Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie podczas skręcania kierownicy A4 B6 3.0 v6


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Wyje wspomaganie podczas skręcania kierownicą w miejscu jak i podszas jazdy szczególnie przy malej prędkości.Co ciekawe przy skręcie w lewo wyje o wiele głośnej niż w prawo.Dzwięk dochodzi ewidentnie z przodu auta z okolic pompy silnik 3.0 v6 pompa z góry pod cewką na środku.Po wymienia pompy na ori używkę i zalaniu Ori plynu G00400 wycie dalej występuje.Co może być problemem jak nie pompa i płyn?
Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pompa wymieniona płyn wymieniony, a jego stan sprawdzany jest ? ja miałem taki objaw ostatnio i mi po prostu ciekło z węża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomOskroba napisał:

no dobra pompa wymieniona płyn wymieniony, a jego stan sprawdzany jest ? ja miałem taki objaw ostatnio i mi po prostu ciekło z węża...


Przed i po wymianie stan płynu jest ok i go nie ubywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wymieniłeś na kolejną już zużytą pompę i będzie wyć. Nie wierz w ogłoszenia o regenerowanych pompach, ich się nie regeneruje z powodu braku części zamiennych. Ja mam akurat z SKV, troszkę słabsza jak Ori i słyszalna, ale nowa i nie kosztuje tyle co Ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz pompę i zobacz jej stan, nie możesz mieć tam ani jednej ryski i nadpalonych elementów (kolor siny)

budowa jest bardzo prosta nie masz czego się obawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu to nie da, na bank będą ryski jak u mnie.

IMG_20191228_150456.jpg

I wcale nie jest to takie proste, bo jak płytki z wirnika wypadną, to nie łatwo jest to później do kupy poskładać, ja miałem nie mały problem aby wałki z łożyska się ułożyły przy składaniu do kupy, dopiero za 3-cim razem żaden wałek nie wyskoczył i nie blokował domknięcia obudowy.

IMG_20191228_150401.jpg

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci nie wiem, kupiłem auto i kilka km przy jeździe testowej zrobiłem, i było cichutko, po kupnie przejechałem kilka km i już zaczynały się ciche wycia przy skrętach na parkingu, a po tygodniu już się rozszalało i musiałem pompę wymienić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 20:05, Langista napisał:

Po prostu wymieniłeś na kolejną już zużytą pompę i będzie wyć. Nie wierz w ogłoszenia o regenerowanych pompach, ich się nie regeneruje z powodu braku części zamiennych. Ja mam akurat z SKV, troszkę słabsza jak Ori i słyszalna, ale nowa i nie kosztuje tyle co Ori.

Pompa nie była regenerowana,ja ich nie uznaje w żadnym wypadku.Po przebiegu 140tys PRAWDZIWEGO.Widziałem auto, to było jak nowe w środku.I coś mi się nie chce wierzyć że już zajechana...

Zauważyłem że wyje najbardziej jak dodaje gazu i kręcę kierownicą,bo w miejscu na zimnym praktycznie nie słychać.A może być pasek ,albo łożysko alternatora/kompresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest właśnie odgłos padniętej pompy. Nie wierz w brednie że jakieś auto miało 140k nalotu, nie ma takich, nie w takim wieku, to po pierwsze.

Po drugie nawet 140k nalotu bez zmian oleju wspomagania wykończy nową pompę, a Niemcy nie bawili się w wymiany takich olei jak wiedzieli że to układ zamknięty (dokładnie to samo było ze skrzynią i tylnym dyfrem).

 

Przerabiałem to i powiem Ci tylko tyle : jak bardzo głośno wyje i nie daje ciśnienia na wspomaganie, to wymień, jak wyje i daje jeszcze wspomaganie, to jeźdij aż padnie, w tedy wymienisz na nową, o ile nie zatrzesz opiłkami z pompy maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony przewód ciśnieniowy między pompą, a maglem też powoduje wycie pompy. Jak kolejna pompa wyje to się tym zainteresuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Jak będzie rozwarstwiony w środku przewód to zaburza ciśnienie i wyje pompa. Częsty przypadek w tych wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miałby w tedy też pęcherzyków powietrza w zbiorniczku podczas  pracy pompy?

Można też ewentualnie sprawdzić czy sitko jest drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tym że podczas skręcania wyje mi auto. Tylko że ja wymieniłem rozrząd wszystkie rolki napinacze oraz pompę wspomagania. Wszystko nowe. Płynu mi nie ubywa i zastanawiam się czy to czasem nie będzie magiel do wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wspomagania na jaką wymieniłeś? Z tego co wiem tylko Ori nie wyją, każdy inny zamiennik już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to już wiesz skąd wycie. Czy wymieniając płyn do wspomagania zwróciłeś uwagę jakiego był koloru? Czy płukałeś układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakiego koloru masz płyn do wspomagania. Najlepiej wytrzyj bagnet o ręcznik papierowy (toaletowy papier za drogi teraz:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...