Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Jakie macie średnie spalanie ?


Michal1198

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę z pytaniem do posiadaczy autka a4 b7 Avant z silnikiem 1.9tdi brb. Ile wasze auto pali po mieście, na trasie i średnio? Zastanawiam się czy u mnie nie bierze za dużo. Jest to ok. 9 litrów po mieście, w trasie 200km z tempomatem na 100kmh (ekspresówka bez żadnych hamowań) wykazało spalanie 6.3l, przy tempomacie 120kmh spalanie wynosi 7.7l. Czy to normalne spalanie? Dodam że skrzynia 5 biegów. Spalanie z fis pokrywa się ze spalaniem realnym. 

Edytowane przez Michal1198
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to oska a nie q to mogloby troche mniej pali.

Skladowe od ktorych zalezy spalanie to:

-teraz jest zima

-od kierownika,

-uksztaltowania terenu,

-sytuacji na drodze,

-szerokosci opon

 

moj avf avant, oska, po czipsie pali na oponie 205/16 okola 1 litr mniej, w tych warunkach o ktorych piszesz. ale ja jestem "pyrkacz", nie musze byc pierwszy na wszystkich swiatlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/18 miasto na bucie 8 ,trasa nie wiem

Edytowane przez Ditomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam 205/55 r16. Jeśli chodzi o styl jazdy, to nie jest to but w podłogę, a normalne ruszanie do 2tys obrotów i wyższy bieg. I przy spokojnej jeździe po mieście spala średnio 9l. Co do zimy, to pierwsze 5-6km mam w ogóle spalanie ok. 12l. Dodam że do wymiany w tym tygodniu idzie turbo, które gwiżdże i się poci. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 km jest za słabe do tej budy, jak zrobiłem mape  to jezdzi lepiej i pali też mniej. Zimą robię 5 litrów bez problemu z butem idzie na 6-6,5 l/100 km. Spróbuj przesłonić chłodnice to też daje 0,5-1 litra oszczędności  przy  zerowych temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada 150 km prędkości 120-150 km/h  mieści się w 6,5L,

przeciętnie przy jeździe mieszanej  po ok. 30 km mieści się w 6, do tego jakieś 0,6 L oleum na 12 tys. km ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji turbo auto lepiej śmiga, spalanie spadło w cyklu średnim do 6.4l, trasa 100kmh stała prędkość 4.7l, miasto okolo 6.9. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...