnie żarówka tungsram h7 super white (2 letnia!) i okazało się iż emituje 2300 luxów.... 

Wyniki mówią same za siebie,efektowność kontra efektywność.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze pozornie świecą mocniej ledy jeśli oślepiamy innych podstawą jest to żebyśmy my dobrze widzieli drogę i nie oslepiali innych kierowców bezpieczeństwo i kultura na drodze to podstawa. A tak na marginesie h7 o ile wiem ma jeden punkt świecenia miejscowy przystosowany do budowy lampy większość żarówek led wygląda jak kolba kukurydzy kilka leków w różne storny...  jedynie o ile kojarzę osram zrobił ledy h7 nadające się do lamp z h7 w niektórych krajach nawet maja juz hhomologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja na drogi publicznie i off-road? Ciekawe jak te ledy wyglądają na tle xenon i przypadkiem nie jest wymagany samopoziom.

Handej w niektórych samochodach lampy full led i świecą słabiej od xenon bo nie ma samopoziomu. Chwyt marketingowy rank 1 wciśniesz klientowi jakie to ledy są oh ach, wyjedzie na drogę wieczorem nofiutkim handejem, a tu kaszana. Szpan jest bo led tylko co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tass napisał:

Ciekawe jak te ledy wyglądają na tle xenon i przypadkiem nie jest wymagany samopoziom.

Jest jeszcze xenon d5s o mocy palnika 25W. Lampy z takimi palnikami nie wymagają samopoziomu ani spryskiwaczy. Kompromis pomiędzy wcześniejszymi wersjami palników które mocnej świecą ale wymagają dodatkowego osprzętu,a żarówkami halogenowymi które świecą słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...