Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje całego auta powyżej 140 km/h - Proszę o pomoc.


viktorion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do Was z prośbą bo już nie wiem co robić.

Po zmianie opon z letnich alufelg 17" na zimowe stalówki 16" (może to być czysty przypadek) auto zaczęło dziwnie zachowywać się przy 140 km/h i więcej - Im wyższa prędkość tym gorzej (obroty nie mają znaczenia). Mianowicie: auto całe wibruje jakby miało się rozpaść, przypomina to odczucie niedokręconych dobrze kół. Stalówka przykręcona śrubami na których trzymały się wcześniej alufelgi- nie wiem czy to ma znaczenie, wolę powiedzieć wszystko.
Myślałem, że to wina opon dlatego wywaliłem yokohamy z 2016 i wrzuciłem nowe opony. Nic to nie dało. Felgi z oponami 3 razy były wyważane za każdym razem w innym zakładzie, wszystko jest okej. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, czytałem już wiele tematów na różnych forach, to raczej nie jest problem z dwumasą bo po wciśnięciu sprzęgła/wrzuceniu na luz nic się nie dzieje, wibracje jak są tak były, spada ich częstotliwość wraz z obniżaniem prędkości. Przy 180 Km/h wibracje są nie do zniesienia, po prostu strach jechać tym autem przy takiej prędkości, gdzie na letnich leciałem sobie normalnie 200 i wszystko było spoko.

Podejrzewam, że mogą to być przeguby wewnętrzne albo zewnętrzne lub łączniki stabilizatora, nie chciałbym po prostu wywalać kasy w błoto żeby szukać przyczyny, może ktoś miał podobny problem co ja i rozwiązał go w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze przeguby wewnetrzne moga to byc miałem podobny przypadek wyminiłem jeden i jest ok był po prostu obrobiony wewnątrz 

 

nie wiem jak to mechanik zdiagnozował może podniósł auto wrzucił bieg i rozpedził koło i patrzał czy któryś wibruje 

Edytowane przez adioss995
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu:
Uszkodzone opony z tyłu. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Opona wyważona tydzień temu już się rozważyła na ponad 50 gram. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...