Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie zacisku ucieka płyn i hamulce osłably


detowizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio musiałem wymienić zacisk hamulca w swoim aucie. Mechanik kupił zacisk i przełożył on więc miałem wszystko na gotowe. Lecz po wymianie zauważyłem że hamulec jest jakiś miękki i słabo hamuje.. Do tego co jakiś czas musze dolewac płynu hamulocwego jakby gdzies uciekał.. Pod autem nie zaobserwowalem jako takiej plamy plynu.

W czym może być problem, mechanik cos spapral przy zakladaniu/odpowietrzaniu czy sam w sobie zacisk jest lipny? Dodam ze z przewodami hamulocwymi problemu nie mabo sa w dobrej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało gdzieś się dostać powietrze, jedź z powrotem do tego mechanika, niech porządnie odpowietrzy hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki pedał jest oznaką zapowietrzenia ale też równie dobrze nieszczelności, skoro musisz płynu dolewać. Zdejmij koło i zobacz okolice zacisku, możesz też wyjąć klocki i sprawdzić czy tam pod klockiem od strony tłoczka nie jest mokro. Tak samo obejrzyj przewody hamulcowe przy kole. Jeżeli przy kole będzie sucho popatrz czy przypadkiem w okolicach skrzyni nie mam mokro (wysprzęglik i hamulce działają na tym samym płynie), ale jak robił to mechanik to jedź i niech szuka :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, mógłbym rozebrać to sam w domu i zobaczyć co jest ale nie po to płaciłem mechanikowi za usługę żeby coś po nim teraz poprawiać. Jak znajdę chwile przed weekendem to podjadę do niego i niech jeszcze raz sprawdzi czy wszystko dobrze złożył i jeszcze raz odpowietrzy. Dziwi mnie to że płyn co jakiś czas musze dolewać więc gdzieś musi go ubywać co nie działo sie przed wymianą zacisku. Więc albo spaprał coś przy wymianie źle poskładał lub uwalił jakiś przewód lub noś z nowym zaciskiem? Zobaczymy co powie i co będzie po poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...