Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opadnięta wycieraczka tylna


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jest taki, że od pewnego czasu zauważyłem że tylna wycieraczka zaczyna mi wchodzić z szyby na karoserię. Gdy uruchamiam wycieraczkę tylną mam wrażenie jakby nie wycierała całej szyby i jeździła mi po niewielkiej częsci karoseri. Po wyłączeniu wycieraczki zatrzymuje się nienaturlanie jakby 1/4 wycieraczki leżała całkiem na karoseri a reszta na pograniczu.  Czy ktoś miał ten problem? Jak można to samemu naprawić, i czy w ogóle się da to zrobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobione ramię wycieraczki + wyrobiony trzpień silniczka. Ja u siebie wymieniłem ramię na takie z Q5 i jest dużo lepiej. Został tylko niewielki luz z trzpienia silniczka ale jest o niebo lepiej. (też mi zachodziła na klapę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Avari napisał:

Witam.

Problem jest taki, że od pewnego czasu zauważyłem że tylna wycieraczka zaczyna mi wchodzić z szyby na karoserię. Gdy uruchamiam wycieraczkę tylną mam wrażenie jakby nie wycierała całej szyby i jeździła mi po niewielkiej częsci karoseri. Po wyłączeniu wycieraczki zatrzymuje się nienaturlanie jakby 1/4 wycieraczki leżała całkiem na karoseri a reszta na pograniczu.  Czy ktoś miał ten problem? Jak można to samemu naprawić, i czy w ogóle się da to zrobić samemu?

Zawsze warto próbować naprawiać, ale z niektórymi rzeczami zwyczajnie szkoda czasu się bić. 

Problem z tylną wycieraczką jest bardzo dobrze znany i powszechny. Ja ze swoją walczyłem, ale finalnie i tak kupiłem nowy mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za porady. A jeśli mowa o próbie naprawy to za co tam się wziąć? Co mogę podregulować? I jaki jest do tego dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...