Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Problem jest taki, że na wolnych obrotach czuję drgania na karoseri w aucie. Czuć to na siedzeniu i widać elementach wnętrza które delikatnie wibrują, drążek zmiany biegów też drży. Przy dodaniu gazu drgania ustępują. Nie ma różnicy w drganiach między wciśniętym a puszczonym sprzęgłęm. Nie ma różnicy między rozgrzanym a zimnym silnikiem.

Dodam, że mam w swojej audi ten problem który wydaje mi się może się wiązać z tym.  

 

Edytowane przez Avari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie w samochodzie jest odczuciem mocno indywidualnym. To co dla Ciebie jest drżeniem, dla kogoś innego będzie normalną pracą silnika TDI. Byli tu tacy co próbowali z tym walczyć. Czyścili EGR, regenerowali inne rzeczy. Wydali po kilka tys zł. Efekty, albo nie było, albo wystąpił tzw efekt placebo. Te silniki po prostu generują drgania. Gdy jeżdżę dieslami znajomych one też drgają. Więc albo to zostawisz, albo niech ktoś wejdzie do auta kto ma wiedzę i sam oceni, bo wydasz kupę kasy bez efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadamy BPW z końca 2005r i chodzi jak zegarek(nic nie trzęsie,nie buja,lewarek zmiany biegów stoi "SZTYWNO :grin:" na jałowym)...jeszcze chwila i 400 tyś..

Pisanie o tym, że trzeba się przyzwyczaić do kołatania,drgania to jakiś absurd...

Edytowane przez FUTURUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz drgania na karoserii to znaczy, że może coś być nie tak. Ja też mam BPW i jest spoko nic nie buja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 20:13, Avari napisał:

Samochód mam od niedawna. Podobno jest cały w seri.

Kupiłeś od osoby z forum czy z autohandlu ?Ściągnij osłonę od dołu(jeśli posiadasz) i zerknij czy silikon nie wystaje spoza miski-pierwszy trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od osoby prywatnej. osłona jest, zerkne co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy po wymianie dwumasy ustąpiło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...