Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 pojawiły się kontrolki z czerwonym wykrzyknikem z napisem brakes oraz ABS i ESP


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam Audi A4 b7 2.0 tfsi 147kw automat kod silnika BGB.Mam prośbę forumowicze czy ktoś  wie jak rozwiązać ten problem, a wygląda on tak po przekręceniu kluczyka i odpaleniu odczekaniu chwili pojawia się czerwony wykrzyknik w nawiasie o 3 piknięcia z napisem brakes oraz kotroliki ABS i ESP. Płyn hamulcowy nalany pod max i akumulator odołączony na chwilę i nic nie pomogło.Dodam ze kolcki i tarcze z tyłu były wymieniane i jakoś po 10 daniach zapaliły mi się kotrolki i są po każdym oddaleniu auta.Po podłączeniu komputera wyskoczyły takie błędy jak na zdjęciach.

20200126_231409.jpg

20200126_231532.jpg

20200126_233627.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xxx3xxx10 napisał:

Witam,


Posiadam Audi A4 b7 2.0 tfsi 147kw automat kod silnika BGB.Mam prośbę forumowicze czy ktoś  wie jak rozwiązać ten problem, a wygląda on tak po przekręceniu kluczyka i odpaleniu odczekaniu chwili pojawia się czerwony wykrzyknik w nawiasie o 3 piknięcia z napisem brakes oraz kotroliki ABS i ESP. Płyn hamulcowy nalany pod max i akumulator odołączony na chwilę i nic nie pomogło.Dodam ze kolcki i tarcze z tyłu były wymieniane i jakoś po 10 daniach zapaliły mi się kotrolki i są po każdym oddaleniu auta.Po podłączeniu komputera wyskoczyły takie błędy jak na zdjęciach.

20200126_231409.jpg

20200126_231532.jpg

20200126_233627.png

 

22 godziny temu, xxx3xxx10 napisał:

Witam,


Posiadam Audi A4 b7 2.0 tfsi 147kw automat kod silnika BGB.Mam prośbę forumowicze czy ktoś  wie jak rozwiązać ten problem, a wygląda on tak po przekręceniu kluczyka i odpaleniu odczekaniu chwili pojawia się czerwony wykrzyknik w nawiasie o 3 piknięcia z napisem brakes oraz kotroliki ABS i ESP. Płyn hamulcowy nalany pod max i akumulator odołączony na chwilę i nic nie pomogło.Dodam ze kolcki i tarcze z tyłu były wymieniane i jakoś po 10 daniach zapaliły mi się kotrolki i są po każdym oddaleniu auta.Po podłączeniu komputera wyskoczyły takie błędy jak na zdjęciach.

20200126_231409.jpg

20200126_231532.jpg

20200126_233627.png

Pomoże ktoś z forum w tym problemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupiłeś z takim problemem, czy sytuacja pojawiła się nagle?? Kontrolka Airbag gaśnie - nic nie piszesz o jej zachowaniu?? Na początku sprawdził bym taśmę w kierownicy, choć wydaje mi się że coś za dużo tych błędów jak na samą taśmę.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukasz_mk2 napisał:

auto kupiłeś z takim problemem, czy sytuacja pojawiła się nagle?? Kontrolka Airbag gaśnie - nic nie piszesz o jej zachowaniu?? Na początku sprawdził bym taśmę w kierownicy.

Samochód kupiłem bez takiego problemu, a sytuacja z tymi wykrzyknikami i Abs Esp pojawiła się 10 dni po wymianie tarcz i klocków tył, airbag świeci cały czas nawet przed pojawieniem sie wykrzykników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz możliwość podłączyć zwykłego VCDS'a lub VAG-COM'a?? numery błędów które podałeś pochodzą z "maszyny" BOSCH'a i nie mogę ich znaleźć na ross-tech'u.

Na początku jednak zaczął bym od sprawdzenia połączenia Airbag'a kierownicy z taśmą. Nie wpadłeś ostatnio w jakąś większą dziurę??

Dodatkowo z opisu błędów wynika, że chyba nie działa Ci kierownica multifunkcyjna, tym bardziej wypadałoby ściągnąć airbag i kierownice i po dociskać dokładnie wtyczki.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukasz_mk2 napisał:

masz możliwość podłączyć zwykłego VCDS'a lub VAG-COM'a?? numery błędów które podałeś pochodzą z "maszyny" BOSCH'a i nie mogę ich znaleźć na ross-tech'u.

Na początku jednak zaczął bym od sprawdzenia połączenia Airbag'a kierownicy z taśmą. Nie wpadłeś ostatnio w jakąś większą dziurę??

Nie mam możliwości to mi mechanik podłączył komputer ostatnio i dał ten wydruk z błędami i powiedział że on nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi błędami i zaproponował żebym udał sie do elektromechanika.Nie, nie wpadłem jedynie co to tylko na progu zwalniającym przejechałem dość szybko.Dostęp do taśmy kierownicy trudny jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odkręcić airbag'a od kierownicy (klucz torx) i go ściągnąć - do poduszki będą wpięte dwie wtyczki, musisz je docisnąć. Pod kierownicą znajduje się zwijak/taśma w którą wchodzi wiązka ją też trzeba docisnąć. Oprócz tego pod obudową kierownicy (od tyłu kierownicy) dochodzą kolejne wtyczki, które wypadałoby docisnąć. Najlepiej przeglądnij temat dokładania kierownicy multifunkcyjnej tam jest wszystko fajnie opisane łącznie ze zdjęciami.

 

Można byłoby jeszcze podłączyć VCDS'a i sprawdzić czy działa czujnik kąta skrętu, ale to byś się musiał umówić z kimś ze swojej grupy regionalnej, jeśli osobiście nie posiadasz VCDS'a

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

musisz odkręcić airbag'a od kierownicy (klucz torx) i go ściągnąć - do poduszki będą wpięte dwie wtyczki, musisz je docisnąć. Pod kierownicą znajduje się zwijak/taśma w którą wchodzi wiązka ją też trzeba docisnąć. Oprócz tego pod obudową kierownicy (od tyłu kierownicy) dochodzą kolejne wtyczki, które wypadałoby docisnąć. Najlepiej przeglądnij temat dokładania kierownicy multifunkcyjnej tam jest wszystko fajnie opisane łącznie ze zdjęciami.

Ok, dzięki za podpowiedź  jak bede miał czas to sprawdzę, ale to co podpowiedziałeś jest tylko związane z airbag ? A z wykrzyknikami i Abs i Esp coś podpowiesz?

Edytowane przez xxx3xxx10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest związane ze wszystkimi kontrolkami, jak nie działa czujnik kąta skrętu, przez którego pośrednio przechodzą kable od airbag to takie cyrki wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz_mk2 napisał:

to jest związane ze wszystkimi kontrolkami, jak nie działa czujnik kąta skrętu, przez którego pośrednio przechodzą kable od airbag to takie cyrki wychodzą

Ok, dziękuję za podpowiedź jak coś uda mi się zawalczyć z tym to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak sobie poradziliście z tymi kontrolkami bo ja mam tak samo tylko u mnie jeszcze prędkościomierz nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Naładuj akzmulator.

Stało mi się to jak bezpieczniki sprawdzałem  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiłeś gdzieś zwarcie. Sprawdź wszystkie bezpieczniki, w szczególności od sterownika ABS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...