Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie mam dotyczące zwrotnicy i wahaczy. Czy zwrotnica wraz z wahaczami z poliftingowej wersji będzie pasowała do przedliftowej ??? Ojciec przywalił w krawężnik swoją q5 i zastanawiam się nad wymiana na polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podaje nr wachaczy 75 swozen m14. Nie widze tych nr na pierwszej stronie, a jest ich sporo na allegro.

Lewy 8K0407696H

Prawy 8K0407695H

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie może komuś chciało by się podać wszystkie wymiary tej tulei bo chciałbym utoczyć ją przed przystąpieniem do wymiany wahaczy ( niestety nie udało mi się kupić wraz z tulejkami)

 

2jeemo0.jpg

 

czyli średnica zewnętrzna 26 mm

kołnierz średnica 35 mm (brakuje grubości)

średnica wewnętrzna

M14 17-21 mm  ( 21 od strony kołnierza)

brakuje długości całej tulei i grubości kołnierza no i z jakiego gatunku stali jest ona utoczona ale po powyższym zdjęciu nie wygląda to na twardy materiał. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 06:48, quadral20004 napisał:

Przeczytaj temat uwaznie.wszystkie wymiary byly podane

kolego quadral20004 nie obraź się ale twoja odpowiedź nie wnosi nic do tematu może przeczytaj sam cały temat i sprawdź czy wymiary o które pytałem są podane ;) a dla tych co szukają podaje wymiary

 

gumiskrosno.jpg

 

 

tulejka.pdf

Edytowane przez gumiskrosno
wstawienie pliku pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty sie nie obraz bo nie czytasz ze zrozumieniem.przez kilka lat chlopaki tocza pod te wymiary co sa podane i nikt nie zadaje dziwnych pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, quadral20004 napisał:

To ty sie nie obraz bo nie czytasz ze zrozumieniem.przez kilka lat chlopaki tocza pod te wymiary co sa podane i nikt nie zadaje dziwnych pytan

Oj kolego ja o chlebie ty o niebie ale niech tak będzie - jak przeczytasz mój pierwszy post w tym temacie kilka razy może zrozumiesz po co zadawałem " dziwne " pytanie ;)

a tak poza tym tulejki utoczone teraz jeszcze ocynk i jak znajdę chwilę czasu to w poniedziałek wymienię wahacze

20181124_072801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocynk haha po co? Boze drogi jaki z ciebie pedant.pomijajac to, dlugosc tulejek jest taka sama w przedlifcie jak i polifcie i o to glupie pytanie mi chidzilo.ktos jak pisze ze trzeba przetoczyc krawedz zew na 26 mm i kolniez na 35 mm to znaczy ze wiecej nic nie trzeba toczyc.the end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quadral20004 napisał:

Ocynk haha po co? Boze drogi jaki z ciebie pedant.pomijajac to, dlugosc tulejek jest taka sama w przedlifcie jak i polifcie i o to glupie pytanie mi chidzilo.ktos jak pisze ze trzeba przetoczyc krawedz zew na 26 mm i kolniez na 35 mm to znaczy ze wiecej nic nie trzeba toczyc.the end

Kolego mam taką możliwość więc ocynkuje jak fabryka a czy to pedanteria nie wiem ktoś wymyślił kiedyś ocynk jako ochronę przeciwkorozyjna ale ....  ty wiesz lepiej :) A co do twoich głupich odpowiedzi to może przeczytaj mój post jeszcze raz i zrozum że nie miałem w ręce tulejki ani od przed lifta ani po lifta a chciałem przed wymiana wahaczy utoczyć takie tulejki, ale to dla ciebie widać za trudne zrozumieć że ktoś może sobie takie tulejki z kawałka metalu wytoczyć a nie tylko zmienić średnice zewnetrzną tulejki ( według ciebie nawet wewnątrz nie ta się stożka zwiększyć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma na sprzedaż albo pomoże dorwać taki (zestaw) z 75mm chętnie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wymieniały osobiście banany. Czy konieczne jest opuszczenie sanek , żeby wyszła śruba mocująca tuleje? Śrubę można założyć tą samą? Dzięki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba koniecznie ta sama chyba ze masz nowe ori. Sanek nie trzeba opuszczac ale aluminiowe oslony tylko odkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 23:45, maras2087 napisał:

Właśnie wymieniłem. Dzięki za pomoc. Dam znać w ciągu tygodnia jakie efekty. 

I jak efekty? Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

Jakieś 2 lata temu założyłem w swojej B8, nowe poliftowe banany 75mm, dostowany sworzeń i było fajnie, zero problemów.

Czy te tuleje z poliftu (olejowo jakieś tam?) szybko się 'wyrabiają' ? Wydaje mi się, że obecnie auto mega lata na boki przy zakrętach (kołysze nim)... byłem na ścieżce i Panowie pokazali, że przy teście z ruszaniem 'podłoża' pod kołem, gdzie chodzi całe zawieszenie w kole, to tuleje wyginała się mega łatwo i wyglądały na ekstremalnie 'miękkie', Panowie zauważyli że to jest nieco 'dziwne'.

Mogły te tuleje poliftowe 75mm 'paść' ? Jak to definitywnie zdiagnozować ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wahaczy zrobiłem trasę i muszę przyznać, że jest dużo lepiej, ale jednak nadal odczuwalne są te wibracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...